Галина Мирослава. «Допомога» (оповідання для дітей)


 

 

 

Галина Мирослава

ДОПОМОГА

(оповідання)


Єдиний у сім'ї, кому вистачає терпіння розтлумачувати дідусеві, про що в хаті говорять,  — Дмитрик. Хлопчик дуже любить дідуся.

Дідуньо, на жаль, пережив контузію під час війни, тож тепер недочуває.

—  От у кого нема причин нарікати на відсутність часу, — каже мама і показує на Дмитрика.

То правда, бо Дмитрик, який ще не ходить до школи, не спішить на роботу, справді має найбільше з усіх часу. Навіть до дитсадка він ходить лише до обіднього сну. Після обіду мамі доводиться його забирати, і все через те, що Дмитрик вперто відмовляється спати в дитсадку.

— Дмитрові шкода, що дідусь про щось не дізнається, або неправильно зрозуміє, а він діда любить, — трактує поведінку Дмитрика тато.

— Дмитрові не задають уроків, — виправдовується дратуючись сестричка Марічка, яка зазвичай нікому не спішить щось пояснювати, навіть коли має час.

Якось мама каже до діда:

— Вам потрібна дієта.

А він їй у відповідь.

— Потрібна дія і ще що?

Мамі не вистачає терпіння, вона готова підвищити голос, але тут на допомогу приходить маленький Дмитрик. Він підбігає до дідусика, обіймає його, сідає дідові на коліна та спокійно переповідає:

— Вам потрібна дієта. ДІ. Є. ТА... ДІ. Є. ТА.

З третього разу дідусик чує. Усміхається й ще дужче притуляє до себе Дмитрика. Хлопчик радіє, що дідусь зрозумів, і пишається, що саме йому вдалось пояснити дідові.

Нещодавно замість ''комфорт'' дідусь почув ''порт''. Навіть короткі слова він може переплутати. Шило з милом, бук з луком.

Від придбання слухового апарату дідо відмовився. Каже:

— Я не глухий. І не терпітиму зайвих речей у вухах. От як зовсім оглухну, тоді собі придбаю.

І що тут поробиш?!

Одного разу дідусь зауважив, що не чує тому, що добре не бачить.Тато погодився, що для того, аби краще зрозуміти співрозмовника, важливо бачити його в час розмови.

— Міміка та рухи тіла не менш важливі, ніж слова, — виголосив він.

Мамі вдалось впросити дідуся сходити до окуліста. Лікар ретельно обстежив Дмитрикового діда, тоді виписав дві пари окулярів — для далі й для читання. Тепер дідусь справді краще бачить і краще  чує. Однак Дмитрикова допомога буває потрібна.

— Якщо по-справжньому хочеш стати в пригоді дідові, — нещодавно запропонувала сестричка Дмитрикові, — навчись писати. Літери вже знаєш.

Хлопчик ухопився за цю пораду. І це справді працює. Коли важко витлумачити, у пригоді йому стає аркуш паперу й ручка. Іноді Дмитрик пише, іноді ще й малює. І дідусь щасливий, і Дмитрик, і тато, і мама, і сестричка. Цими днями Марічка ще більше здивувала братика  —  вона за свої кишенькові гроші купила Дмитрикові набір кольорових олівців і блокнотик з відривними листочками. І коли дарувала, поцілувала в обидві щічки.

Оповідання люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

 

   Більше творів Галини Мирослави на нашому сайті:

Дитячі поезії Галини МирославиГалина Мирослава, у дитячій літературі часто підписувалась як Галка Мир, родом з Червонограда. Пані Галина — з родини вчительки української мови, що фанатично любила свою професію та українську літературу, Мирослави Козак, і дизайнера одягу, шанованого у Червонограді закрійника невеличкого ательє, до якого приїздили шити костюми та плащі навіть зі столиці, Івана Козака. За життя навчалась на різних курсах, як потрібних, так і таких, що були даремною тратою часу, змінювала види діяльності, та єдине, що завжди залишалось незмінним — безмежна любов до української мови та поезії.


Останні коментарі до сторінки
«Галина Мирослава. «Допомога» (оповідання для дітей)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми