Галина Мирослава. "Артилеристи" (пізнавальне оповідання для дітей) — читати та слухати, відео


 

На відео: Галина Мирослава. "Артилеристи (Гармаші)". Пізнавальне оповідання для дітей. Читає авторка.

 

 

Галина Мирослава

АРТИЛЕРИСТИ


Якось маленький Лесик приїхав у гості до дідуся, що жив у залісненій місцевості. Його сивастий дідусь працював лісником у лісі й любив повторювати: "Я тільки там, де лісно". Хлопчик обожнював гостювати у діда, адже той залюбки брав хлопчину з собою геть усюди, куди міг, і розповідав про все навколо. "Це моя дідизна**", — повторював щоразу, коли брав малого з собою до лісу. Улюблений дідунь завжди з піднесенням показував, як ростуть рослинки від насіннячка аж на повний зріст, як потрібно прихиляти гілочки й присипати землицею, щоб ростинка продовжувала йти по ґрунту далі, пускаючи корінець і новим стебельцем вистрілюючи в іншому місці. Лесик з дідусиком разом розсаджували розсаду й саджанці на відведених для цього ділянках. Це було дуже цікаво, радісно й приємно. Тільки одне приносило роздратування, — несподівані зустрічі з кропивою. Хлоп'я завжди сердилося на неї, бо, куди б не йшло, вона примудрялась його вжалити, хоча хлопчик не мав звички заголювати ноги, як йшов лісом. Але кропива все одно брала своє: то до рук діставалася, то, якщо закривав руки, щілину між шкарпеткою і штаненятами знаходила, іноді до шиї дотягалася, або й обличчя. Але коли дідо зауважив, що Лесик не дає собі ради з кропивою, от-от і приснуть йому сльози з очей, протягнув своєму улюбленому онучкові листочок кваску* зі словами: "Притули — легше стане", а за тим підвів хлопчину до ростиночки, аби вказати на волоски, у яких ховаються жала, тоді спокійно взявся за стебло, тільки так, що притулити волосинки до нього, приказуючи: "Тепер не вкусять. Дивись, — і відкрив руки долонями догори, а потім донизу, — жодного пухирця". 

А якось дідусь підняв з землі довгі засохлі стебельця кропиви, потер їх між руками й отримав нитки, які сплів у косицю. Такого дива Лесик раніше не бачив. Дідуньо виплів з кіски кумедну бабку й почепив на Лесиків новий капелюшок, проказавши: "Сподіваюсь, не полетить". Лесик стрільнув очками на діда — і вони обоє одночасно пирснули сміхом.

Наступного дня, коли сусідські хлопчаки прибігли побавитись з Лесиком, дідусь запропонував їм поглянути на лісову стрільбу. Хлопці перезирнулись, не розуміючи, про що дідунь говорить. Хто б з хлопчиків не хотів повоювати?! Дітлахи давно знали добру вдачу сивоскронного дідуся, тож гусачком рушили за ним. А хитрий лісничий провів їх через гайок до заростей кропиви, де взяв та й зупинився. Хлопці, затамувавши подих, роззирались доокола, а нічого не розуміли. Про яку стрільбу йдеться?!

— Тихо. Дивимось сюди, — і дідусь направив палець на квітучу кропиву.

У повітрі навколо кущів стояв легкий димок. Пух-пух — і до щебету в серці на всі боки вистрілював пушок. 

— То мої артилеристи, — бадьоро промовив дідусь, — кропив'яні хлопчики. От гармаші — так гармаші!

Хлопці розвеселились і один за одним почали підстрибувати. Один з них навіть вигукнув:

Але ж ви, діду! Жартівник!

А хіба не чудово? відгукнувся дідусик.

— Приголомшливо, — підтримав Лесик. І через хвильку додав:

— Чого-чого, а такого я не очікував.

 

 

Примітки:

*Щавель.

**Спадок від діда.

 

 

 

 

 

 

 

Illustrated by Phil

               Illustrated by Phil.

 

 

На відео: "артилеристи"))

Оповідання люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

Більше творів Галини Мирослави на нашому сайті:

Дитячі поезії Галини МирославиГалина Мирослава, у дитячій літературі часто підписувалась як Галка Мир, родом з Червонограда. Пані Галина — з родини вчительки української мови, що фанатично любила свою професію та українську літературу, Мирослави Козак, і дизайнера одягу, шанованого у Червонограді закрійника невеличкого ательє, до якого приїздили шити костюми та плащі навіть зі столиці, Івана Козака. За життя навчалась на різних курсах, як потрібних, так і таких, що були даремною тратою часу, змінювала види діяльності, та єдине, що завжди залишалось незмінним — безмежна любов до української мови та поезії.


Останні коментарі до сторінки
«Галина Мирослава. "Артилеристи" (пізнавальне оповідання для дітей) — читати та слухати, відео»:
Ліза , 2020-08-08 11:51:13, #
ГалинаМирослава , 2020-08-08 23:07:25, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 2     + Додати коментар
Топ-теми