Галина Кирпа. "Коли до вас темної ночі" (вірш для дітей)


 

 

Галина Кирпа

КОЛИ ДО ВАС ТЕМНОЇ НОЧІ

 

Галина Кирпа. Коли до вас темної ночі. Вірш для дітей. Вірш про лева. Вірш про суспільство вільних людей.Коли до вас темної ночі
прийде Лев, ви не кажіть йому нічого
про зоопарк.
Нехай він не знає, що на світі є зоопарки.
Нехай хоч один Лев
цього не знає.
А потім цього не знатимуть
його діти.
А потім — його онуки.
Потім правнуки.
І колись буде
ціла Лев'яча Держава, де жоден Лев
не знатиме про зоопарк.
Коли б тільки вижив
той Лев, що прийде до вас темної ночі.

 


* КАЗКА ПРО ЛЕВ'ЯЧУ ДЕРЖАВУ

Поезія дуже часто використовує інакомовлення. У такий спосіб вона спонукає читачів до самостійних роздумів, залучає їх до співтворчості. Іноді за допомогою іносказання автор звертається до життєвого досвіду читачів.
Образ казкового Лева відсилає нас до знайомого всім чарівного світу дитинства з його безпосереднім відчуттям легкості і свободи та вірою в здійснення неможливого. У декого Лев викличе згадки про прочитані книжки чи переглянуті кінофільми з казковим сюжетом. Можливо, хтось пригадає книжку Лімана-Френка Баума «Чарівник Країни Оз», одним із персонажів якої є Лякливий Лев, який повертає собі колись утрачену сміливість. Ми зазвичай сприймаємо лева як символ гідності, свободи, сили та благородства. Тому нам важко уявити його лякливим, і вже зовсім неприродним виглядатиме лев у неволі.
Зберігаючи у своїй душі дитячу віру в казку, лірична героїня закликає вберегги Лева від зоопарку, зробити все, щоб ані він, ані його діти, онуки та правнуки не зазнали неволі. Згадана в поезії Галини Кирпи казкова Лев'яча Держава, у якій жоден Лев не знатиме про зоопарк, можливо, є алегоричним означенням бажаного суспільства вільних людей. Важливо, що Лев це ще й особливе відчуття власноі гідності, винесене нами з дитинства, відчуття, яке здатне виростати й поширюватися, змінюючи життя навколо нас.

За матеріалами: О. І. Борзенко, О. В. Лобусова. Українська література: підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Харків, видавництво "Ранок", 2016, стор. 110 - 111.

 

 

Більше поезій Галини Кирпи на "Малій Сторінці":

Галина Кирпа, вірші для дітей
Галина Кирпа вміло поєднує поетичну та прозову творчість із перекладацькою та упорядницькою діяльністю. Авторка шести поетичних книжок та  понад 30 книжок  перекладів із білоруської, німецької, шведської, данської та норвезької мов. Успіх Галини Кирпи-перекладача криється у її поетичному світовідчутті й світобаченні. Читайте найкращі поетичні збірочки Галини Кирпи для дітей: "Диво-день", "Лечу у вирій", "Жар-птиці на яблунях", "Таке не повторяється ніколи", "Плело віночок літо", "Ну й гарно все придумав Бог", "Лечу у вирій", "Жар-птиці на яблунях".

Останні коментарі до сторінки
«Галина Кирпа. "Коли до вас темної ночі" (вірш для дітей)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми