Андрій М'ястківський. Твори для дітей


"Опромінений спалахом соняхів": М'ястківський Андрій Пилипович - поет, прозаїк, драматург, перекладач (1924 - 2003)

Андрій М’ястківський, оповідання

Народився Андрій М'ястківський 14 січня 1924 року у селі Соколівка Крижопільського району Вінницької області. 1939 року після семирічки вступив до Тульчинської фельдшерсько – акушерської школи, навчання в якій перервала війна. З квітня 1944 до травня1945року перебував на фронті, брав участь у боях як солдат – автоматник, згодом був працівником дивізійної газети. Демобілізувався у 1946 році, а наступного року закінчив згадану школу в Тульчині. Працював фельдшером, а з 1953 – учителем в рідному селі. У 1953 – 1960 роках навчався заочно на філологічному факультеті Вінницького педагогічного інституту. Був членом Вінницького обласного літоб’єднання. 1955 року перейшов на редакторську роботу у видавництво «Молодь» у Києві. Згодом працював у інших видавництвах та редакціях журналів. Перший вірш надрукував 1983 року у вінницькій обласній газеті «Молодий більшовик». Перша поетична збірка «Над Бугом – рікою» вийшла 1955 року. У наступні роки видав книги лірики: «Там, серед поля» (1958), «Обрій» (1959), «Тятива» (1963), «Переселення зірниць» (1972), «Дорога через молодість»(1973), «Руки над колосками (1977), «Пізня райдуга» (1984), «Мелодія високої трави» (1988) та інші. 

Ряд віршів було покладено на музику. Особливої популярності набули пісні «На калині мене мати колихала» та «Підкручу я чорнії вуса» (муз. В. Верменича). 

Поет написав 13 збірок віршів для дітей: «Киця прокидається», «У роботі щохвилини помагають нам машини» (1959), «Буслові імена» (1968), «Яблука для мами» (1969), «Острів Зеленого Селезня» (1972), «Кличемо горличку» (1979), «Живе дзеркальце» (1984) та інші. 

А.П. М’ястківський – автор романів «Жито на камені» (1960), «Місяць вересень» (1965), «Земля – не мачуха» (1974), «Іван Отара», «Лють» (1996), повістей «Вирій» (1965), «Хлопці з Бубни» (1967), «Червоні черешні» (1971), «Через вогонь» (1971; про академіка Д. Заболотного), «Фет – Фрумос і Котигорошко» (1978), книг новел і образків: «При світлі соняшників» (1967), «Айстри минулої осені» (1981), «Після п’яного дощу» (1989) і п’єс: «Донька Білої Берези» (1970), “Бенгальський килим» (1980), низки перекладів з білоруської, єврейської, румунської, таджикської та інших мов. Член СПУ з 1955 року.  Серце Андрія Пилиповича М’ястківського перестало битися 17 листопада 2003 року. 

Автор: Крижопільська ЦРБ

Джерело: http://irp.vn.ua/

 
 
-------------------------------------
 
 
 
 

Андрій М’ястківський. Сію, посіваю. Оповідання для дітей"Щовечора перед Новим роком дідусь Демид навчав Андрійка щедрувати: "Щедрий вечір, хато-світлице, сійся-родися, житечку, пшенице!.." Андрійко співав разом з дідусем та уявляв, як він прийде із дзвіночком до дядька Івана, потім до дядька Юхима і сам лунко, як дзвіночок, щедруватиме. А йому за це дякуватимуть, пригощаючи цукерками, горіхами..."  (Андрій М'ястківський)

 

Андрій М'ястківський, Вишиванка, збірка оповідань для дітей. Художник Василь ХимочкаДо ілюстрованої художником Васильом Химочкою збірки "Вишиванка" увійшли короткі оповідання Андрія М'ястківського: "Неня", "Наш рід", "Вірші Тараса Шевченка", "Сонечко", "Хлібчик", "Люлі-люлі, люба лялю", "Марійка", "Випав зубчик", "Жай-жай", "Весело було", "Пустотливий дощик", "Щедрівочка".

 

Андрій М’ястківський, Мудра голка, оповідання"Марійка любила дивитись, як мама вишиває квіти. Червона нитка до зеленої, до жовтої... Так гарно виходить. Чорнобривці, айстри, волошки, барвінок... "Мамо, дай мені голку, полотна і ниток. Я теж хочу вишивати", — якось попросила Марійка..." (Андрій М’ястківський)

 

Великодні оповідання. Чарівне яєчко"Ми довго чекали Великодня. Дивились на іній - уявляли білий вишневий цвіт. Вербної неділі принесли з церкви освячену лозу. Хльоскали нею тата, маму, братиків, сестричок — так проганяли зиму, приказуючи: «Не я б'ю, лоза б'є... тиждень — Великдень, Недалечко червоне яєчко!» Чекали Великодня..."  (Андрій М'ястківський)

 

 

 

 

-----------------------

 

 

 

Дитячі вірші Андрія М'ястківського:

 

Андрій М'ястківський, вірші про зиму

Андрій М ястківський, вірші про зимуВіршики Андрія М'ястківського про зиму: "На льоду", "Іде дід через лід, "Метелиця", "Морозику, морозику", "Січнева ніч", "Випав сніг".

 

 

 

 

 

 

Вірші Андрія М'ястківського про весну

Вірші про весну Андрія М'ястківськогоВірші про весну від Андрія М'ястківського: "Весна", "Як весну я пам'ятаю", "Вечір дихає весною", "Котики-воркотики", "Пролісок",  "Ховай у шафу ковзани".

 

 

 

 

 

 

Андрій М'ястківський: вірші про літо

Андрій М'ястківський, вірші про літоВірші Андрія М'ястківського для діточок про літо: "Що травиці сниться", "Гречка", "Місяцю-красеню", "За селом", "Свято", "На острові зеленого селезня", "Стежка", "Дощова вода", "Хлипа липень", "Зелений червень".

 

 

 

Вірші Андрія М'ястківського про осінь

Вірші для дітей Андрія М ястківського про осіньВіршики Андрія М'ястківського про осінь: "Осінь", "Яблука для мами", "Вересень".

 

 

 

Вірші про ліс від Андрія М'ястківського

Вірші про ліс від Андрія М ястківськогоВіршики Андрія М'ястківського для дітей про ліс: "В бору", "А по лісі ходить страх", "Берізка", "Луна".

 

 

 

Вірші Андрія М'ястківського про дітей

Андрій М'ястківський, вірші про дітей. Сама в хаті. Казочка. Художник Оксана ЛисенкоВіршики Андрія М'ястківського про діточок: "Сама в хаті", "Казочка", "Братик", "Печу, печу папку".

 

 

 

 

 

 

Андрій М'ястківський - про тварин, птахів, риб та комах

Тваринний світ у віршах Андрія М'ястківського. Художник  Ольга СосновськаВіршики про тваринний світ від Андрія М'ястківського: "Цуцик", "У зайчика лапки", "Борсук", "Розмова з одудом", "Джміль", "Хочу коника", "Буслові імена", "Сом із соменятами", "Горобчик", "Чайка в чайки чаювала", "Жук", "ой сердитий", "Веселі музики", "Котусь", "Зайченятко в яму впало", "Хтось", "Білочка раденька", "Теля", "Як вродило просо", "Киця прокидається", "Бджілки", "Бджілчина казочка".

 

 

 

Колискова від Андрія М'ястківського "Хоче спати"

Колискова від Андрія М ястківського Хоче спати"Хоче спати гілка,
Хоче спати бджілка.
Хоче спати...
Хоче спати...
Спить..."

(Андрій М'ястківський)

 

 

Збірка дитячих віршів Андрія М ястківського Живе дзеркальце
Дивіться чудову збірочку віршів Андрія М'ястківського: "Я напам'ять знаю",  "Живе дзеркальце", "Зеленому колоскові", "Рогачі", "Чук-чук-чукечки", "Пиріжки", "Казоччин подарунок", "Літак", "Босоніж", "Кульбабки", "Дві пісеньки для дощику", "Печу, печу папку", "Віник", "Вітрячок", "Туман", "Як дозріє льон у полі", "Із бабусиної казки", "Казочка з поля", "Коло", "Ми ліпили горщик", "Висока горобина", "Збудувала хатку", "Перекотиполе", "Слива", "Яблуко", "Огірок", "Де ходила кізка", "А ми поле попололи", "Переляк", "Зайчик місяця надгриз", "Веселочка", "Місяцю-красеню", "У саду".

Останні коментарі до сторінки
«Андрій М’ястківський. Твори для дітей»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми