Викладачка світової літератури Федорова Л. В.,
Вчитель математики Ловінський В. М.
Синтез-урок у 9 класі
Тема: COVID-19, геометрична прогресія та книга Кетрін Раян-Гайд «Заплати вперед»
Мета: навчити застосуванню властивостей прогресій до реальних об’єктів; розвивати уміння споглядання; виховувати соціальну активність.
«Нема лиха без добра і добра без лиха»
(Приказка)
Хід уроку:
І. Математика. Наративний огляд застосування геометричної прогресії для глибшого розуміння головної ідеї твору.
Теми доповідей учнів (випереджальне д/з):
1. Історія про винахідника шахів.
2. Обчислення суми геометричної прогресії 20 + 21 + 22 + … + 264 = ? Чому калькулятор не зміг видати результат?
3. Як впливає на розповсюдження пандемії збирання людей в групи більше двох? Оцінка кількості контактів один хворий з двома здоровими на швидкість розповсюдження вірусу на все населення Землі або розв’язання рівняння 7500000000=(1∙(2n – 1)) / (2 – 1) методом підбору.
4. Ланцюгова ядерна реакція та знаходження енергії, що виділилась після трьох її кроків.
ІІ. Література. Складання ІСК (інтелект схеми книги) – робота з книгою Кетрін Раян-Гайд «Плати вперед» (див. схему після конспекту).
Тези бесіди:
1. Спорідненість схеми ланцюгової ядерної реакції та ідеї Тревора.
2. Випадок на дорозі із Кетрін Раян-Гайд та схожий сюжет із твору.
3. Твір як збудник руху «Заплати наперед».
ІІІ. Література. Робота з епіграфом.
Проблемне питання. Де закінчується зло і починається добро?
Розкриття за прямими питаннями:
1. Що таке лихо/добро?
2. Чому вони «ходять» разом? (дві крайності одного і того ж акту, що відбувається між двома (декількома) суб’єктами).
3. Коли у вашому житті погане передувало доброму або навпаки? Чому?
4. Чи завжди ваші добрі наміри сприймались оточуючими адекватно?
5. Як у творі «Плати вперед» Кетрін Раян-Гайд показує дієвість епіграфу? (Навести приклади із твору)
IV. Математика. Обчислення показника степеня, що відповідає кількості кроків прояву доброти, в результаті чого все населення Землі буде охоплене рухом «Заплати наперед».
Розв’язання рівняння 7500000000=(1∙(3n –1)) / (3 – 1) методом підбору.
V. Література. Бесіда з класом.
Тези бесіди:
1. Чи реалізував Тревор свій проєкт? Чому?
2. Чи перехворіють на COVID-19 всі жителі Землі? Чому?
VI. Математика. Практична робота зі складанням листка паперу вдвоє – віртуальна та реальна кількість разів. Піраміда – візуальна модель принципу Тревора.
VII. Література. Проектна робота «Піфагорійська медитація перед сном підрахунку власних добрих вчинків як необхідна умова становлення людини».
Завантажити урок у форматі doc.zip
Завантажити урок у форматі pdf.zip
Дивіться також на "Малій Сторінці":
Дякую шановним авторам за корисну інформацію!
Прекрасна робота! Щиро Вам дякую!
Супер! Дякую Вам дуже!