Синтез-урок у 9 класі: COVID-19, геометрична прогресія та книга Кетрін Раян-Гайд «Заплати вперед»


Викладачка світової літератури Федорова Л. В.,
Вчитель математики Ловінський В. М.

 

Синтез-урок у 9 класі

Тема: COVID-19, геометрична прогресія та книга Кетрін Раян-Гайд «Заплати вперед»

Мета: навчити застосуванню властивостей прогресій до реальних об’єктів; розвивати уміння споглядання; виховувати соціальну активність.

 

«Нема лиха без добра і добра без лиха»

(Приказка)

Хід уроку:

І. Математика. Наративний огляд застосування геометричної прогресії для глибшого розуміння головної ідеї твору.

Теми доповідей учнів (випереджальне д/з):

    1. Історія про винахідника шахів.
    2. Обчислення суми геометричної прогресії 20 + 21 + 22 + … + 264 = ? Чому калькулятор не зміг видати результат?
    3. Як впливає на розповсюдження пандемії збирання людей в групи більше двох? Оцінка кількості контактів один хворий з двома здоровими на швидкість розповсюдження вірусу на все населення Землі або розв’язання рівняння 7500000000=(1∙(2n
– 1)) / (2 – 1) методом підбору.
    4. Ланцюгова ядерна реакція та знаходження енергії, що виділилась після трьох її кроків.

 

Вчителька зарубіжної літератури Федорова Л. В. Вчитель математики Ловінський В. М. Синтез урок у 9 класі. COVID-19. Геометрична прогресія. Заплати вперед - книга Кетрін Раян-Гайд.

 

ІІ. Література. Складання ІСК (інтелект схеми книги) – робота з книгою Кетрін Раян-Гайд «Плати вперед» (див. схему після конспекту).

Вчителька зарубіжної літератури Федорова Л. В. Вчитель математики Ловінський В. М. Синтез урок у 9 класі. COVID-19. Геометрична прогресія. Заплати вперед - книга Кетрін Раян-Гайд.Тези бесіди: 

    1. Спорідненість схеми ланцюгової ядерної реакції та ідеї Тревора.
    2. Випадок на дорозі із Кетрін Раян-Гайд та схожий сюжет із твору.
    3. Твір як збудник руху «Заплати наперед».

 

ІІІ. Література. Робота з епіграфом.

Проблемне питання. Де закінчується зло і починається добро?

Розкриття за прямими питаннями:

    1. Що таке лихо/добро?
    2. Чому вони «ходять» разом? (дві крайності одного і того ж акту, що відбувається між двома (декількома) суб’єктами).
    3. Коли у вашому житті погане передувало доброму або навпаки? Чому?
    4. Чи завжди ваші добрі наміри сприймались оточуючими адекватно?
    5. Як у творі «Плати вперед» Кетрін Раян-Гайд показує дієвість епіграфу? (Навести приклади із твору) 

 

IV. Математика. Обчислення показника степеня, що відповідає кількості кроків прояву доброти, в результаті чого все населення Землі буде охоплене рухом «Заплати наперед».

Розв’язання рівняння 7500000000=(1∙(3n 1)) / (3 – 1) методом підбору.

 

V. Література. Бесіда з класом.

Тези бесіди: 

    1. Чи реалізував Тревор свій проєкт? Чому?
    2. Чи перехворіють на COVID-19 всі жителі Землі? Чому?

 

VI. Математика. Практична робота зі складанням листка паперу вдвоє – віртуальна та реальна кількість разів. Піраміда – візуальна модель принципу Тревора.

 

VII. Література. Проектна робота «Піфагорійська медитація перед сном підрахунку власних добрих вчинків як необхідна умова становлення людини».

 

Вчителька зарубіжної літератури Федорова Л. В. Вчитель математики Ловінський В. М. Синтез урок у 9 класі. COVID-19. Геометрична прогресія. Заплати вперед - книга Кетрін Раян-Гайд.

Завантажити урок у форматі doc.zip

Завантажити урок у форматі pdf.zip

 

Матеріали люб'язно надано авторами - Людмилою Федоровою та Віктором Ловінським - спеціально для "Малої Сторінки".

 

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":

Біуроки. Синтез-уроки - уроки майбутнього. Урок, результатом якого є зовсім нове утворення, домінантами котрого виступають не стільки зовнішні чинники, а скоріше взаємопроникнення їх і взаємовплив – стане предметом розгляду в нашому блозі. Тобто синтез не як агрегат, а як «творчий синтез». В синтез-уроках реалізуються філософські аспекти нової педагогіки, де вчитель та учень працюють в тандемі як дослідники, відкривачі нових граней того чи іншого предмету. Маємо надію, що спільна робота в такому руслі принесе багато користі для всіх педагогів, викличе жвавий діалог і бажання поділитися власними досягненнями. Девізом нашого блогу нехай стануть слова: «Йти потрібно так, щоб не здіймати пороху». Ціль ресурсу – не феєрія нових технологій, а усвідомлена робота на виявлення прихованих властивостей у звичних речах, на вироблення назрілих поглядів щодо них.
 
Блог Людмили Федорової, викладачки світової літератури. Науково-методичні праці з педагогіки
Матеріали цього блогу будуть цікаві для усіх вчителів, що крокують у ногу з часом. 

Останні коментарі до сторінки
«Синтез-урок у 9 класі: COVID-19, геометрична прогресія та книга Кетрін Раян-Гайд «Заплати вперед»»:
Ірина , 2020-07-19 14:57:24, #
Тетяна , 2020-07-20 09:58:51, #
Ольга , 2020-08-01 12:23:40, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 3     + Додати коментар
Топ-теми