Ірина Михалевич
А ЩО, ЯК ЗМІШАТИ БАРВНИКИ?
Христос Воскрес!
У цьому дописі поговоримо про змішування барвників. Чому б і ні? Можна спробувати. Найпростіший варіант — змішати жовтий (той, що фарбує шкаралупу яйця у жовте) і синій (що фарбує у синє), щоб отримати зелений колір. Цієї весни я так і зробила: долила у відвар з чорнобривців відвару з чорниць. Чорничний барвник виляпала на крашанки, лишилося його третина пластикового стаканчика. А барвника із сушених чорнобривців було доволі. Тож я змішала барвники і стала фарбувати. Крашанки отрималися приємного ясно-зеленого відтінку. Але такий мішаний відвар до вечора втратив сили.
Для створення писанок, що на фото, я використала два різні відвари — окремо з чорнобривців, окремо з чорниць. Чорнобривці фарбують дуже швидко, 5 хвилин — і писанка насичено жовта. Чорниці фарбують у перший зелений відтінок ще швидше — за 1 хвилину. Темніше зелене тло теж виходить швидко, приблизно за 5 хвилин повторного фарбування у чорничному відварі. Орнаменти писанок покутські, взяті з нової книги Віри Манько "Покутські народні писанки", видавництво "Колесо", 2021 рік. Кольори добирала самостійно.
Друзі, цікаво було б дізнатися, чи робили і ви такі спроби змішати різні барвники? А ще було б гарно, якби ви написали, якими рослинами фарбували крашанки цьогоріч.
Матеріали люб'язно надіслані майстринею спеціально для читачів "Малої Сторінки". Світлини – авторські.
Більше про писанку та писанкарство у блозі Ірини Михалевич на "Малій Сторінці":
Історія та символіка писанки. Дослідження, оповідки та майстер-класи писанкарки Ірини Михалевич