Найулюбленіші, найвідоміші українські мультики, як-то: "Жив-був пес", "Як Петрик П'яточкін слоненят рахував", багато серій про козаків та де-які інші, - можна дивитися-передивлятися багато разів - просто піднимаючи собі цим настрій чи відволікаючись від буденності... Класика української мультиплікації - в нашім "онлайн-кінозалі".
Добрий мультик для дітей про здібного котика, що співав уночі свої віршики, створено у 1988 році на Київській студії науково-популярніх фільмів. Автор сценарію - Н. Гузєєва, тексти пісень - Ю. Рогози, музика І. Масловської.
«Все про козаків» — серія мультиплікаційних фільмів, знятих на українській студії «Київнаукфільм» з 1967 по 1995 роки. Автор сценарію і режисер — Володимир Дахно.
«Жив-був пес» - мультфільм режисера Едуарда Назарова, створений компанією «Союзмультфільм» у 1982 році за мотивами української народної казки. Тихе українське село... Кожний займається своїми справами... Пес давно вже служить господареві, та час від часу трапляться де-які неприємності... Коли терпець господаря уривається, він опиняється у лісі... Зустріч з вовком, котрому теж було не солодко в той момент, виявилася доленосною... Дивимось і насолоджуємось...
"Як Петрик П'яточкін слоненят рахував" — надзвичайно веселий, цікавий, яскравий мультик, гідний уваги малят. Його зняли у 1984 році на студії Київнаукфільм. Енергійний та веселий розбишака Петрик П'яточкін уві сні потрапляє до Африки. Там він намагається порахувати слоненят, але з неслухняними слоненятами то зробити дуже важко... Прокинувшись, Петрик стає слухняним хлопчиком... Автор Сценарію — Наталя Гузеєва, режисер — Олександр Вікен. Малював веселих персонажів Микола Чурилов. Пісеньки композитора Володимира Бистрякова виконала співачка Наталя Рожкова.