Володимир Лучук (1934 – 1992) – відомий український поет та перекладач. Володимир Іванович народився у селі Матче на Волині (тепер Польща). У 1945 році родина була переселена в село Доросині Волинської області і зазнала всіх бід від розриву з прадавніми коренями. Зростав хлопчик серед працьовитого люду і сам був роботящим. Радів, коли його хвалили за щось добре зроблене чи вивчене, а то й за вигадане... Після закінчення середньої школи здібний юнак, закоханий в українську поезію, подався здобувати вищу освіту до Львівського університету на слов'янський відділ філологічного факультету, там же закінчив й аспірантуру. Вірші почав друкувати ще студентом. Володя був одержимий поезією, а всі інші побутові справи для нього не існували. Ті, хто знав Володимира Івановича, називають такі головні риси його характеру, як доброта, довір'я до людей, невтомність у праці та сміливість у пошуку вагомого, як добірне зерно, слова. Мабуть, не випадково свою першу збірку поезій він назвав так промовисто — «Довір'я». Якийсь час Лучук завідував відділом рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника. Володимир Іванович зібрав чи не найбільшу і найповнішу бібліотеку поетичних збірок, виданих в Україні. Тісна творча дружба єднала його з літераторами Білорусії, Польщі, Чехії, Словаччини, Німеччини. Володимир Лучук відомий також як дитячий поет. Дітей він дуже любив. Навіть під час творчих поїздок у Прагу на вулицях міста він мав про що поговорити з дітьми. І хоч розмови були короткі, зате контакт налагоджувався доволі швидко. Надійною підтримкою та помічницею у царині дитячої літератури була для Володимира його дружина Оксана Сенатович. їхнім подружнім гаслом стали такі слова: «Якщо ти поет — напиши для дітей!». А написав Володимир Іванович Лучук чимало віршованих збірок для дітей. Батьки поета згадували, що ще в дитинстві циганка наворожила йому смерть у дорозі. Повний творчих задумів, Володимир Лучук раптово помер у потязі, коли їхав зі Львова до Києва. Похований він у Львові на Личаківському цвинтарі.
За матеріалами: http://www.ukrlit.vn.ua/
До збірки Володимира Лучука "Подарунки для мами" цвійшли вірші: "Заблудилась пісенька", "Мак", "Чорний жук", "Прогулянка", "Цвіркунець", "Незабудки", "Півень", "Ніч", "Золотий дощ", "Тільки мама", "Дарунки для мами".
Скоромовки Володимира Лучука зі збірки віршів для дітей "Найрідніші слова": "В’язолаз", "Грізно грима грім", "Зубр на зрубі", "Кріп в окріп", "Над кущем літає хрущ", "Мишка, миска і Мишко", "Летіла сова", "Сумно сомові самому", "Сміх на сніг".
"Найбистріший зореліт", "Неутомний мандрівник", "Біла пригода", "Раз-два-три", "Чотирироге звір’я", "Рахівничка", "Кленовий вирій", "Жовтий віл", "Цукрова країна", "Білий вірш" - цікаві віршики-загадки від Володимира Лучука.
"Дикий мак", "Найрідніші слова", "Рушник", "Скільки рік на Україні", "Дарунки для мами", "Працьовитий зелен-світ", "Посаджу я квіти", "Луна в лісі", "Втік зелений олівець", "Джерело", "Уставати рано треба", "Ранок", "Футболісти", "Хто що пише", "Словогра", "Збір винограду", "Тепловоз", "Тільки мама", "Годівниця", "Ох і Ах" - добірка віршів під назвою "Працьовитий зелен-світ" зі збірки "Найрідніші слова".
"Мова кожного народу
неповторна і – своя;
в ній гримлять громи в негоду,
в тиші – трелі солов’я."(Володимир Лучук)
"Білий гриб", "Гарбуз", "Горидуб", "Жмурки", "Жолудь", "Мокру моркву заєць ніс", "Равлик", "Цвіркунець", "Чорний жук" - добірка лічилок для дітей від українського поета Володимира Лучака.
ДИКИЙ МАК
ДИКИЙ МАК - є у добірці: Добірка віршів Володимира Лучука "Працьовитий зелен-світ" зі збірки "Найрідніші слова"