Дитяча поезія Володимира Лучука


Володимир Лучук, вірші для дітейВолодимир Лучук (1934 – 1992) – відомий український поет та перекладач. Володимир Іванович народився у селі Матче на Волині (тепер Польща). У 1945 році родина була переселена в село Доросині Волинської області і зазнала всіх бід  від розриву з прадавніми коренями. Зростав хлопчик серед працьовитого люду і сам був роботящим. Радів, коли його хвалили за щось добре зроблене чи вивчене, а то й за вигадане... Після закінчення середньої школи здібний юнак, закоханий в українську поезію, подався здобувати вищу освіту до Львівського університету на  слов'янський відділ філологічного факультету, там же закінчив й аспірантуру. Вірші почав друкувати ще студентом. Володя був одержимий поезією, а всі інші побутові справи для нього не існували. Ті, хто знав Володимира Івановича, називають такі головні риси його характеру, як доброта, довір'я до людей, невтомність у праці та сміливість у пошуку вагомого, як добірне зерно, слова. Мабуть, не випадково свою першу збірку поезій він назвав так промовисто — «Довір'я». Якийсь час Лучук завідував відділом рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника. Володимир Іванович зібрав чи не найбільшу і найповнішу бібліотеку поетичних збірок, виданих в Україні. Тісна творча дружба єднала його з літераторами Білорусії, Польщі, Чехії, Словаччини, Німеччини. Володимир Лучук відомий також як дитячий поет. Дітей він дуже любив. Навіть під час творчих поїздок у Прагу на вулицях міста він мав про що поговорити з дітьми. І хоч розмови були короткі, зате контакт налагоджувався доволі швидко. Надійною підтримкою та помічницею у царині дитячої літератури була для Володимира його дружина Оксана Сенатович. їхнім подружнім гаслом стали такі слова: «Якщо ти поет — напиши для дітей!». А написав Володимир Іванович Лучук чимало віршованих збірок для дітей. Батьки поета згадували, що ще в дитинстві циганка наворожила йому смерть у дорозі. Повний творчих задумів, Володимир Лучук раптово помер у потязі, коли їхав зі Львова до Києва. Похований він у Львові на Личаківському цвинтарі.

За матеріалами: http://www.ukrlit.vn.ua/

 


Володимир Лучук. Дарунки для мами. Ілюстрована збірка віршів для дітей. Малюнки Галини Тульчевської. До збірки Володимира Лучука "Подарунки для мами" цвійшли вірші: "Заблудилась пісенька", "Мак", "Чорний жук", "Прогулянка", "Цвіркунець", "Незабудки", "Півень", "Ніч", "Золотий дощ", "Тільки мама", "Дарунки для мами".

 

 

 

 

 

Володимир Лучук. Скоромовки. Найрідніші слова. Збірка віршів для дітей. Малюнки Людмили Лободи. Скоромовки Володимира Лучука зі збірки віршів для дітей "Найрідніші слова": "В’язолаз", "Грізно грима грім", "Зубр на зрубі", "Кріп в окріп", "Над кущем літає хрущ", "Мишка, миска і Мишко", "Летіла сова", "Сумно сомові самому", "Сміх на сніг".

Володимир Лучук, Віршовані загадки, Художник Людмила Лобода"Найбистріший зореліт", "Неутомний мандрівник", "Біла пригода", "Раз-два-три", "Чотирироге звір’я", "Рахівничка", "Кленовий вирій", "Жовтий віл", "Цукрова країна", "Білий вірш" - цікаві віршики-загадки від Володимира Лучука.

 

Володимир Лучук. Найрідніші слова. Збірка віршів для дітей. Художник Людмила Лобода"Дикий мак", "Найрідніші слова", "Рушник", "Скільки рік на Україні", "Дарунки для мами", "Працьовитий зелен-світ", "Посаджу я квіти", "Луна в лісі", "Втік зелений олівець", "Джерело", "Уставати рано треба", "Ранок", "Футболісти", "Хто що пише", "Словогра", "Збір винограду", "Тепловоз", "Тільки мама", "Годівниця", "Ох і Ах" - добірка віршів під назвою "Працьовитий зелен-світ" зі збірки "Найрідніші слова".

Володимир Лучук, Клятва, Малюнок художників Карла Звіринського і Петра Марковича."Мова кожного народу 
неповторна і – своя;
в ній гримлять громи в негоду, 
в тиші – трелі солов’я."

(Володимир Лучук)

 

 

Володимир Лучук. Найрідніші слова. Збірка віршів для дітей. Лічилки для дітей. Малюнки Людмили Лободи. "Білий гриб", "Гарбуз", "Горидуб", "Жмурки", "Жолудь", "Мокру моркву заєць ніс", "Равлик", "Цвіркунець", "Чорний жук" - добірка лічилок для дітей від українського поета Володимира Лучака.

 


Останні коментарі до сторінки
«Дитяча поезія Володимира Лучука »:
БОГДАНА , 2017-03-15 17:58:01, #
Лесь Маланка , 2017-03-15 19:56:39, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 2     + Додати коментар
Топ-теми