Володимир Даник
МУЗИКА У НАШОМУ ЖИТТІ
Є у мене вірші. І до того ж пісенного плану. Але я не поспішаю шукати до них мелодію і співати під гітару щось новостворене. Бо до вірша чи прямо чи побіжно входять музичні мотиви і реалізувати їх сповна (у мелодії і аранжуванні пісні...) досить непроста справа. І можливо це доречніше здійснити людині, у якої потужний досвід у музичних пошуках.
Кажуть, що музика найгостріше сприймається у юності. Що мелодії почуті у юні роки хвилюватимуть людину і у роки подальші, у яких ритмах ця музика не звучала б.
Музика моєї юності – це дещо солодкава, але дуже мелодійна музика вокально-інструментальних ансамблів. Але вже пробуджувався інтерес у суспільстві до рок-музики, бо у ній були гострота і динамізм тих часів, що потім настали. Цього ще не було у газетних публікаціях чи застільних розмовах, а у музиці – вже було... Рок-музику піддавали ідеологічній критиці, але навіть всесильна ідеологія безсила, коли мова йде про музику, у якій вчуваються – мотиви майбутньої епохи.
Та і нині рок-музика не пригасла, а відчайдушно квітне – українським цвітом... І українськими голосами!
|
РОК-Н-РОЛ НА ТИХІЙ ВУЛИЦІ Хоч надворі нині вітряно, Рок-н-рол на тихій вулиці – Рок-н-рол на тихій вулиці А вже гості ходять парами, І довіку не забудеться, Рок-н-рол на тихій вулиці – Рок-н-рол на тихій вулиці |
|
Успіх... успішні люди... ці слова можна трактувати по-різному. Згадується епізод. Це було ще у радянські часи. У нашій, черкаській філармонії проходив концерт класичної музики. Виступав скрипаль з Латвії (як тоді казали – з Латвійської РСР...). Народний артист Союзу. Інколи йому допомагала жінка-піаністка.
Народу в залі було порівняно небагато. Глядачі сиділи компактними групами і, мабуть, відомому артисту (а звання народного артиста – це, звичайно ж, рівень...) можна було б і поспівчувати, що на його виступ прийшла відносно малочисельна аудиторія. Але...
Але слухачі реагували настільки бурхливо, настільки емоційно, що виступ сприймався, як творчий успіх. Бо і найуславленішому артисту не завжди вдається знайти аудиторію, яка тебе так добре розуміє і так чудово сприймає.
|
СКРИПКА СТРАДІВАРІ Ще не одній похмурій бути хмарі, Які легкі, солодкі переливи! Усе на світі можу я забути, Коли у мить крилату я в ударі, Які легкі, солодкі переливи! |
|
Яку ми любимо музику?! Музику різну... Але музику таку, яка здатна нас хвилювати. Музику, яка проходить з нами крізь роки і роки.
Стаття надіслана автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".
Читайте також на нашому сайті: