Твори Ірини Мацко (казки, оповідання, статті)


Ірина Мацко, письменниця, ілюстратор дитячих видань, публіцист, видавець.

Ірина Мацко — письменниця, публіцистка, видавчиня, ілюстраторка дитячих видань, укладачка хрестоматій та прописів для дошкільнят, авторка оповідань, жиночих новелл, есе, дитячих казок. Ірина є фіналісткою першого конкурсу малої прози „Сила малого” (її твір увійшов у 100 кращих творів та книгу „Сила малого”, що була видана за результатами конкурсу), призеркою конкурсу творів для дітей "Мистецької Сторінки" та часопису "Захід-Схід" (з казкою для дітей „Пригоди дубового листочка”), "Рукомесло 2009" (з казкою "Медовий Сухарик").

***
Народилася Ірина Мацко 21 травня 1978 року на Тернопільщині. Дитинство дівчинки пройшло у селі Великий Ходачків Козівського району Тернопільської області. З 1995 року письменниця є мешканкою міста Тернопіль. Писати почала після народження другої дитини – сина. Спочатку це були казки для своїх діток, пізніше переживання, враження почали виливатись у жіночі історії для душі. 

Перший власний доробок, створений у 2004 році, - фотоальбом-казка для новонароджених „Казка твого народження”, який побачив світ у видавництві „Навчальна книга Богдан” у березні 2007 року.

З квітня 2007 року почала публікуватись серія дитячих казочок про маленькі букви з власними ілюстраціями у Чернігівській газеті „Деснянська правда”. У жовтні 2007 року було надруковано перші жіночі новелли у львівському журналі „Найкращі жіночі історії”, у львівському тижневику „Життя”, літературні замальовки у журналі „Історії про кохання”.

Казки про маленькі букви, а також пізнавальні казки про природу друкуються у дитячому журналі „Ангелятко” та у журналі „Літературний Тернопіль”.

Статті „Коли „Попешюшка” стане принцесою” про проблеми українського казкарства та „У пошуках „ЛУ”, „Сонце-віконце” опубліковані у газеті „Літературна Україна” у 2008 - 2009 роках. Є публікації у журналі „Телерадіокур’єр”. З січня 2007 року Ірина Мацко є видавцем. Під її керівництвом працює видавництво „ІрМа”, де було видано чотири книжечки із серії розмальовок „Розмалюй та вивчи”.

За матеріалами: http://storinka-m.kiev.ua/

 

 

 

 

Ірина Мацко. Казки для дітей

Казочки Ірина Мацко для дітей: "Мамине серденько", "Різдво ялиночки", "Загублена писанка", "Тік-Так", "Медовий сухарик", "Як корова царицею стала", "Пригода дубового листочка", "Зажурилася бабуся Зима", "Вушик, Горлик та Носик".

 

Ірина Мацко. Оповідання

Оповідання Ірини Мацко: "Ніч чудес або передріздвяний сон", "Нашепочу вам сон я на вушко…", "Твоїми устами", "Дивна подруга", "Крихти", "Дверна ручка", "Черевички", "Каталожні забаганки".

 

Ірина Мацко: статті про дитячу літературу

Статті Ірини Мацко, присвячені питанням і проблематиці літератури для дітей: "Серйозно про дитяче, або крок за кроком", "Дитина і казка. Казка як джерело пізнання для дитини", "Діти вулиці. Про статус сучасної української дитячої літератури", "Коли «Попелюшка» стане принцесою? Або проблеми українського казкарства", "Що несе у собі українська народна казка або чого вчить народний фольклор?".

Останні коментарі до сторінки
«Твори Ірини Мацко (казки, оповідання, статті)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми