Оповідання Сергія Плачинди


Сергій Плачинда, оповідання

Плачинда Сергій Петрович (або за творчим псевдонімом – Сергій Кожухар) – відомий український літератор, публіцист, літературний критик. Народився Сергій Плачинда 18 червня 1928 року на хутор Шевченково, що на Кіровоградщині. Роки дитинства та юнацтва письменника припали на сумнозвісні часи Голодомору та німецько-фашистської окупації. У повоєнні роки хлопець пішов працювати механіком до радгоспу та, одночасно, навчався у середній школі. Отримавши атестат, він виїхав до Києва, де склав іспити для вступу до державного університету на факультет філології. Продемонструвавши неабиякий хист до літературної діяльності, Сергій Плачинда став аспірантом, а потім - науковим співробітником інституту літератури ім. Тараса Шевченка. У роки здобуття державної незалежності Україною, літератор був активним учасником Народного Руху, здійснював політичну діяльність шляхом створення Української селянської демократичної партії. Пішов з життя митець 7 вересня 2013 року.

Перу Сергія Плачинди належать літературознавчі монографії «Композиція і характери в новелах Юрія Яновського», «Майстерність Юрія Яновського» та перша в постсталінській Україні книга про Олександра Довженка, книжка оповідань та нарисів «Кам'яна веселка»,  повісті «Таня Соломаха», «Взяти на себе», «Синьоока сестра», книжка-нарис «Брати Місяця», книга історичних повістей «Неопалима купина», романи «Ревучий», «Степова сага». Крім того, у 1993 році у світ вийшов укладений ним «Словник давньоукраїнської міфології».


Сергій Плачинда. Міфи і легенди стародавньої України. Словник давньоукраїнської міфології. Книга. Читати та завантажитиТисячу років перебували в забутті найстародавніші духовні скарби українського народу — міфи й легенди дохристиянської доби. Пропонована книжка відомого письменника, літературознавця і лінгвіста, краєзнавця і етнографа в певній мірі відроджує величний пантеон міфічних героїв і персонажів, що їх створила поетична уява праукраїнців. Словник, як своєрідне одкровення про наших давніх предків, стане в пригоді кожному, хто прагне зазирнути в саму глибінь історії України, пройнятися її красою, мудрістю й дивовижним, хвилюючим злиттям Людини з Природою... Міфи і легенди стародавньої України, записані відомим українським народознавцем, письменником Сергієм Плачиндою, які увійшли до "Словника давньоукраїнської міфології": "Сокіл-Род", "Прадуб", "Білобог і Чорнобог", "Коляда і Мара", "Земля", "Дажбог і Жива", "Божич", "Перун", "Стриба", "Сварог".

 

Сергій Плачинда. Роксолана. Оповідання"У саду кувала зозуля. Віщувала комусь довгі літа.
Пахло м'ятою, любистком. Цвіли ружі. Гули бджоли.
Із-за хати, з-за гострої стріхи виблискували золоті хрести церкви.
У глибині обійстя, на клуні, поважно куняв, стоячи на одній нозі, чорногуз. Буяло зелене свято — Тройця..." (Сергій Плачинда)

Сергій Плачинда, оповідання, Серед степу широкого, Гілея"Блакитний океан над головою. Золоте море хлібів перед очима. Спекотне сонце і сухий легкокрилий вітерець, що приємно освіжає. Прохолодно-сині озера попереду: вони «всихають», щезають, коли підходиш ближче... Степове безмежжя хвилює, бентежить, забиває дух..." (Сергій Плачинда)


Останні коментарі до сторінки
«Оповідання Сергія Плачинди»:
аліна , 2018-09-06 21:15:08, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми