"Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет" (Єгипетський міф)


Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет (Єгипетський міф)

 

МІФ ПРО ТЕ, ЯК ТЕФНУТ ПОКИНУЛА ЄГИПЕТ

(Єгипетський міф)

 

Якось Тефнут, донька бога Ра, богиня вологи, посварилася з батьком і покинула Єгипет. З нею пішла і волога. На єгипетську землю впала страшна посуха.
Довго роздумував Ра, як повернути богиню вологи.
Покликав він синів бога повітря Шу та бога мудрості Тота:
—    Світ гине без життєдайної вологи! Подумайте, як повернути Тефнут додому. Поспішайте!
Шу з Тотом вирушили у далеку путь.
—    Гадаю, — сказав бог повітря, — потрібна якась хитрість... Я добре знаю свою сестру, вона дуже вперта.
—    Обернімося якимись звірами, щоб вона нас не впізнала, — запропонував Тот. — Може, мавпами?
Шу погодився.
Богиня Тефнут нудьгувала. Богиня вологи була такою самотньою...
—    Ти сумуєш, красуне? — спитала велика мавпа, побачивши Тефнут. — Ми можемо розважити тебе, заспівати або затанцювати.
—    Що ж, розважте мене, якщо хочете, — усміхнулася Тефнут. Мавпи зачарували богиню своїми танцями і співами.
—    Ще, ще! — гукала вона. — Це чудово!
Та раптом одна з мавп зупинилася і сказала:
—    Не гнівайся на нас. Ми охоче лишилися б з тобою довше, але поспішаємо на великий бенкет до богів.
—    З якої нагоди? — запитала Тефнут.
—    Бог Ра, здається, збирається одружити когось із своїх дітей.
—    Весілля? — ще більше здивувалася Тефнут. — І це весілля святкуватимуть без мене?
—    Якщо хочеш, ходи з нами. Повеселишся з усіма.
Недовго думала богиня. Вмить зібралася і рушила до Єгипту.
Теплий дощ залив спраглу землю, наповнив Ніл водою. Сонце, вмите свіжим дощем, засяяло як ніколи.
А прийшла Тефнут на своє весілля. Бог Сонця Ра одружив Тефнут з богом повітря Шу.

За матеріалами: В. О. Науменко, І. Г. Сухопара. "Вікно у світ". Читанка. Книга для позакласного читання у 4 класі. Київ, видавництво "Літера ЛТД", 2015 рік, стор.  5 - 6.

 

Дивіться також на нашому сайті:

Міфи та легендиМіфи складалися в різних народів у сиву давнину, на перших ступенях розвитку людської культури, ще до винаходу письма, до того, як з'явилися науки. Їх можна розглядати як наївні спроби пояснити явища дійсності, що оточувала первісних людей, як спроби витлумачити причини і наслідки цих явищ. Ми відрізняємо міф від літературного оповідання, навіть зовсім фантастичного, бо у міфа не було автора, якоїсь однієї людини, що його б вигадала. Міф — наслідок колективної творчості народу. Міф ми відрізняємо й від дитячої казки, бо він не призначався для дітей, і в його правдивість вірили як ті, хто його переказував, так і ті, хто слухав переказ. Нарешті, міф ми відрізняємо й від власне історичного оповідання. В нашій сучасній мові міфом ми називаємо щось недійсне, неправдоподібне, нереальне, вигадане, таке, чого не було в історичній дійсності.

Народні притчі

Фольклор, народна мудрість, народні притчіПритча — невелике усне оповідання повчального характеру про якусь життєву пригоду. Вона утверджує перемогу добра, cправедливості. Притчі - це історії, які передаються від серця до серця, відкривають людям почуте, побачене, але найголовніше - душу. Вікова мудрість, що закладена в притчах, перетворює їх на своєрідну книгу життя, яка допомагає нам зрозуміти себе та наше майбутнє.

казкиЧимало українських письменників творили казки. Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу. У розділі представлені казки таких авторів, як: Андієвська Емма, Андрусяк Іван, Білкун Микола, Васильчук Віктор, Вздульська Валентина, Вдовиченко Галина, Вінграновський Микола, Винничук Юрій, Вовчок Марко, Воронько Платон, Глібов Леонід, Гончарук Яків, Гринько Варвара, Гулак-Артемовський Петро, Даль Володимир, Дєточкіна Ася, Денисенко Лариса, Дерманський Сашко, Дімаров Анатолій, Дяченки Марина та Сергій, Дячук Валентина, Єгорушкіна Катерина, Жиленко Ірина, Жук Михайло, Забіла Наталя, Іваненко Оксана, Калинець Ігор, Керницький Іван, Коломієць Тамара, Королів-Старий Василь, Коцюбинський Михайло, Куліш Пантелеймон, Кротюк Оксана, Лепкий Богдан, Лірник Сашко, Лісова Олеся, Липа Іван, Лотоцький Антін, Магера Микола, Майданська Софія, Малетич Наталка, Малик Галина, Малицька Костянтина, Мацко Ірина, Мирний Панас, Міхаліцина Катерина, Мовчун Леся, Найдич Ніна, Нестайко Всеволод, Ніцой Лариса, Олесь Олександр, Павленко Марина, Перелісна Катерина, Підгірянка Марійка, Пономаренко Марія, Пригара Марія, Роздобудько Ірен, Рутківський Володимир, Самійленко Володимир, Симоненко Василь, Слабошпицький Михайло, Смаль Юлія, Стельмах Михайло, Стельмах Ярослав, Стороженко Олекса, Струтинський Василь, Сухомлинський Василь, Терен Віктор, Ткачук Галина, Трублаїні Микола, Тютюнник Григір, Українка Леся, Ушинський Костянтин, Франко Іван, Храплива-Щур Леся, Чубач Ганна, Чухліб Василь, Шевчук Валерій, Ярмиш Юрій.

Казки різних країн світуКазки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська та угорська народні казки.


Останні коментарі до сторінки
«"Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет" (Єгипетський міф)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми