На відео: Марія Чумарна, "Як зайчики зимували".
Марія Чумарна
Як зайчики зимували
Узимку двоє зайчиків забрели на город. Снігу було небагато — вони потрудилися лапками і вигребли з-під землі декілька морквинок.
— Як добре! Сьогодні ми наїмося досхочу! — сказав перший зайчик.
— Може, не варто з’їдати всю моркву одразу? Давай з’їмо стільки, щоб не бути голодними, а решту зекономимо — пізніше пригодиться! — запропонував другий зайчик.
— Не знаю я такого слова — економити! Є морква — їж, нема — шукай чогось іншого поїсти!
Другий зайчик не став сперечатися. Він міцно затис лапками дві морквинки, що залишились від обіду, і пострибав до своєї нірки. А перший усе їв та їв, аж нарешті відчув, що живіт у нього повнісінький.
Залишився ще шматок моркви, та він уже на неї і дивитись не міг. Узяв та й викинув рештки.
Наступного дня город і ліс замело снігом. Знялася така хуртовина, що з нірки й носа не висунеш. У другого зайчика — дві морквинки. Він їх потрохи куштує, аби лише не відчувати голоду, — і так перебув у нірці негоду.
А перший з голоду аж занедужав. Коли нарешті можна було вибігти у ліс — в нього не стало сили вилізти із нірки. Добре, що товариш допоміг: збігав на город та притягнув примерзлу капустину.
Зате перший зайчик добре запам’ятав слово «економити»: він зрозумів, що треба навчитися зберігати їжу, поки не здобудеш нової. А хто вміє зберігати — той уміє й господарювати.
За матеріалами: Н.О.Будна, Н.Б.Шост. Сучасні українські письменники - дітям. Рекомендоване коло читання. 1 клас. Художник Олександр Вікен. Тернопіль. Видавництво "Навчальна книга - Бошдан", 2018 р., стор. 30 - 31.
Дивіться також на "Малій Сторінці":
Дякую, такий повчальний і цікавий твір! Моїм діткам ДУЖЕ сподобалось! Ще раз велике - превелике дякую!
как зимуєт зайчик