Марія Дем'янюк. Зимова казка «Як з’явився сніг»


 

Костянтин Степанюк, відомий художник-пейзажист з Рівного. Онлайн-галерея. Чари зими. Річка Горинь у лютому. Полотно, олія, розм. 120х110 см, м. Рівне, 2018 р.

Костянтин Степанюк. "Чари зими. Річка Горинь у лютому" (2018 р.). 

 

 

Марія Дем'янюк

ЯК З’ЯВИВСЯ СНІГ

(зимова казка)

Турботлива Зимонька вирішила поглянути на те, як зимує Матінка-Природа. Вона взула білі чобітки, одягнула біленьку шубку та білесенькі рукавички й подалася на оглядини. Зимонька була переконана, що зимою усім ой, як затишно! Та раптом вона почула як у густому карпатському лісі смереки перешіптуються поміж собою. «Замерзла…Ой, як замерзла!», — неслося лісом. «Тримайся. Зима завершиться. Маємо дочекатися Весноньки»,  — лунало у відповідь.

Тоді Зимонька уважно придивилася до дерев і зрозуміла, що вони ледве не тремтять від холоду.  «Холодно...Ой, як холодно! — цього разу бідкалися тендітні пожовклі травинки,  — Хоч би наші корінчики збереглися , щоби навесні з’явилися нові пагони». «Ой-йой! Як зимно ступати!»  —знову почула Зимонька. Це вже розмовляли поміж собою спритні братики-зайчики, які вискочили з нірки на стежину. «Лапки мої геть замерзли»,  — почулося з іншої сторони лісу, де лисенятко з мамою щойно вийшло на прогулянку.

Коли ж Зимонька вийшла з лісу, то подалася до осель. Вона заглянула у  віконце та сильно знітилася, адже побачила як добре вкутані дітки просять у бабусі гарячого узвару, щоби нарешті зігрітися. А дехто з малюків вже й добряче застудився.

Тоді Зимонька замислилася: «Треба негайно діяти. А нумо одягну я геть усіх на Землі в білесеньку теплу шубку, таку як у мене. Або накрию велетенським теплим рядном». Тоді вона покликала хмаринок і попросила їхньої допомоги. Добросердні хмаринки відразу відгукнулися на прохання Зимоньки і згодом на Землю посипалися пухнасті сніжинки. З часом їх ставало дедалі більше і більше, аж допоки усі деревця не були одягнутими в білі шубки. Далі тепла біленька снігова ковдра накрила усі травинки, аби ті могли зберегти свої корінці до весни. А ще, біле рядно прикрасило та зігріло дахи геть усіх осель, і від того в домівках потеплішало. Зимонька дуже раділа цьому і сріблосяйно усміхалася. Особливо тоді, коли побачила зайчиків-стрибунів, які тішилися пухнастій білій ковдрі. А ще, як упіймала зачудований погляд маленького рудого лисенятка, який милувався таким неймовірно-гарним білосніжним подарунком.

 

 

Костянтин Степанюк, відомий художник-пейзажист з Рівного. Онлайн-галерея. Зима в Сергіївці. Полотно, олія, розм. 40х60см, м. Рівне, 2016 р.

Костянтин Степанюк. "Зима в Сергіївці" (2016 р.).

Казку люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки". 

 

 

 

Більше творів Марії Дем'янюк на "Малій Сторінці":

Марія Дем'янюк. Казки для малят. Марійчині казки. Художники Тамара Стремоухова та Людмила Велика.
Казки, написані  для маленьких читачів нашою сучасницею, українською письменницею Марією Дем'янюк, занурюють дітей у загадковий світ природи, знайомлять їх з рослинним, тваринним світом, вчать щирому і дружньому спілкуванню. 
 
 

Марія Дем'янюк. Вірші для дітей і дорослих.

Марія Дем'янюк — українська письменниця і поетка, авторка збірок поезій «Кленова пісня» та «Світань», дитячих збірок «Марійчині казки» та «Небесна чудасія», книги «Синергія гуманізму, етики та естетики як основа діяльності СХПУ». Друкувалася в журналі «Дніпро», літературно-художніх альманахах, у «Сімейній газеті»,  «Казковому вечорі», у дитячих журналах. Лауреат І ступеня в номінації "Поезія для дорослих" ІІІ Всеукраїнського літературно-поетичного конкурсу-фестивалю Якова Бузинного (м. Луцьк, 2018). Лауреат літературної християнської премії 2018 року за книгу-дослідження «Синергія гуманізму, етики та естетики як основа діяльності СХПУ». Мешкає пані Марія у місті Хмельницький.
 
 

 


Останні коментарі до сторінки
«Марія Дем’янюк. Зимова казка «Як з’явився сніг»»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми