"Лисиця і козел у ямі" (українська народна казка)


Лисиця і козел у ямі. Українська народна казка.

 

ЛИСИЦЯ І КОЗЕЛ У ЯМІ

(українська народна казка)

 

Голодна лисиця бігла понад лісом, задерши голову вгору, приглядалася на ворон, зазівалась і впала в яму. Яма була глибока, викопана мисливцями, щоб зловити яку-небудь тваринку. 
Лисиця цілий день сиділа в ямі голодна, намагалася вистрибнути і ніяк не могла вибратися звідти. 
Уже пізно так, як у полудню пору, де не взявся козел, ішов до лісу, задерши голову. Хвостиком ворушив, борідкою потрухував, головою покивував.
Побачила лисиця козла, почала його улещувати: 
- Ей, козлику! Чого ти там у спеку тиняєшся? Іди до мене в холодочок. 
– Не хочу, там сиро. Я краще піду в ліс, там водиці пошукаю, а то пити хочеться. 
– Ех ти, дурень кудлатий, де ж ти там воду знайдеш? Та навіщо й шукати, коли ось у мене під ногами є чиста холодна вода. Стрибай до мене, тут прохолодно, не душно, свіжа водиця... А ти там печешся на сонці, нудьгуєш.
Козел послухався, стрибнув у яму, аж бризки полетіли на всі боки. Лисицю замалим не задушив. А вона йому: 
- Тихіше, бородатий дурню, ти всю мене обляпав грязюкою!
А сама тим часом, не довго думаючи, стрибнула козлові на спину, а з спини - на роги, і вистрибнула з ями. А козел залишився в ямі і був там ще два дні, поки натрапили на нього пастухи і витягли звідти.

За матеріалами:  Українські народні казки: Казки Наддніпрянщини. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. 

 

 

На відео: аудіо-казка "Лисиця і козел у ямі".

 

 

Більше казок на нашому сайті:

Українські народні казки  

Народні українські казкиЧитайте українські народні казки: "Дідова дочка й бабина дочка", "Красний Іванко і закляте місто", "Розумниця", "Розум та щастя", "Про правду і кривду", "Мудра дівчина", "Про Жар-Птицю та Вовка", "Кирило Кожум'яка", "Яйце-райце", "Про бідного парубка й царівну" та інші. А також - народні казки зі збірки Івана Рудченка «Народныя Южнорусскія Сказки» 1869 року.

 

 

 

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.


Останні коментарі до сторінки
«"Лисиця і козел у ямі" (українська народна казка)»:
вика , 2018-10-23 06:49:11, #
наташа , 2018-10-23 06:50:13, #
лина , 2018-10-23 06:51:36, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 3     + Додати коментар
Топ-теми