Китайський календар


Китайський календарПід календарем ми розуміємо певний часовий цикл, який відображає закономірності в природі.
З безлічі календарів різних культур і народів китайський календар по праву називається найдавнішим календарем. Складений ще п'ять тисяч років тому, він продемонстрував протягом століть, що закладена в ньому гармонія всесвіту є життєвою і переконливою системою, що зв'язує воєдино три сили світобудови - Небо, Землю і Людину.

Сила Неба і Землі в китайському календарі представлена в майстерному поєднанні місячних і сонячних ритмів, а сила Людини - в 12 психотипах звірів (щура, бика, тигра, зайця, дракона, змії, коня, кози, мавпи, півня, собаки, кабана).

 

Китайський календар

 

У місячному календарі одиницею виміру часу є чергування фаз Місяця - молодика і повного місяця. Тому в китайському календарі початок місяця завжди відповідає молодику, а середина місяця або 15 місячний день – повному місяцю. Ці дні були особливо значущі для виконання обрядів, наприклад, за традицією 1-го і 15-го числа кожного місяця належало поклонятися богам і душам померлих предків. Місяці року іменувалися по їх порядковому номеру, але в народі вони мали свої назви, що відображали природні явища даного сезону або характер сільськогосподарських робіт.

Місячні місяці іменувалися наступним чином:

1 - святковий;
2 - нирок;
3 - дрімоти;
4 - півоній;
5 - дракона;
6 - лотоса;
7 - голодних духів;
8 - врожаю;
9 - хризантем;
10 - милостивий або щедрий;
11 - білий або порожній;
12 - суворий.

Крім фаз місячний календар враховував положення Місяця на небі серед сузір'їв. А так як Місяць повертається до точки свого старту або молодика через 28 днів, то траєкторія руху Місяця серед зірок була поділена на 28 місячних стоянок, які в китайському календарі названі Місячними Палацами. У назви місячних Палаців закладені образи і символи, які дають роз'яснення та тлумачення періодів долі людини або якоїсь справи. Використання цих роз'яснень і тлумачень приводить людину або розпочату справу до успіху, так як допомагає зосередженню внутрішніх зусиль в правильному напрямку для досягнення поставленої мети.
Спостереження за місячними затемненнями дозволило китайцям зробити велике відкриття, яке згідно з давніми клинописними текстами використовували лише невеликий відрізок часу приблизно 500 - 800 років до н. е. в Ассирії та Персії, але, на превеликий жаль, не використовується в наш час. Китайські мудреці відкрили 19-річний цикл, який прив'язує місячні затемнення до певного пункту серед зірок. І цих положень 35, а відстоять вони один від одного приблизно на 10 градусів. Місячні затемнення ніколи не відбуваються в проміжку між двома такими положеннями. К. Мозгор, який вивчав це явище і написав у 1980 році роботу на цю тему, ввів поняття «змії повних місяців». Ця змія складається з 35 синусоїдальних хвиль, які покривають зодіак двічі. Китайці використовують цей 19-річний цикл для підтримки відповідності місячного і сонячного ритму в календарі. З цією метою вони в 19-річний цикл сім разів вставляють в кінці року додатковий 13 місячний місяць. Причому це робиться таким чином, щоб Новий рік наступав не раніше 21 січня і не пізніше, 19 лютого.

Сонячний календар китайці називають «календарем Ся», оскільки він увійшов у вжиток в династію Ся, 4000 років тому. Основна відмінність між календарем Ся і місячним календарем полягає в тому, що сонячний календар веде рахунок днів року відповідно до руху Землі навколо Сонця.
Дванадцять молодиків і дванадцять повних місяців у взаємодії з сонячною активністю створюють 24 сезони (цзе) або «вузлових моменти», що в китайському світогляді позначає « «колінце» бамбука». Кожному окремо взятому сезону-цзе відповідала власна назау, яка характеризувала стан земної природи, наприклад, малий холод, великий холод, а також положення Сонця на земному небосхилі - весняне й осіннє рівнодення, зимове і літнє сонцестояння. За відхилення від встановленого стану земної природи, наприклад, коли в малий холод погода відповідала великому холоду, робилися передбачення про майбутній урожай і давалися рекомендації людям, що їм їсти, як себе вести.

Китайський календар Ся відрізняється також тим, що він тісно пов'язаний з П'ятьма Стихіями. Будь-який рік, місяць і день в цьому календарі описується двома китайськими ієрогліфами, кожен з яких відповідає одній з П'яти Стихій. Наприклад, 1998 рік представлений в календарі Ся двома ієрогліфами У-Інь. Перший з них являє Стихію Землі, а другий - Дерева. Кожен момент часу може бути описаний в термінах Стихій. Перекладаючи будь-який момент часу - рік, місяць, день і годину у формат календаря Ся, ми отримуємо вісім ієрогліфів, що позначають вісім Стихій, що домінують в цей час.
Подібним же чином рік, місяць, день і годину народження людини можуть бути представлені як сукупність Чотирьох Стовпів, складених з Чотирьох Стихій. Ієрогліфи, розташовані нагорі, називаються небесними стволами, а ті, що внизу, - земними гілками.
Усього є десять небесних стовбурів і дванадцять земних гілок, а разом ці 22 ієрогліфа утворюють основу календаря Ся. Кожному з цих ієрогліфів відповідає якась Стихія. Всього їх п'ять:

- Дерево,
- Вогонь,
- Земля,
- Метал,
- Вода.

Оскільки китайський календар Ся дає нам інформацію про вплив П'яти Стихій, що домінують в будь-який момент часу, час народження, представлене в форматі календаря Ся (небесні стовбури і земні гілки), фактично показує вплив Стихій в момент народження. Інакше кажучи, стовбури і гілки, або циклічні знаки, являють собою космічні компоненти людини.
 Якщо ми знаємо склад П'яти Стихій, що визначають наше життя, то за допомогою законів, які керують взаємодією цих Стихій, і схем змін Стихій в часі, можна передбачити послідовність майбутніх подій життя людини. Цей метод прогнозування майбутнього, заснований на тлумаченні впливу Стихій, і є китайське мистецтво передбачення, яке називається Чотири Стовпи Долі.
Календар Ся застосовують при виборі найбільш сприятливих днів проведення весіль, відкриття установ, будь-яких інших заходів. Персональну картку Долі - Мін-шу, також обчислюють, застосовуючи календар Ся.

Але головна відмінність китайського прогнозування полягає в тому, що воно описує не події, а взаємини між людьми. Так як згідно їх світогляду, взаємовідносини між людьми визначають події, які з нами відбуваються. Саме вміння правильно вибудувати відносини зі своїм найближчим оточенням гарантує людині успіх, фінансове благополуччя, кар'єру, гармонію в родині. Це для китайців виявляється важливіше, ніж вибір правильної поведінки.

Автор: Довбня Наталія Андріївна, астролог

Матеріал взято з сайту автора: http://dna.com.ua/


2019 – рік Земляного Кабана (Жовтої Земляної Свині). Загальна характеристика року Кабана (Свині)Земляний Кабан або Жовта Земляна Свиня - символ 2019 року за східним календарем, який був складений ще в середині третього тисячоліття до нашої ери. Цей рік триватиме з 05 лютого 2019 року по 24 січня 2020 року. Астрологи запевняють, що Земляний Кабан – спокійний та заможний, його прихильність буде не так легко завоювати. Свинка або Кабан - символ мужності і благородства, того, що сприяє досягненню успіху в усіх сферах. 

Китайський календар. 2018 - рік Жовтої Земляної Собаки. Рік Собаки настане 15 лютого 2018 року о 23:05 за київським часомТрадиційна китайська культура ще з давнини шанує Новий рік. Це свято — найважливіша подія в кожній родині. Кожен рік він випадає в різні числа, що пов’язано з тим, що в його основі лежить місячний календар. Китайський новий рік починається із зимового новолуння, яке знаменує завершення повного місячного циклу. За Східним календарем наш 2018 рік — це рік Жовтої Земляної Собаки. Для послідовників китайського календаря це буде 4716 рік. Рік Собаки настане 15 лютого 2018 року о 23:05 за київським часом і триватиме до 4 лютого 2019 року 23:05 за київським часом. Китайці вважають, що Східний Новий рік — це перший день весни, а значить, в цей день прокидається природа і починається нове життя. Колір року Собаки - жовтий, а колір, який буде приносити успіх у цьому році, - зелений. Ці кольори можна поєднувати. Талісманом року буде людина. Магічне число п'ять. Успіх цього року пов'язаний зі здоров'ям. Тому, перед тим як почати справу, треба спочатку покращити своє здоров'я, бо це забезпечить безперебійне та регулярне виконання розпочатої справи.

Китайський календар, 2017, рік Вогняного Півня

Китайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу.

Останні коментарі до сторінки
«Китайський календар»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми