Китайський календар. 2017 - рік Вогняного Півня


Китайський календарКитайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу.

Існує три типи календарних систем: сонячна, місячна і сонячно-місячна. Сонячний календар розглядає час обертання Землі навколо Сонця як один рік. Місячний календар передбачає, що час обертання Місяця навколо Землі — це один місяць. Місячний рік приблизно на 11 днів коротший від сонячного року. Стародавній китайський календар є сонячно-місячним. Місяці у ньому визначені відповідно до циклів місяця — від молодика до молодика, а роки встановлені тотожно з сонячним календарем. Щоб підігнати місяці до сонячного року, приблизно кожен третій рік додається високосний або вставний 13-й місяць. Самі китайці зазвичай називають свій стародавній календар «місячним» або «сільськогосподарським».
Китайський календар, як вважається, був створений в епоху династії Ся (бл. 2070-1765 рр. до н.е.). В його основу були покладені спостереження за небесними тілами, планетами, небесними меридіанами, екліптикою тощо.


12 тварин

 

Китайський календар, 12 тварин12 тварин зодіакального китайського календаря, за переказами, були обрані богами для уособлення 12 років, які циклічно повторюються. Порядок 12 тварин такий: щур, бик, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, вівця, мавпа, півень, собака і свиня.

12 тварин, які представляють роки, також слугували нагадуванням для древніх китайців про важливість добре розраховувати свій час і планувати життя. Разом із тим, вчення про 12 тварин було тісно пов'язане з віруваннями про взаємозв'язок людини і Всесвіту.


 

Небесний зв'язок

 

Важливим аспектом китайського календаря є 60-річний цикл. Його становлять комбінації з 10 «небесних стовбурів» і 12 «земних гілок».
Китайський календар, небесний зв'язок, 5 елементівЗгідно з теологією Стародавнього Китаю, 5 елементів — метал, дерево, вода, вогонь, земля — є матеріалом, з якого побудований увесь Всесвіт. Їхні властивості і взаємозв'язок один із одним визначають характерні особливості всіх речей і явищ. Вся матерія прагне до гармонії з природою, і 5 елементів зумовлюють рівновагу між усіма речовинами і енергіями.
Комбінація небесних стовбурів і земних гілок, тварина, яка править у цьому році, а також притаманна цьому рокові стихія і символ Інь або Ян формують «клімат» кожного року.
Використовуючи китайський календар можна вирахувати вплив стихій у момент народження певної людини. Небесні стовбури і земні гілки, властиві цьому року, стають космічними компонентами людини. Тому знаючи склад 5 стихій, які визначають наше життя, і з огляду на закони взаємодії цих стихій, закономірності зміни стихій у часі, стародавні китайці передбачали майбутні події життя людини або долю країни, династії. За допомогою китайського календаря в Піднебесній визначали щасливий день для виступу в похід, сприятливий момент для весілля або для зведення на трон нового імператора і т.п.

Вчення китайського календаря передбачає також, що космос і людина тісно взаємопов'язані. У залежності від зміни взаємного розташування небесних світил, змінюються і події на Землі. Зміна династій, падіння царств, час процвітання або безперервні війни мають свої причини. Відповідно до переконання, поширеного в Древньому Китаї, коли в народі панує спокій і чеснота, то країна отримає благоденство і щастя, а коли люди починають дбати лише про наповнення своїх гаманців на шкоду іншим, може трапитися природне лихо або почнеться війна.

Китайський календар, земні гілки, небесні стовбури

Перехід від одного року даного циклу до іншого, як показує табл. вище, відбувається по діагоналі зверху вниз і зліва направо. Тому, якщо відомий перший рік даного циклу за григоріанським календарем, то за допомогою таблиці можна визначити позначення будь-якого іншого року всередині циклу. Циклічний календар у минуле та сьогодення. За початок циклічної ери, тобто за перший рік першого циклу, прийнятий рік «миші», відповідний 2637 до н. е.. Ця дата пов'язана з першим роком царювання легендарного правителя Хуан Ді. До теперішнього часу минуло 76 повних циклів, і з 1924 р. розпочався 77-й цикл. Циклічна календарна система широко поширена в побуті, і тому її часто називають «побутовою».

 

 Новий 2017 - рік Вогняного Півня

 

Китайський календар, 2017, рік Вогняного ПівняКажуть, як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. Цьогоріч ми зустрічаємо його в 3-й місячний день і з Місяцем у Водолії.
Це період дії та розширення, час активного втілення в життя ваших планів. Удача сприятиме тим, хто щиро вірить в успіх. Це період активної боротьби, напору, змагань, звільнення від негативних емоцій і неповаги до себе і оточуючих, час подолання своїх негативних якостей. Він знаменує початок реалізації всього того, що було задумано раніше. Внутрішньої енергії досить для початку нових справ і активності.
Місяць у Водолії сприяє спілкуванню, підвищується інтерес до всього нового, незвичного, на думку спадають несподівані ідеї, з'являється ексцентричність в поведінці і потреба у свободі. Будь-яка форма примусу, підпорядкування або обмеження сприймається важко.
28 січня, під час другого молодика після дня зимового сонцестояння, настає новий рік Вогняного Півня за китайським календарем.
«Розумну і красиву» Мавпу змінить яскравий і енергійний Червоний Півень - невтомний трудяга, втілення сил молодості, надії і чистоти. Він завжди знайде перлину в купі сміття . Успіху в цьому році досягнуть підприємливі люди, які вміють ризикувати. Більшу частину року Юпітер перебуватиме в Терезах - знаку гармонії. Можливо, вдасться знайти рішення і прийти до компромісів у давніх конфліктах. Півень працьовитий, він не любить хаосу. Тому владнайте свої справи, впорядкуйте будинок і підтримуйте це протягом всього року.

За матеріалами:

-  http://www.epochtimes.com.ua/

- Олена Осипенко. Астрологічний календар для України на 2017 рік, стор. 4.


Останні коментарі до сторінки
«Китайський календар. 2017 - рік Вогняного Півня»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми