Казка "Осінні пахощі" (Людмила Федорова)


 

Людмила Федорова. Осінні пахощі. Казка. Малюнки Тараса Биковського.


 

Людмила Федорова

Осінні пахощі

На уроці природознавства вчителька запитала дітей, чим пахне осінь для кожного з них. Учні наперебій піднімали руки і відповідали зі знанням справи: Оленці осінь пахла духмяними яблуками та достиглим виноградом, Тарасові – дощем та туманом, Андрійкові – грибами та горобиною, Яринці – айстрами та хризантемами. Матвійко (він був ласуном) сказав, що йому осінь пахне гарбузовою кашею та гарбузовим насінням. Захопившись бесідою, всі діти жваво її підтримували. Лише Кирилко замріяно мовчав, прикипівши поглядом до вікна. Вчителька привітно подивилася на хлопчика і запитала, чим йому пахне осінь. Кирилко, спинивши на хвильку свої думки, тихо сказав: «Моя осінь пахне казкою». Дітвора притихла. Лагідно посміхаючись, Олена Василівна звернулась до Кирилка: «Може ти повідаєш нам свою казку». І хлопчик розповів.

Далеко-далеко, в найстарішому лісі, стоїть незвичайний палац – палац із різнобарвного листя. В ньому живе її величність Королева Осінь. Взимку вона відпочиває, набирається сил, бо весною і літом безупинно працює. В королівському палаці є чотири чарівні скрині, куди Королева збирає скарби для своєї пори року. В першу скриню – кольори та відтінки веселки, в другу – ранкову свіжість, денне тепло та вечірню прохолоду, в третю – вітри, тумани і дощі, а в четверту – казки. В перший день осені вона сідає в свою золоту карету, запряжену трійкою коней, й мандрує білим світом. Добре знають всі дороги її вірні коні – Жовтогривий Вересень, Багряногрудий Жовтень та Білокрилий Листопад. Стрімким вітерцем летять вони ланами, садами, лісами, дібровами, аби встигнути вчасно принести на Землю щедрі дари Королеви. Так подорожує її величність до тих пір, доки скриньки не спорожніють. Тоді повертається вона в свої володіння. Скидає з себе золотаві королівські шати, закутується в білу хутряну ковдру і лягає спати аж до весни. Трійко вірних коней пильно оберігають ліс та свою Королеву. 

 

Людмила Федорова. Осінні пахощі. Казка. Малюнки Тараса Биковського.


Кирилко, перевівши погляд на вікно, припинив свою розповідь. Очі стали враз сумними. Уважна Олена Василівна помітила це і запитала: "А чому це ти, Кирилко, засмутився?" "Дуже хочу зустріти Королеву Осінь," - почулося від хлопчика. "Дідусь розповідав мені: кого Королева зустріне, тому вона дарує свій найцінніший скарб – казки, що зібрані в останній скрині. А це ж таке багатство! – вигукнув Кирилко. – Знати всі казки на світі!» Із дзвоником хлопчик кумедно взяв свій портфелик, сказав усім «До побачення» й швиденько вибіг з класу. Вчителька та діти довго дивилися йому вслід. Хлопчик попрямував до лісу. Може сьогодні малому пощастить і він пострічає Казкову Королеву.

Людмила Федорова. Осінні пахощі. Казка. Малюнки Тараса Биковського.

Матеріал надано автором.

Малюнки Тараса Биковського.

 

Дивіться також:

Блог Людмили Федорової, викладачки світової літератури. Науково-методичні праці з педагогіки
Матеріал цього блогу буде цікавий для усіх вчителів, що крокують у ногу з часом. 
 
 
 
 
 

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Казка "Осінні пахощі" (Людмила Федорова)»:
Ольга , 2018-02-16 17:17:41, #
Женя , 2018-03-24 11:00:19, #
Роман Котляр , 2020-02-16 21:24:07, #
сокиран , 2021-10-08 12:43:39, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 4     + Додати коментар
Топ-теми