На відео: добірка новин про досягнення українських школярів та студентів на всесвітніх конкурсах та олімпіалах.
У цьому розділі розповідаємо про наших юних співвітчизників та співвітчизниць, що вразили світ своїми досягненнями та перемогами.
Вихованці МАН України Олена Коваленко за проект «Дерево-генератор», Станіслав Скоробогатов за «Механізм використання альтернативних джерел енергії на основі елемента Пельтьє», Єлизавета Столярчук за «Вітряний генератор на основі сегнерового колеса», а Гліб Нікішин за «Мобільний додаток для вивчення слів» отримали золоті медалі на конкурсі інноваційних винаходів іCAN-2021 у Канаді. Володимир Павленко за проект «Розвиток та порятунок колонії мурах виду Formica rufibarbis» здобув «срібло».Крім того, наші МАНівці отримали й спеціальні міжнародні відзнаки.
11-річний школяр Андрій Куделя потрапив до Книги Рекордів України
20 лютого до Національного Реєстру Рекордів внесено досягнення шестикласника київської гімназії «Консул» Андрія Куделі, який здобув 37 призових місць на шкільних олімпіадах упродовж 65 днів.
З 20 до 25 лютого 2019 року у місті Бухарест (Румунія) відбулася 11-та міжнародна математична олімпіада «Romanian Master of Mathematics 2019» (RMM). У ній взяли участь 135 школярів з 22 країн світу. Україну представляли 11 школярів. У двох турах школярі мали розв'язати по 3 задачі за 4,5 години. За підсумками олімпіади збірна України завоювала три срібні та п'ять бронзових медалей.
Перемоги 8-річного львів'янина Олексія Карвацького на чемпіонаті Європи з шахів
8-річний львів’янин Олексій Карвацький здобув три медалі на шаховому чемпіонаті Європи серед дітей. У активі юного шахіста дві «бронзи» та одне «срібло». Але шахи – не єдине захоплення Олексія. До прикладу, хлопчик уподобав ментальну арифметику соробан. Також любить складати пазли на кілька тисяч деталей, розфарбовувати картинки і читати. Окрім того активний хлопчак полюбляє ігри на свіжому повітрі, зокрема футбол. До якого залучає всю сім’ю. Рідні дуже ним пишаються.
У липні 2018 року 13-річний Богдан Луц повернувся до Львова зі славою. Він узяв друге місце на світовому конкурсі скрипалів «Piccolo Violino Magico», який відбувся в Італії. На конкурсі юний скрипаль виконав подвійний концерт Баха з одним із членів журі.
На світовому фіналі міжнародного конкурсу "Інфоматрікс" з робототехніки і інформаційних технологій у Бухаресті учасники з України вперше взяли гран-прі, а також золото, два срібла і шість бронз в різних номінаціях. Команда складалася з учасників з Києва, Одеси, Житомира, Кам'янця-Подільського та Тарутина (Одеська область). Гран-прі отримав одинадцятикласник з Чернігова Ігор Мелехов в номінації "Програмування". Крім того, учасники з України стали кращими в конкурсі з перегонів дронів.
Перемога українських школярів на конкурсі наукових розробок у Пекіні
Українські старшокласники з Києва та Харкова здобули золоті нагороди в 38-му міжнародному конкурсі науково-технічних розробок Beijing Youth Science Creation Competition, який щорічно проходить в Китаї в Університеті академії наук. Цьогоріч конкурс відбувався 24 – 28 березня в Пекіні і проходив під гаслом «Відкриття. Інновації. Відповідальність», а розробки учасників були представлені в 4 категоріях: інформатика, математика, зоологія, біомедицина.
9-річна барабанщиця з Київщини Катя Кузякіна виконала рок-версію "Щедрика" Миколи Леонтовича
Катя Кузякіна, яка має лише 9 років, записала незвичний кавер на композицію "Щедрик" Миколи Леонтовича.. Композиція "Christmas Eve / Sarajevo 12/24", створена рок-колективом з США "Trans-Siberian Orchestra" – осучаснена версія української пісні "Щедрик". Музичні критики вважають Катю надзвичайно музично обдарованою дитиною: «Вже зараз дев’ятирічна дівчинка грає складні речі як професіонал!»
Скарбничку міжнародних перемог українських школярів поповнили юні інформатики. З Тегерану (Іран), де з 27 липня по 4 серпня тривали 29 Міжнародні олімпійські змагання з цього шкільного предмету (OI-2017 International Olympiad in Informatics), четверо наших старшокласників привезли одне «золото», дві срібні нагороди та диплом учасника. У персональному заліку чудовий результат показав Антон Ципко – учень 11 класу навчально-виховного комплексу «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка – гімназія», що на Кіровоградщині. Із двадцяти шести золотих медалістів у нашого Антона восьмий (!) результат. Він набрав 414 балів із 600 можливих. Зауважимо, що всього змагались 318 учасників із 84-х країн світу, і такого успіху українці не мали з 2006 року.
Житомирський Зразковий дитячий хор "Gloria" переміг на міжнародному пісенному фестивалі у Чехії
З 31 травня по 4 червня у місті Оломоуць, що у Чехії, відбувся 45-й міжнародний пісенний фестиваль. Загалом у конкурсі брали участь 33 колективи з різних країн світу. Серед них – вісім дитячих хорів, які представляли Словенію, Туреччину, Угорщину, Україну та Чехію. Вихованці Житомирського Зразкового дитячого хору «Gloria» в черговий раз довели свою майстерність перемогою. Золоту медаль та диплом фестивалю отримала Наталія Клименко, художній керівник та диригент Зразкового дитячого хору «Gloria».
Вікторія Гарванко – зіронька, яка так стрімко сходить на мистецькому небосхилі, і творчий потенціал якої, як і її талант загалом, зростають день за днем. 6 травня у Мадриді відбувся перший сольний концерт юної співачки Вікторії Гарванко. 11-річна талановита дівчинка зібрала повну залу глядачів, цінителів української музики.
Україна цьогоріч (2017 р.) уже утретє перемогла на Європейській математичній олімпіаді серед дівчат. Оля Шевченко та Аліна Гарбузова з Харкова, Аліна Ян і Юлія Здановська з Києва набрали загалом 126 балів і посіли перше загальнокомандне місце серед команд з 44 країн світу. Цьогоріч математичні змагання провели у місті Цюрих (Швейцарія). А Ольга Шевченко, 11-класниця з харківської гімназії №45, стала переможницею олімпіади, розділівши перемогу з Куі Куі із США, розв'язавши усі задачі правильно.
Піаніст Адріан Ерп, студент Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора, здобув премії в усіх трьох номінаціях ХХІІ міжнародного конкурсу піаністів, що пройшов у Франції.
Восьмирічна українка Марійка перемогла на міжнародному пісенному фестивалі “Eurokids” в Італії
Восьмирічна українка Марія Воловод Христодуліду посіла перше місце на міжнародному пісенному фестивалі “Eurokids”. Цього року фестиваль проходив у Італії, де брало участь 29 учасників з різних країн.
Проект українського студента Антона Головаченка – екзоскелет для людей з проблемами опорно-рухового апарату – переміг у міжнародному конкурсі Silicon Valley Robotics у 2016 році.
Учениця Маріупольського технічного ліцею Катерина Малкіна стала срібним призером восьмої Всесвітньої олімпіади з біології в Голландії, запропонувавши інноваційне рішення проблеми утилізації пластикових відходів за допомогою личинок жуків. Дівчина представила свій науковий проект, який такий, що вирішує проблему утилізації відходів поліетилену та збереження природних ресурсів.
Перемігши в національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2015, десятикласник із Олександрії (Кіровоградська область) Самуїл Кругляк отримав право взяти участь в Олімпіаді геніїв, що відбувалася в американському місті Освего (штат Нью-Йорк) у червні 2016 року, де він завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників з усього світу. Крім диплому, Самуїл Кругляк отримав можливість безкоштовного навчання в одному з вишів США та щомісячну стипендію близько 700 доларів.
Дві учасниці наймасштабнішого дитячого вокального проекту "Голос. Діти" на 1+1 Полліанна Рижак і Софія Тарасова представили Україну на престижному міжнародному Чемпіонаті мистецтв WCOPA-2016 в Лос-Анджелесі в категорії вокальна майстерність та завоювали там золоті медалі.
Цього тижня завершився один з головних етапів конкурсу Google Science Fair 2016. Суддівською колегією відібрано Топ-100 ідей з різних країн світу. В число фіналістів потрапили чотири учасники з України.
Юний баяніст Роман Сапунцов, учень Черкаської музичної школи № 3, виборов найвищу нагороду міжнародного конкурсу акордеоністів ХІХ Miezdunarodowe Spotkania Akordeonowe «Sanok 2016» – Ґран-прі. Роман - переселенець з Донбасу. На Черкащині музикант знайшов застосування своєму таланту і продовжує своєю грою славити рідний край по всьому світові. Ним пишаються викладачі, близькі та вся Україна.
У червні 2016 року Артем Терещенко, юний піаніст із Дніпра, прийняв участь у найпрестижнішому міжнародному конкурсі для найталановитіших молодих піаністів з усього світу «Piano Talents Competition» у Мілані і отримав там перше місце у категорії "Юніори" серед 150 конкурсантів з усього світу.
11-річний скрипаль зі Львова Богдан Луц отримав Гран-прі Міжнародного музичного конкурсу скрипалів “Таланти для Європи” у Словаччині. Цей конкурс відбувався з 27 квітня до 1 травня у містечку Дольні Кубін і цього року був ювілейним - двадцятим. У конкурсі взяли участь представники багатьох європейських країн, зокрема, Австрії, Німеччини, Великобританії, Чехії, Угорщини, Сербії, Словенії, Польщі та України. Львів’янин переміг у ІІ віковій категорії, де змагалось 24 учасники, отримавши І Премію, а згодом і Гран-Прі всіх вікових груп скрипалів.
Міжнародний конкурс Intel ISEF 2016 відбувся у травні у місті Фінікс (Аризона, США), в ході якого за звання "Розумного" змагалися близько 1750 юних науковців, інженерів і математиків. Для фіналу організатори конкурсу відібрали кращих молодих новаторів серед більш ніж 7 млн. конкурсантів зі студентів і школярів усього світу. Кожен фіналіст був переможцем на місцевому, регіональному та національному конкурсах. Від України на міжнародний фінал приїхало 7 фіналістів, відібраних на конкурсах IntelТехно і IntelЕко. За його підсумками молоді таланти України Фионг Ань Чан ( ФІМЛІ, Черкаси) і Олександр Бузін (Київ) отримали два III місця в категоріях "Математика" і "Програмування систем", а також спеціальний приз конкурсу.
МАН України: дiти країни Вернадського і Сікорського — розумні та винахідливі
У Києві старшокласники — члени Малої академії наук України — представили свої винаходи. Однією з переможців стала Руслана Делієва з Кіровоградщини. Її винахід — система освітлення та обігріву приміщень з економією енерговитрат.
20 вересня 2015 року завершилася ІХ Міжнародна олімпіада з географії (IESO 2015), що проходила у місті Посус-ді-Калдас (штат Мінас Жерайс, Бразилія). У індивідуальних змаганнях бронзову медаль виборов учень 11 класу Роман Букатюк з Івано-Франківська.
Гран-прі на другому міжнародному дитячому музичному фестивалі "Зоряні мости" у Болгарії здобула українка Єлизавета Халявченко-Бабич. 13-річну дівчинку називають "соняшною дитиною" через вроджений синдром Дауна. Вона грає на фортепіано і перемогла попри хворобу.
Українські дівчата стали найкращими в Європі на олімпіаді з математики
Українські ліцеїстки привезли з Європейської математичної олімпіади для дівчат European Girls Mathematical Olympiad три золоті і одну срібну медалі.
Дивіться цікавий матеріал про талановитих українських дітей, які будуватимуть майбутнє нашої країни. Це - Самуїл Кругляк (школяр, який зробив цікаве відкриття в енергетиці), Вероніка Верем'юк (чотириразова чемпіонка Києва, чемпіонка України та чемпіонка Європи з шахмат), Андрій Хлопцев (переможець олімпіади в Баку), Сашко Подолян (юний талант оперного співу), Олексій Ткаченко (переможець Всесвітньої олімпіади з робототехніки), Христина Михайличенко (юна піаністка з Криму).