Дитячі твори Галини Демченко


Маленькі дитячі оповідання Галини Демченко
Відома українська письменнця Галина Олексіївна Демченко (1922 - 1986 рр.) народилася в селі Олександрівка на Кіровоградщині, але дитинство її пройшло в селі Макіївка Чернігівської області. Там її батько став працювати агрономом, а мати в радгоспі вела лікнеп. Дівчинка бігала за мамою «хвостиком», і не дивно, що в шість років вона вже вміла читати й писати. Тому й навчатися пішла одразу в другий клас. У шкільній стінгазеті з’являються її перші вірші. Щасливі то були роки! Узимку — ковзани й санчата, а влітку — турбота про город, квітник, птахів, весела праця у дитячій польовій бригаді. Любила Галя теплі тихі вечори, коли вся родина всідалася під зорями й слухала українські пісні, які так дзвінкоголосо виспівували сільські дівчата. Майже всі ці пісні дівчинка знала напам’ять. Ще б пак, адже дівчата інколи брали її до свого гурту і вона теж підтягувала своїм тоненьким голосочком.
Війна обірвала щасливе життя сім’ї: помирає батько, гине на фронті старша сестра, тяжко хворіє мати. Дівчині довелося надовго перервати навчання, а згодом його треба було поєднувати з працею. Галина Демченко навчається на підготовчих курсах Кіровоградського педінституту, одночасно працюючи секретарем-друкаркою. У неї був ще й неабиякий хист до малювання, який привів її до Київського художньо-промислового училища. Та література перемогла — і Галина Демченко стала письменницею, писала вірші та прозу для дорослих і дітей.
За матеріалами: https://onlyart.org.ua/
 
 
 
Читайте на "Малій Сторінці" дитячі твори Галини Демченко:
 

оповідання для дітей, оповідання про зиму, Галина Демченко, Спасибі лісникові

Добірка коротеньких оповідань Галини Демченко: "Зима", "Спасибі лісникові!", "Красно дякуєм за хліб!", "Калинка", "Горобина".
 

Ілюстровані загадки-віршики Галини ДемченкоВіршовані загадки з картинками (художник - невідомий) від української поетеси Галини Демченко про ялинку, гриби, корову, павучка, вареники, мак, їжачка, жабку, комаря та песика.


Галина Демченко, Як одягнувся кіт, віршована казка"Нишком будете сидіти? 
Розкажу вам казку, діти.
В давнину, в далекім-краю — 
саме де, не пам’ятаю — 
без одежі, без чобіт 
жив на світі бідний кіт.
І ніхто того не знав, 
як сердешний горював..." (Галина Демченко)

Коротенькі віршики для найменших від Галини Демченко з різних збірочок. Тане сніжокКоротенькі віршики з різних збірочок для малят від української поетеси та письменниці Галини Демченко: "Водичка", "Калачі", "Білочка", "Таня", "І нащо хвоїнки?", "Ялинка", "Юрасева іграшка", "Боровичата", "Тане сніжок", "Весняні струмочки".

Веселі віршики-вигадки від Галини Демченко для малятВеселі дитячі віршики-вигадки від Галини Демченко з ілюстрованої збірочки "Загадки та вигадки": "Зажурилась білочка", "Мишенята-кухарята", "Сидить котик на припічку", "Рукавиці", "Коники-музика", "Панчішки", "Новосілля". 


Останні коментарі до сторінки
«Дитячі твори Галини Демченко»:
галина , 2017-06-05 20:33:00, #
Admin , 2017-06-05 23:07:05, #
Діма , 2018-10-17 20:49:27, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 3     + Додати коментар
Топ-теми