Григорій Сковорода. Байка 25 - "Лев та Мавпи" (збірка "Байки харківські")


Байка 25

Лев та Мавпи

Лев спить горілиць*, а сплячий вельми схожий на мертвого. Юрба всіляких Мавп, вважаючи його за мертвого, наблизилась до нього і почала стрибати та лаятись, забувши страх і повагу до царя свого. А коли настав час прокинутись від сну, поворухнувся Лев. Тоді Мавпи, прийшовши до нього одним шляхом, сімома дорогами розсипались. Старша з них, отямив-шись, сказала:
— І предки наші ненавиділи Лева, та Лев і донині Лев, і навіки віків...

Сила. Лев — це образ Бiблi, проти якої повстають i лаються поганськi мудрецi. Вони гадають, що вона мертва i свiдчить про стихiйну мертвоту, не враховуючи, що в тлiнних її образах криється вiчне життя i що все те встає і пiдноситься до такого. "Бог наш на небi i на землi..." I, не тямлячи, що вихiд її — то вихiд життя, лаються, чуючи таке: "Згори мудрствуйте... Не тут”. А як тiльки блиснуло свiтло повстання її, тодi переходить на них: "Розженуться  вороги її..." Ось чому Василiй Великий каже про Євангелiє, що воно — воскресiння мертвих....
 *  Описувачi  звiрiв  кажуть, що  лев, народившись,  лежить мертвий, доки жахливим риком не збудить його батько, а це робить вiн на третiй день. Чи ж можна знайти чудовiший  образ для  божественної книги? ...  а Це Хамове плем'я сміється з наготи батьківської (прим. Г. Сковороди)

За матеріалами: Григорій Сковорода. "Байки харківські". Видавництво "Відкрита книга", 2011.


Останні коментарі до сторінки
«Григорій Сковорода. Байка 25 - "Лев та Мавпи" (збірка "Байки харківські")»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми