Блог Ольги Шарко про мову. Реклама – рушій мови (частина 9) - #мовамемів


Доброго здоров'я усім моїм шанувальникам, шанувальницям, а також особам поза гендерною бінарністю.

Гадаю, я вас уже втомила своїми добірками реклами. Тож я вже задумуюся видати словник. Якщо серед моєї аудиторії є охочі видавці/видавчині, медіа, мовні активіст(к)и - зв'яжіться зі мною. 

До речі, не знала, в якому матеріалі написати про цей нюанс, тож напишу тут: ви могли помітити, що лапки, у які взято назви торгових марок, відрізняються. Так-от, у слов'янських мовах лапки "подвійні", а в германських - 'singular'. surprise


А тепер риба-карась, гра почалась! wink

 

 

 

1. Додай до страви мрію! (спеції "Мрія").

2. Запалай життям (квас "Ярило").

3. Новий формат свіжості ("Квас Тарас", презентація формату у жестяній банці).

4. Поруч у потрібну мить (таблетки "Упсарин Упса").

5. Піклування в дії (мережа міні-маркетів "Фора").

6. Біль у горлі робить тебе безголосою/безголосим ("Целіста").

7. Зліт комфорту та якості (ЖК "Авіатор").

8. Дозволь собі мить насолоди (шоколадний батончик 'Kinder Bueno').

9. Голод в нокауті (випічка власного виробництва від мережі супермаркетів 'Novus').

10. Свято в кожній коробці (цукерки 'Millenium Rivera').

11. Точність - наша звичка (лабараторії "Сінево").


------------


Антитеза та оксиморон:

12. Придумано в селі, випито в місті (квас "Село і люди").

13. З маленького кроку починається великий шлях (набіл "Галичина").

14. Від мрії до реальності (будівельна корпорація "Ріел").

15.Коли корисне таке смачнюще (крабові палички "Водний мир").

16.Наука ретельного прибирання (мийний засіб "Містер мускул").

17.Реальні знижки на віртуальні перемоги (знижки на геймерські ноутбуки від мережі гіпермаркетів техніки та електроніки "Ельдорадо").

18.М'яке рішення гострих проблем ("Реліф").


------------


Зумисна тавтологія:

19. Близькі до найближчих (мережа міні-маркетів "Близенько продукти").


------------


Римована реклама:

21. В світі меблів є основа - магазини "Ліга Нова".

22. А у нас літо 4G безліміту (мобільний оператор "Київстар").

23. "Королівський смак", вам скаже хто завгодно, що це якість королівська, а ціна народна (олія "Королівський смак").

24. Смачне пиття для здорового життя (напій кисломолочний "Геролакт" від ТМ "Яготинське").

25. "Геролакт" - напій здоров'я, для родини і з любов'ю (напій кисломолочний "Геролакт" від ТМ "Яготинське").

26. М'ясоїди, м'ясо їде (м'ясна мануфактура "Забіяка&Забіяка").

27. "Добру господарочку" купуй - світом із родиною мандруй (господарські товари "Добра господарочка").

28. Гумові черевики - на ноги! Від "Добра господарочка" - ганчірка для осінньої підлоги (ганчірки від ТМ "Добра господарочка").

29. Чудовий тандем для чистих вікон без проблем (латексні рукавички та мікрофібра ТМ "Добра господарочка").

30. Не забудьте малечі покласти зранку смачний бутерброд у пакет для сніданку (паперові пакети від ТМ "Добра господарочка"). 

31. Пакети паперові дуже стильні, зручні, кльові. В них сніданок загортати - смак і свіжість зберігати (паперові пакети від ТМ "Добра господарочка").

32. Доставка замовляється - безплатно забирається (маркетплейс 'Prom').

33. Безпечно замовляєш - безплатно забираєш (маркетплейс 'Prom').

34. "Добру господарочку" придбай - річний запас товарів вигравай (господарські товари "Добра господарочка").

35. Овочі та фрукти міксуємо - на зиму заморозку готуємо (пакети для заморожування від ТМ "Добра Господарочка").

36. "Бімол" - це ас, його продукти просто клас (набіл "Бімол").

37. Що то за обід, якщо квасом не запить? 

38. Сказ про квас (розділ сайту "Квас Тарас").

39. Родом з природи ("Квас Тарас "Хлібний").

40. Радіти як діти (мережа крамниць техніки та електроніки "Алло").

41. 'Johnson's Baby' для маляток не щипає оченяток (олія для тіла).

42. Замовляй та слину не пускай (ресторан 'Ті-Art').

43. Зняти біль допомагає, радість руху повертає ("Долобене").

44. Мікрофлора здоровіше. Користі від їжі більше ("Хілак Форте").

45. Алло! Так вигідно ще не було (мережа крамниць техніки й електроніки "Алло").

46. Обміняй античний смартфон на відмінний айфон (акція від "Цитрус"). Зверніть увагу: слово "античний" тут ужито в переносному значенні з пейоративною конотацією.

47. Музично феєрично (фестиваль 'Atlas Weekend').

48. Морозиво "Гран-прі" - це смачно, "Ласунка" рулить однозначно.

49. Якція від "Ласунки": купуй морозиво "Гран-прі" - отримуй подарунки.

50. Безконтактно обираєш - за "спасибі" забираєш (маркетплейс 'Prom').

 

 

 

 

Блог Ольги Шарко про мову. Наочно про регістри, або як захистити диплом.

Матеріали надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки". 

 

 

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":

Блог Ольги Шарко про мову. Реклама – рушій мови (частина 8) - #мовамемів

"Доброго здоров'я моїм шанувальникам, шанувальницям та особам поза гендерною бінарністю. Поки я переписую для вас цитати про мову, тримайте нову добірку перлів із реклами. До речі, ви знали, що слово "перл" має аж три форми в трьох родах - перл, перла і перло? Звучить омонімічно й трохи комічно. Ну, а тепер риба-карась - гра почалась..." (Ольга Шарко)
"Коли вірус атакує, мудрий люд рекомендує: "Сиди вдома та пий теплий фіточай - "Мультигрипом Фіто" себе прокачай" (ліки).
 

 

Блог Ольги Шарко про мову. Реклама - рушій мови 7. мовамемівВітаю вас, мої любі читачі, читачки а також особи поза гендерною бінарністю. Без зайвих слів - незайва добірка реклами для ваших творів і досліджень. Дякую всім, хто долучився до вебінару 7 травня. Згодом відбудеться ще один, а запис першої частини постараюся роздобути й опублікувати тут.

 
 
 
 

"Доброго дня мої любі читачі та читачки, а також особи поза гендерною бінарністю. Приємна новина для вас усіх: 7 травня відбудеться мій перший вебінар з теми "Мовні засоби творення українськомовної реклами" у межах благодійної освітньої програми ВААДу "Лимонад". Детальну інформацію  оперативно повідомлю у телеграм-каналі 'True Philologist'. А поки наш марафон #мовамемів  триває. І сьогодні я хочу запропонувати не рандомну рекламу, а гасла торгової мережі будівельних матеріалів "Нова лінія"". (Ольга Шарко)

 

Ольга Шарко. Реклама – рушій мови (частина 5): #мовамемів

Блог Ольги Шарко про мову. Реклама – рушій мови (частина 5). мовамемів"Добридень, мої любі читачі та читачки! Сьогодні я зібрала вже сотню слоганів із реклами. Хочу одразу уточнити певні етичні моменти: Ця добірка налічує чималу кількість рекламного тексту лікарських засобів та фінансових послуг (лотерея, швидкі кредити тощо). Дуже прошу всіх, хто читає цей текст, сприймати його винятково як лінгвістичний матеріал, який ви можете використати у своїх наукових дослідженнях чи художніх творах. Уникайте самолікування й швидких способів збагачення. Перед купівлею будь-яких лікарських засобів чи БАРів проконсультуйтеся з вашими лікарями. Своїми добірками я не рекламую жодні товари й послуги. До мене не зверталися аніякі рекламодавці. Я збираю матеріал звідусюди, тому певні послуги й товари можуть уже й не існувати та не надаватися. Менше з тим, я зазначаю бренди, рекламу яких цитую, аби мене не звинуватили у привласненні інтелектуальної власності. Дякую, що прочитали!"(Ольга Шарко)

 

Блог Ольги Шарко про мову. Реклама – рушій мови (частина 4) - #мовамемів

Блог Ольги Шарко про мову. Реклама – рушій мови (частина 4) -  мовамемів"Вітаю моїх любих читачів та читачок, а також усіх, хто поза гендерною бінарністю. Сьогодні мав бути інший матеріал, який я ніяк не дороблю й через який буксує весь блог, але пост Оксани Хвилі надихнув мене докінчити цілий ряд інших матеріалів. Я вже поділилася з пані Оксаною попередніми добірками, однак пропоную й вам долучитися та написати свої варіанти або тут в коментарях, або прямо під постом пані Хвилі. А якщо хтось ширить меми в соцмережах, то пропоную їх позначити хештегом #мовамемів . Ну, а реклама – це чи не найпоширеніше джерело крилатих висловів. Однак пошуком і дослідженням слоганів опікуюся не лише я, а й інші філологи та філологині, із робіт яких я доповнила нашу колекцію..." (Ольга Шарко)

 

Ольга Шарко. Реклама – рушій мови (частина 3)"Доброго дня, шановні підписники та гості блогу. Знову пропоную вам 20 перлів із української реклами. Мабуть, це єдина рубрика, яка житиме в блозі вічно. Ну, і відповіді на запитання читачів чи які-небудь інші анкети. Колись у мене вже питали «На кого розраховані ці вислови?» Питання, як завжди, суперечне. Так, більшість із нас ставиться до реклами або негативно («О боже, знову ця реклама, ну не можна спокійно телевізор подивитися/ файл скачати!») або взагалі нейтрально («Так, реклама, піду поки чай/каву/какао зварю, в неті пошарюся, машинку увімкну, посуд помию… О, диви, я все встиг(ла), а реклама ще не скінчилася! Ну, піду ще в крамницю сходжу.» ). Та ми її недооцінюємо..." (Ольга Шарко)

 

"Вітаю шановних гостей та читачів мого блогу! Настав час для другої добірки рекламних перлин. Ну, що тут додати… До речі, на фейcбучній сторінці хтось із дописувачів зауважив, що слогани з попередньої частини соромно використовувати в рекламі. І згодна, і не згодна. Розумію, що всі ми прагнемо до акме, але на сьогодні вертикаль елітарного та егалітарного мистецтв уже не є актуальна десь із півстоліття. Тому нам слід звертати увагу і на такі, здавалось би, буденні й простецькі, проте архіважливі дрібнички. Адже в них – частина нашого життя й нашої культури. До всього, це ж теж праця маркетологів, редакторів, різного штибу креативних керівників, яку нам слід гідно оцінити. Якщо ми звертаємо на неї увагу – значить, їхні зусилля не марні..."(Ольга Шарко)

 

Блог Ольги Шарко про мову. "Усім вітаннячка. Майте на увазі, що ця стаття з часом поповнюватиметься, адже ніщо так не розвиває й не збагачує мову й фольклор, як реклама. От де креативу слід шукати! Тут є і рекламні коломийки-заклички, і вже знайома вам неосемантизація (хто не знає, що це таке – дивіться матеріал про мережу "Сільпо"), і просто вумні вислови – на будь-який смак і гаманець, як-то кажуть. Обов'язково поділіться своїми улюбленими закличками з реклами в коментарях. А так, усім приємного перегляду. "(Ольга Шарко)

 

 

Читайте також на нашому сайті:

 

Блог Ольги Шарко. Ольга Шарко - киянка, перекладачка літературних творів, мовознавець.Майже тридцять років не стихають розмови про те, яка українська мова солов’їна та калинова. За останню п’ятирічку особливо акцентують на її збереженні й відродженні. Не заперечую, що варто заглядати у словник, аби поновити в пам’яті скарби тисячоліть. Проте як щодо сьогодення? Адже мова, яка не реагує на виклик часу й не відображає повною мірою сучасність – мертва мова. У цьому блозі я намагатимуся довести протилежне, збираючи випадки лексичного та словотвірного потенціалу української мови часів незалежності, зафіксовані у рекламі, фільмах та серіалах, піснях різноманітних виконавців, соцмережах та друкованих чи електронних виданнях.

 

Глосарій типових і рекомендованих варіантів уживання сталих словосполучень української мови
Helga Sharko: "Шановні друзі, товариші, колеги та просто небайдужі люди - усі, хто чекав разом із нами. Глосарій нарешті опубліковано у вільному доступі. У файлі pdf можна здійснити пошук необхідного Вам слова." 
 
 
 

Ольга Шарко. Художні переклади.

Ольга Шарко - перекладачка літературних творів, мовознавець - народилася 13 квітня 1994 року в Києві. Закінчила з відзнакою у 2018 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Українська мова та література, іноземна мова». Того ж року посіла 1 місце у фінальному етапі Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Двічі посідала третє місце в конкурсі художніх перекладів від Факультету іноземних мов ЦДПУ ім. Володимира Винниченка (2017, 2018 ).  Публікувалася в альманахах «Сполучник» (випуск 8 за 2013 рік) та «Стиль і переклад» (випуск 3 за 2016 рік, випуск 4 за 2017). Авторка «Глосарія типових та рекомендованих варіантів уживання сталих словосполучень української мови».

Останні коментарі до сторінки
«Блог Ольги Шарко про мову. Реклама – рушій мови (частина 9) - #мовамемів»:
Ольга Шарко , 2020-06-17 01:41:25, #
NNN , 2020-06-17 12:23:03, #
Катя , 2020-06-17 15:12:27, #
Сергій , 2020-06-17 20:15:42, #
Ольга Шарко , 2020-06-18 01:40:55, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 5     + Додати коментар
Топ-теми