19 серпня – свято Преображення Господнього


19 СЕРПНЯ - ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ

 

Церковний календар. Православний календар. 19 серпня – свято Преображення Господнього
 

Преображення Господнє — це одне з дванадцяти найбільших свят у християнстві, встановлене на честь об’явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням.
Християни, які живуть за Юліанським календарем, святкують його 19 серпня. Святі отці називали це свято другим Богоявленням. Подію Преображення описують одразу три євангелісти — Матфей, Марк та Лука.

Преображення Господнє, згідно з Євангелієм, відбулось перед голгофськими стражданнями Ісуса Христа. Після бесіди про хрест і про славу царства Свого, Ісус Христос, під час перебування Свого в Галілеї, взяв із собою трьох свої учнів — Петра, Якова та Іоана і вирушив з ними на гору. Традиційно Преображення пов’язують з горою Фавор. Однак в Євангеліях немає жодної згадки про назву гори, де відбулося Преображення.
Там Христос молився, утомлені ж учні заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як сніг, і блискучим, як світло.
Поруч постали два найбільших пророки, законодавець Мойсей і Ілія. Вони з’явилися у славетному вигляді та розмовляли з Ісусом Христом про останні дні земного життя Його, які Він повинен закінчити в Єрусалимі. Апостоли побачили славу Його і обох мужів тих, що стояли з Ним. Серця їх наповнилися нез’ясовним захопленням: втім вони спостерігали і слухали мовчки. Але коли пророки відходили від Ісуса Христа, Петро не втримав пориву захопленої душі, він вигукнув: "Учителю, Учителю, Господи, як добре бути нам тут! Якщо хочеш, поставимо тут три намети. Один Тобі. Один Мойсеєві і один Іллі." Коли він це говорив, раптом велика світла хмара осяяла їх, і зійшов із хмари голос Бога Отця: «Цей є Син Мій Улюблений, в якому Моє благовоління; Його слухайте». Почувши цей голос, учні попадали на обличчя свої від страху. Але Ісус Христос підійшов до них і сказав: "встаньте і не бійтеся." Коли вони вийшли, то біля себе нікого вже не бачили крім одного Ісуса Христа. Коли вони сходили з гори, Ісус Христос наказав їм нікому не розповідати, що вони бачили, аж поки Син людський не воскресне з мертвих. (Мт 17:1-13, Лк 9:28-36, Мк 9:2-12). 

У момент Преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі: божественної і людської.

Святкування цього празника сягає ще IV століття, коли свята Єлена побудувала храм на горі Фавор на честь Господнього Преображення. Від VI століття це свято поширюється в усій Східній Церкві під назвою «Господнє Преображення».

 

Церковний календар. Православний календар. 19 серпня – свято Преображення Господнього

 

У народі це свято ще називають Яблучним Спасом, бо у цей день традиційно освячують перші плоди, серед яких – яблука, груші, мед. Цей звичай перейняла християнська Церква від Старого Завіту, який приписував приносити перші плоди до Господнього Храму (традиція юдейського свята Шавуот — Святом Кучок).  У християнстві освячення плодів у день свята Преображення набуло особливого символічного значення: у Преображенні Христа показано щось нове, перетворення і благодатний стан, що людина і світ знаходять Воскресінням Христа і яке здійсниться у воскресінні всіх людей. І вся природа, яка прийшла в розлад з того моменту, коли у світ через людину увійшов гріх, тепер разом з людиною очікує найближчого оновлення. 

До дати свята варто очистити свою голову від зайвих думок, залишити в душі лише благі помисли. Постійне духовне вдосконалення необхідно людині. Таким чином, кожен може стати ближче до Господа. Вірно кажуть, що немає безгрішних людей. Саме час переглянути свої дії, взаємовідносини з оточуючими і змінити щось в позитивну сторону. Якщо помилки минулого гризуть совість і не дають спокійно жити далі, в них варто покаятися і діяти далі праведно.

За матеріалами:  http://www.dilovamova.com/http://cerkva.vn.ua/

 

 

На відео: Величні Свята - Преображення Господнє на каналі yatbTV 

 

 

 Більше про релігійні свята на нашому сайті:

  Церковний календар (найбільші релігійні свята)

Православний календар (найбільші церковні свята)
Про найважливіші релігійні свята розповідатимемо в цьому розділі.

Останні коментарі до сторінки
«19 серпня – свято Преображення Господнього»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми