15 травня - міжнародний день сім'ї


15 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РОДИНИ

 

Родина - це таке маленьке слово,
А скільки ж в ньому сенсу, доброти. 
Це - мами перша колискова,
Це - батьків прояв теплоти.
Це все. Що може бути краще 
За рідних й дорогих людей?
Не покидай ти їх нізащо,
Бо це все рідне, це твоє.
Родина - це не просто термін,
Який у словнику знайдеш.
Родина - тихий серця шепіт,
З яким ти по життю ідеш.
Нехай усе біжить, минає,
Та ти не будеш в самоті.
Родина - щось насправді справжнє 
З того, що маєш у житті.

(Валерія Кропивна)

 

15 травня - міжнародний день сім'ї

 

У 1989 році Асамблея ООН проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім’ї. Мета – поглиблення розуміння питань родини, об’єднання можливостей різних країн для вирішення всіх найсерйозніших питань, пов’язаних із сім’єю. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.
А 20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім’ї, який відзначається щороку 15 травня. На думку тодішнього генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою. Родина як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки родині міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу. У всі часи за ставленням держави, а також за становищем родини в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз родини та держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, тим, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

 

 

* * *

 

Слово «родина» походить від кореня «род», «рід», що говорить саме за себе. «Сім’я» має відношення до «семені» та продовження роду, тобто народження і виховання дітей, яке традиційно вважається основним призначенням створення сім’ї. Родина була і залишається хранителькою духовних цінностей, родинних традицій, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина.

Міжнародний день сім’ї відзначають і в нашій країні. Дуже хотілося б, щоб цей день став особливим святом, адже українці споконвіків славилися міцними сімейними устроями, багатодітністю, духовною єдністю поколінь, повагою до батьків та до жінки-матері.

 

* * *

 

Весільні  річниці

В Європі визначилися з назвами і почали відзначати річниці весіль у ХІХ столітті. Спочатку святкування влаштовували тільки знатні і багаті родини, яким потрібно було чимось зайняти і розважити себе. Надалі традиція прижилася, полюбилася простим людям і стала звичним явищем. Сучасні сімейні пари відзначають цілу низку святкових весільних дат і ювілеїв, у багатьох з яких історично склалася не одна, а дві і більше назви. Кілька назв також можна пояснити також географічними відмінностями святкування. Так, наприклад, четверта річниця весілля в Німеччині носить назву бурштинової, у США вона шовкова, в Англії фруктова, у Франції квіткова, а в Україні - лляна! У східних країнах, таких як Японія і Китай, річниці весіль відзначалися відповідно до вчення про нумерологію, в якому розповідалося про вдалі і невдалі дати. Так, згідно цього вчення, річниці весіль, кратні чотирьом, варто відзначати шумно, весело, пишно, запрошуючи друзів і родичів. А ось весільні ювілеї, присвячені 11, 22 і 33 рокам спільного життя, - навпаки, рекомендувалося відзначати скромно, не привертаючи зайвої уваги. Бажано, щоб чоловік і дружина в цей день якомога більше провели часу наодинці один з одним. Звичайно, кожен з нас може назвати три найяскравіші весільні річниці, які легко запам’ятовуються: срібну в 25 років подружнього життя; золоту, якщо чоловік і дружина прожили разом цілих 50 років і діамантову, коли чоловік і жінка зберегли любов і розуміння на довгих 60 років. Однак існують і інші, менш відомі, але від цього не втрачають своєї символічності, дати і ювілеї.

 

15 травня - міжнародний день сім'ї

 

* * *

 

Молитва за свою родину  

Я молю Тебе, Боже, за родину свою.  
Хай ніщо не тривожить нашу щиру сім`ю.  
Хай здорові всі будуть кожен день, кожен час.  
Хай не заздрять нам люди, й не клянуть кожен раз.  
Щиро дякую, Боже, за тепло у серцях.  
Що образи спроможні забувати за так.  
Що Ти дав розуміння і любов у сім`ї.  
Дав нам віру й натхнення, і слова рятівні.  
Що підтримуєм завжди, коли складно в душі  
Один одного. Справді, то є дар у житті.  
Я молю Тебе, Боже, омина хай біда  
Нашу хату, і серце хай буде сповна  
Розуміти щоденно один одного так  
Ніби разом натхненно ми будуємо дах,  
Нашу стріху від лиха, від злих язиків.  
Й відчуваємо втіху від залізних прутів,  
Що поставив навкруги, вберегти щоб від зла,  
Обійшли щоб злі люди у сто верств від житла.  
Я молю Тебе. Боже, за наш скромний дім,  
За сім`ю найдорожчу у прихистку цім.  
Дім то - сховище наше; ми - найкраща сім`я!  
Об`єднай нас ще більше, й дай нам вічне життя!

 

За матеріалами: http://zik.ua/https://s.siteapi.org/


Останні коментарі до сторінки
«15 травня - міжнародний день сім’ї»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми