Тетяна Стус (Щербаченко), "Смугастик" - дитяче оповідання з книжки "Біла, Синя та інші"


"У школі я була найменшою і наймолодшою у класі, вчилася на «відмінно». Довго почувалася «новенькою», бо ми переїхали. Та ще й мої батьки стали працювати тут же вчителями. «Біла ворона» — це про мене. Мабуть, потрібна була певна сміливість, щоб подружитися з такою дівчинкою, як я. І доки ми не познайомилися ближче з Лесею та Оксаною, моїми найліпшими друзяками були книжки. Коли ти самотній, коли здається, що ніхто тебе не розуміє, добра історія завжди підтримає й подарує радість. Я так багато читала, що більше пам’ятаю про книжки, аніж про школу". (Тетяна Стус)

 

Тетяна Стус (Щербаченко). Смугастик. Дитяче оповідання. Книжка Біла, Синя та інші. Малюнки Жені Миронюк

 

Хороша мурнявська книжечка. Легка й грайлива. Проте змусить замислися і дорослих, і дітей. Не лише про те, що є у пташок: ноги чи лапки; скільки лапок у павучків, якого кольору бувають звірі, а й, наприклад, чи літають ті, в кого немає крилець…


 

Тетяна Стус (Щербаченко). Смугастик. Дитяче оповідання. Книжка Біла, Синя та інші. Малюнки Жені Миронюк

Тетяна Стус (Щербаченко)

СМУГАСТИК

Оповідання

Якось бавився в ніжній зеленій траві хтось маленький, м’якенький і смугастий. Малюк народився зовсім нещодавно і ще не тямив, хто він такий.
Та й з’ясувати це було доволі важко. Вранці лагідна матуся казала: «Сонечко моє, час прокидатися!» Якщо маля надто забруднювалося, мама журила: «Ну й свинка ж ти моя…» А якщо він був чистенький та охайний, називала його квіточкою.
Коли Смугастик сердито супився, якщо мама зарано кликала його з прогулянки додому, вона усміхалася: «Не дивись на мене вовчиком!» Коли, засинаючи, синочок муркотів до мами, то ставав «маминим кошенятком».

 

Тетяна Стус (Щербаченко). Смугастик. Дитяче оповідання. Книжка Біла, Синя та інші. Малюнки Жені Миронюк


Ну як тут не заплутатися?
Смугастикові дуже подобалося бавитися з тими, хто схожий на нього. Вони теж мали ніжки, лапки, вусики, хвостики, носики, вушка, животики... Кожен із них розмовляв по-своєму. І хоч це не заважало їм розуміти одне одного, але пояснити малюкові, хто він такий, ніхто не міг.
Із часом Смугастик став помічати, що всі малюки чимось відрізняються. В одних, наприклад, нема кри́лець, в інших — довгих тоненьких вусиків, у когось бракує хвостика, плавничків чи дзьобика.

Тетяна Стус (Щербаченко). Смугастик. Дитяче оповідання. Книжка Біла, Синя та інші. Малюнки Жені Миронюк


І в нього, у Смугастика, теж не було кри́лець. Значить, він все-таки не джміль і не оса.
Не було копитець. Так що він точно не зебра.
Не було аж восьми лапок, як у смугастого павучка…
А ти вже знаєш, хто він — Смугастик?

 

За матеріалами:

Тетяна Щербаченко (Стус). "Біла, Синя та інші". Львів, "Видавництво Старого Лева", 2014, 28 с.  Ілюстрації Жені Миронюк.
За матеріалами: Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1, 2 класах серії «Шкільна бібліотека». Укладання Тетяни Стус. Львів, "Видавництво Старого Лева", 2016, стор. 28 - 31.

 

 

 Інші твори Тетяни Стус (Щербаченко) на нашому сайті:
 
Тетяна Стус (Щербаченко), твори для дітей
"Я люблю, щоб життя було різнобарвним: ненудним, наповненим. Але все ж часом визирнеш у вікно — і бачиш сірість. Або й так: зазирнеш у своє внутрішнє «вікно», а там теж бракує кольорів. Тоді я уявляю, що маю багато відер з різними фарбами. Там — барви несподіваних відкриттів, карколомних подорожей, дивовижних знайомств... Уявляю, що беру пензлики й розмальовую ними все навколо. Потім — ще цікавіше. «Малюю» словами, будую ними точнісінько те, що нафантазувала. І ще й запрошую туди друзів.  Ходімо читати?"  (Тетяна Щербаченко)

Останні коментарі до сторінки
«Тетяна Стус (Щербаченко), "Смугастик" - дитяче оповідання з книжки "Біла, Синя та інші"»:
катя , 2017-04-25 18:58:00, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми