Тетяна Стус (Щербаченко), твори для дітей


Тетяна Стус-Щербаченко, дитяча письменниця

 

Тетяна Стус (Щербаченко) - дитяча письменниця, аторка та дослідниця книжок для дітей. Народилася на Луганщині в учительській династії, загальний педагогічний стаж якої перевищує 400 років. За освітою – вчитель. У професійному минулому – педагогіка, журналістика, керівництво редакціями й текстами. Серед записів у «трудовій» – книго-літературна періодика «Книжник-review», «Друг читача», «Київська Русь», «Соняшник», «Розкажіть онуку»… Тетяна Стус - авторка дівчачого бестселера «Панночка» (2007, 2008, 2010, 2012), оповідань «Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала» (2007), «Як не заблукати в Павутині» (2013),  «Біла, Синя та інші» (2014), «Їжак Вільгельм» (2016) та інших книжок. Власну мету в літературі для дітей вбачає в тому, щоб «сказати дітям те, про що не встигаємо з ними поговорити». Член журі конкурсів дитячої літератури., упорядник та укладач "Хрестоматії" для учнів початкової школи.

 

 


"Я люблю, щоб життя було різнобарвним: ненудним, наповненим. Але все ж часом визирнеш у вікно — і бачиш сірість. Або й так: зазирнеш у своє внутрішнє «вікно», а там теж бракує кольорів. Тоді я уявляю, що маю багато відер з різними фарбами. Там — барви несподіваних відкриттів, карколомних подорожей, дивовижних знайомств... Уявляю, що беру пензлики й розмальовую ними все навколо. Потім — ще цікавіше. «Малюю» словами, будую ними точнісінько те, що нафантазувала. І ще й запрошую туди друзів. Ходімо читати?"                 Тетяна Стус (Щербаченко) 

 

----------------------------------

 

 

Тетяна Щербаченко (Стус). Як не заблукати в Павутинні. Малюнки Дмитра Кузьменка.Усілякі вигадки вчених полегшують нам життя. Щоправда, іноді лихі люди перетворюють наукові винаходи на інструменти руйнації світу, але сьогодні наша з Тобою розмова не про них. Ми поговоримо про вже відому Тобі велетенську інформаційну мережу, яку заведено називати ІНТЕРНЕТОМ (скорочено від англ "interconnected networks"- об'єднані мережі). Із неї кількома клацами мишки можна «витягти» найрізноманітнішу інформацію чи «викликати» необхідні послуги. Твої батьки у твоєму віці мусили перегортати сотні сторінок книжок та журналів, аби знайти необхідні відомості для непересічної, взірцевої відповіді на уроці. Але цих видань могло і не виявитись у бібліотеці або вони могли бути застарілими. А ще Твої батьки й гадки не мали про те, що можна замовити кільце ковбаси чи нову книжку в мережевій крамниці або переглядати живу трансляцію концерту улюбленого гурту!


Тетяна Стус (Щербаченко). Смугастик. Дитяче оповідання. Книжка Біла, Синя та інші. Малюнки Жені Миронюк"Якось бавився в ніжній зеленій траві хтось маленький, м’якенький і смугастий. Малюк народився зовсім нещодавно і ще не тямив, хто він такий. Та й з’ясувати це було доволі важко. Вранці лагідна матуся казала: «Сонечко моє, час прокидатися!» Якщо маля надто забруднювалося, мама журила: «Ну й свинка ж ти моя…» А якщо він був чистенький та охайний, називала його квіточкою. Коли Смугастик сердито супився, якщо мама зарано кликала його з прогулянки додому, вона усміхалася: «Не дивись на мене вовчиком!» Коли, засинаючи, синочок муркотів до мами, то ставав «маминим кошенятком». Ну як тут не заплутатися?.." (Тетяна Стус)

Тетяна Стус-Щербаченко. Як пасує краватка, або Чому не всі поросята брудні. Оповідання з книги Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала. Ілюстрації Анни СарвіриПідсунути свиню нареченим, викинути коники, сплутати дивака з маніяком, ба навіть упоратися з пупом Землі – на все це здатна Даринка. Бо вона – з роду диваків, а диваки, як відомо, уміють і можуть усе! Дивовижні історії про хитрулю й вередулю, а водночас про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку, які створила сучасна українська письменниця Тетяна Стус (Щербаченко), увійшли до книги "Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала". Вони не залишать байдужими не лише дівчаток і хлопчиків, але і їх батьків. Читайте оповідання з цієї книги "Як пасує краватка, або Чому не всі поросята брудні".

Тетяна Стус-Щербаченко. Як пасує краватка, або Чому не всі поросята брудні. Оповідання з книги Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала. Ілюстрації Анни Сарвіри

Дивовижні історії про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку увійшли до книги "Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала", яку написала сучасна українська письменниця Тетяна Стус (Щербаченко) . Читайте оповідання з цієї книги "Таємна змова, або не слід балакати з незнайомцями".

Останні коментарі до сторінки
«Тетяна Стус (Щербаченко), твори для дітей»:
Світлана с.Павленкове. , 2018-04-24 12:20:22, #
маша , 2018-10-24 16:47:01, #
Софія, 3-А кл. , 2018-11-19 19:16:52, #
Таня Стус , 2018-11-22 19:05:11, #
Таня Стус , 2018-11-22 19:26:07, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 8     + Додати коментар
Топ-теми