Ольга Лапушена. Різдвяна казка «Хатинка для зайчика» — читати та слухати, відео


 

На відео: Ольга Лапушена. «Хатинка для зайчика» (казка).

 

 

Ольга Лапушена. Хатинка для зайчика (казка). Ілюстрації Анатолія Лапушена.

 

 

Ольга Лапушена

ХАТИНКА ДЛЯ ЗАЙЧИКА

(казка)

У дрімучому лісі під найпишнішою ялинкою заховалася затишна хатинка. Біля хатинки – город. Біля городу – криниця. Біля криниці – лавка. В хатинці разом зі своєю жінкою і діточками живе сірий Зайчик. Живуть вони дружньо і щасливо.

Їдять пироги з капустою, п’ють запашний чай з варенням і читають цікаві книжки.

Кожен рік на Різдво Заєць згадує історію, яка трапилася з ним багато років тому, і яка поклала початок його майбутньому і щасливому життю.

Сталося це, коли Зайчик був ще зовсім маленьким і жив із батьками та братиками у великій клітці в Зоопарку. Кожен день познайомитися з ними приходили люди. Вони посміхалися, весело спілкувалися і фотографували зайчиків. Все було добре. Та згодом їхню клітку вирішили полагодити і тимчасово перевезти родину Зайчика до іншого приміщення. Під час подорожі через ліс, у машини, що їх везла, пробилося колесо. Машину хитнуло і клітка з Зайчиком випала на галявину. Коли від удару клітка Зайчика відчинилась і він вистрибнув на травичку, машина вже зникла за деревами. Його родину повезли далі, а він залишився сам-самісінький у дрімучому лісі. Сів тоді Зайчик на пеньок і гірко заплакав. Все це бачила Сорока. Вона полетіла по лісу і всім розповіла, що трапилося.

 

Ольга Лапушена. Хатинка для зайчика (казка). Ілюстрації Анатолія Лапушена.

 

Зібралися тоді всі звірі і птахи на галявині й почали радитись, як Зайчику допомогти. Зайчик попросив побудувати йому хатинку, де він зміг би жити. Але виявилося, що в лісі давно вже не було Зайців і ніхто не знає, як саме будуються для них хатинки.

Зайчик залишився жити в лісі. У нього з’явилося багато нових друзів, усі вони допомагали йому чим могли: навчили збирати шишки і ягоди, вирощувати овочі й збирати корисні трави для чаю. Зайчик викопав під кущем ямку в землі, натягав туди травички й листя і жив так ціле літо й осінь. Але, коли прийшла зима, Зайчику стало холодно і сиро в неглибокій ямці. Травички й листячка вже не вистачало, щоб зігрітися. Час близився до Різдва. Всі в лісі готувалися до свята.

Прикрашали свої хатинки. Готували смачні страви в печі. Не міг готуватися до свята лише Зайчик. Його, звичайно, запросили в гості і приготували для нього подарунки, але як же йому хотілося святкувати Різдво в своїй власній хатинці.

Прийшла ніч перед Різдвом. Зайчик заліз у свою ямку і спробував заснути.

Раптом він почув чиїсь кроки. Потім якісь дивні звуки, а потім все раптово затихло.

Зайчик обережно визирнув з-під листя – біля ямки нікого не було. Проте на снігу лежав червоний мішечок. Зайчик підняв його і розкрив.

 

Ольга Лапушена. Хатинка для зайчика (казка). Ілюстрації Анатолія Лапушена.

 

Всередині лежала товста зелена книжка, яка мала назву «Заяче господарство».

Книжка розповідала про всі тонкощі заячого життя. І що найголовніше, навчала будувати заячі хатинки. Зайчик дуже зрадів. Він одразу зрозумів, хто до нього приходив і залишив подарунок.

Все це бачила сорока. Вона полетіла по лісу і всім розповіла, що Зайчик тепер знає, як побудувати собі хатинку. Друзі радісно сприйняли цю новину і допомогли йому в будівництві.

Зайчик вибрав місце для хатинки — під найпишнішою ялинкою, яку з того часу разом із родиною й друзями прикрашає кожного року до Різдва. Його дружина-Зайчиха пече смачні пиріжки з капустою і картоплею. А дітки вирізають із паперу красиві сніжинки і прикрашають ними віконця.

***

Як ти гадаєш, друже-читачу, хто подарував Зайчикові книжку «Заяче господарство» на Різдво?

 

Ольга Лапушена. Хатинка для зайчика (казка). Ілюстрації Анатолія Лапушена.


Казка люб'язно надіслана авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Ілюстрації Анатолія Лапушена.

 

 

Дивіться також на нашому сайті:

Ольга Лапушена – українська письменниця, поетеса, художниця. Ольга Лапушена – українська письменниця, поетеса, художниця.
Співзасновниця, головна редакторка і співаторка журналів: "Котя", "Малюк Котя".
Співзасновниця, редакторка і співавторка журналу "На крильцях Ангела".
Авторка книги "Чарівна країна марок".
Твори публікуються в дитячих журналах і шкільних підручниках.
Іноді твори публікуються за псевдонімом "Ольга Шипшина".

 

 

 

Українські казки для дітей

Чимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

 
Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Ольга Лапушена. Різдвяна казка «Хатинка для зайчика» — читати та слухати, відео»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми