На відео: Ольга Лапушена. Казка «Даринка і їжачок».
Ольга Лапушена
ДАРИНКА І ЇЖАЧОК
(казка)
Жив у лісі їжачок. Невеличкий на зріст, нестрашний зовні. Але була у їжачка зброя – голки на спинці і вміння згортатися в грудку. Коли він відчував небезпеку, то вмить перетворювався на колючу кульку. Що з нею зробиш? Не схопиш, не вкусиш.
Так їжачок спокійно жив у своїй норі й нікого і нічого не боявся. Та одного разу до лісу разом зі своїми батьками завітала маленька Даринка. Вона вперше потрапила до лісу й тому її все цікавило.
Їжачок тим часом пішов до лісового озера, водички попити. Аж раптом його побачила Даринка. Дівчинка вмить опинилась біля їжачка й міцно схопила його обома руками. Але голки у їжачка виявилися гострими і вона сильно вкололася.
Зойкнувши, Даринка впустила його прямісінько в озеро.
Опинившись у воді, їжачок одразу вирівнявся і поплив. Весь його захист зник. Даринка швидко побігла до батьків розповісти, що з нею трапилося. А їжачок доплив до берега і подумав:
– Треба бути обережним. У воді я зовсім беззахисний. Якби я знав про таке раніше, то навіть і не підходив би до озера, а пив воду із калюжі.
Відтепер він так і робив: до озера не підходив і пив з калюж. Але вода в калюжах не завжди була чистою, і їжачку все ж таки доводилося непомітно підкрадатись до озера, щоб попити чистої води.
Але те, що їжачок стає беззахисним у воді, підгледіла хитра лисиця. Замислила вона підстерегти його біля озера, штовхнути у воду, виловити і з’їсти.
На щастя, Даринка знову прийшла з батьками до лісу по ягоди, і одразу побігла до озера, щоб побачити їжачка. Він їй дуже сподобався і їй захотілося ще раз його зустріти.
Їжачка ніде не було, але була руда лисиця, яка крутилась біля самого берега. Даринка тихенько підійшла й побачила, як лисиця штовхнула їжачка у воду і намагалася його виловити. Тоді дівчинка схопила суху гілку та відігнала розбійницю у глиб лісу. Потім дістала наляканого їжака з води і сказала:
– Вибач мені, що я розкрила твою таємницю і зробила тебе беззахисним. Оселяйся поруч з моїм будинком та приходь до мене в гості. Я буду тебе захищати й годувати морквою і яблуками.
Їжачок ніколи не зустрічав інших їжаків, жив самотньо і тому він одразу погодився. Дозволив взяти себе на руки і переселився до села, до Даринчиного двору. Він обрав безпечне місце, вирив собі нову нору і зажив щасливо.
Пізніше він дізнався, що не просто так не зустрічав інших їжачків у лісі. Всі вони вже давно оселилися в селі. Люди їх люблять і годують. Тому з часом у їжачка з’явилася родина: дружина і багато діток. Всі вони дружили з Даринкою і до лісу більше ніколи не ходили.
Казка люб'язно надіслана авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".
Ілюстрації Анатолія Лапушена.
Дивіться також на нашому сайті:
Ольга Лапушена – українська письменниця, поетеса, художниця.
Співзасновниця, головна редакторка і співаторка журналів: "Котя", "Малюк Котя".
Співзасновниця, редакторка і співавторка журналу "На крильцях Ангела".
Авторка книги "Чарівна країна марок".
Твори публікуються в дитячих журналах і шкільних підручниках.
Іноді твори публікуються за псевдонімом "Ольга Шипшина".
Чимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших. Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.