Людмила Федорова
Токен – ознака людини
|
Написано: «Було в почині Слово!» (Із «Фауста» Й. В. Гете) |
|
В пошуку потрібного слова Фауст розмірковує і дивним чином описує прихід людини до ІКТ. Хіба? - запитаєте ви. Давайте міркувати.
До писемності люди мислили образами. Коли з’явилася писемність, тоді мислення людини набрало вербального характеру. І на кінець ми приходимо до сучасного діяльнісного мислення.
Дія має наслідки, котрі залишають слід у житті людини та її оточенні. Дії, котрі лишають слід в історії людства, визначають прогрес, є так би мовити віхами на шляху людства.
З приводу цього, людина, що це розуміє, притримується девізу: "Лише те, що залишить слід в історії, має сенс". І хоча в історії залишається все, та живе тільки те, що гармонує із Законами Всесвіту, законами буття. Сьогодні важливо розуміти синергетику побудови єдиної універсальної картини світу.
Історія людства – це еволюційні змагання між цивілізаціями, націями, конгломератами. Вони, наче велосипедисти у пелотоні, – по черзі лідирують, змінюючи один одного. Тон пелотону задають лідери - носії передових думок, потрібних слів. З лідерами українського походження можна познайомитись за посиланнями:
Усі вони знали багато слів. Знати включає в себе:
- говорити;
- читати;
- писати;
- комунікувати (авторське).
Але бути грамотним, знати слова в ХХІ ст. замало. Потрібно бути ІТ-грамотним. В плані ІТ-грамотності сьогодні людство, в більшій масі, вміє «говорити» та «читати», але не «писати». Тобто воно, в своїй більшості, не складає програми. Але через програми для машин людина перетворить «слово» на «дію». Саме такий алгоритм розмірковувань Фауста. Те, що так бентежило філософів доби Просвітництва, настане в добу Сингулярності. Людство має навчитися комунікації з машинами.
Для колег, котрі не хочуть лишитися на узбіччі освітянської дороги, як вчитель літератури із оповідання Майкла Гелпріна «Свічка горіла на столі, свічка горіла...», пропоную новий підхід до конспектотворення, який отримав назву СІК.
Матеріали люб'язно надано автором спеціально для "Малої Сторінки".
Детальніше дивіться на сайті Людмили Федорової: https://sites.google.com/
Дивіться також на "Малій Сторінці":