Книжковий огляд: Тарас Береза. "Гарна мова - одним словом: словник вишуканої української мови"


 

Тарас Береза. Гарна мова - одним словом: словник вишуканої української мови. Дизайн обкладинки - Василь Максимович.

 

 

Тарас Береза 

ГАРНА МОВА - ОДНИМ СЛОВОМ: 
словник вишуканої української мови

 

 

Присвячую добровольцям та волонтерам
Разом и незалежністю України, здобуваємо і мовму незалежність

 

 

Словник вишуканої української мови — данина великій мовній спадщині, яку у різні часи з нами щедро розділяли майстри художнього пера. Автор опрацював кращі твори української та світової літератури, вибрані уривки з яких слугують доладними ілюстраціями до цього видання. Від Пантелеймона Куліша до Мирослава Дочинця, від Даніеля Дефо до Джеймса Паттерсона — таким є безмежжя авторського лету упродовж ХVIII-ХХІ століть. Понад 1500 словникових одиниць дозволять користувачам поглибити знання рідної мови, збагатити активний словниковий запас, розмовляти й писати українською мовою якнайвишуканіше.

 

 

 

 

ПЕРЕДМОВА

Взоруючи на досвід героїв популярного роману Харукі Муракамі "Погоня за вівцею", окремі з яких стали "заовеченими". цього разу я вирішив початувати на вишукане українське слово, і врешті доп'яв його. У вирі цієї захопливої мандрівки мені пощастило опрацювати всього дещицю багатенного спадку художньої світової літератури: тут казки та оповідання, повісті, новели і романи, а загалом твори на усі смаки.
Праця над словником учергове засвідчила безмірне багатство української мови. Її незрівнянну синонімічну розлогість. Питання лише у тому, наскільки повно, ми, її сьогоденні носії, користаємо з цього неоціненного скарбу. Говоримо правильно і гарно чи не задаємо собі клопоту і скочуємося у тенета всепоглинаючого суржику. Це видання доводить, що багато-бо заяложених конструкцій та кліше, насправді, можна стисло передати одним словом. Словник допоможе Вам говорити рідною мовою природніше та виразніше, уникати кальок та запозичень з інших мов. зрештою, вивищитися над тотальним мовним безкультур'ям, що полонило наш побут.
Словник є черговою спробою відновити у колективній пам'яті призабуті слова, багато з яких і не пригадаємо, коли вживали востаннє. Вони аж ніяк не є прерогативою лише так званої «літературної мови», мови театру чи художньою перекладу, а всенаціональним надбанням, з якого повинен активно користати кожен мовець.
Видання неодмінно матиме своє продовження у рамках розширення започаткованої тут серії «Національний мовний корпус». Авторський колектив і надалі опрацьовуватиме вишукані слова, а також фразеологізми, що роблять нашу мову однією з найбагатших у світі.
Ніколи б не подумав, що нараз доведеться опрацювати стільки цікавих творів художньої літератури. Наприкінці словника обов'язково ознайомтеся з їхнім переліком. Сподіваюся, для багатьох подана вибірка джерел стане неабиякою спонукою для активнішого читання, а відтак і розширення свого словниковою запасу.

Принагідно хочу подякувати працівникам видавництва «Апріорі» за їхню самовіддану працю та сприяння у виданні чергового спільного дітища. Дякую Богові, рідним та близьким за підтримку, а також усім користувачам попередніх та прийдешніх видань «Авторської кухні словників».
Щиро Ваш, Тарас Береза.

За матеріалами: Тарас Береза. "Гарна мова - одним словом: словник вишуканої української мови". Дизайн обкладинки - Василь Максимович. Львів, Видавництво «Апріорі»,  2015 р., 420 с. 

 

 

Замовити це вишукане видання з підписом Тараса Берези можна безпосередньо на авторському інтернет-порталі:

 

Тарас Береза. Гарна мова - одним словом: словник вишуканої української мови.  Дизайн обкладинки - Василь Максимович. Замовити видання з авторським підписом можна безпосередньо на авторському інтернет-ресурсі.

 

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":


Останні коментарі до сторінки
«Книжковий огляд: Тарас Береза. "Гарна мова - одним словом: словник вишуканої української мови"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми