Катерина Колесник. «Італія з нами!»


 

Катерина Колесник. Італія з нами. Європейський шлях України. Професор Енріко Альбанезі — поїздка до України.

Європейський шлях України.

 

 

Катерина Колесник

ІТАЛІЯ З НАМИ!


«Ти їдеш в Україну? Божевільний!» «Допомогти Україні? Так, це дуже шляхетно, це благодійна справа, але от я, наприклад, допомагаю Україні онлайн», – казали йому друзі незадовго до ділової поїздки.

Та сеньйор Енріко не уявляв собі, як це – допомогти онлайн…

Енріко Альбанезі – доктор філософії в галузі права, доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Генуезького університету (Італія), молодший науковий співробітник Інституту перспективних юридичних досліджень (IALS) Лондонського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії). У травні цього року професор Альбанезі прибув до України.

 

Катерина Колесник. Італія з нами. Європейський шлях України. Енріко Альбанезі – доктор філософії в галузі права, доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Генуезького університету (Італія), молодший науковий співробітник Інституту перспективних юридичних досліджень (IALS) Лондонського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Професор Енріко Альбанезі.

 

Головна мета його відрядження – простягнути руку нашій країні, українському народу – в межах свого внеску як академіка, показавши, що ми не самотні в такий важкий час. І що дуже важливо, зробити внесок у складний процес європейської інтеграції, через який зараз проходить Україна, поділитися своїми знаннями в галузі конституційного права. І як найкращий спосіб це зробити, Енріко обрав живий зв’язок — а саме особисто приїхати до нас, щоб зустрітися з українськими колегами, провести обмін досвідом, підтримати їх, також прочитати лекції для студентів.

Професор Енріко Альбанезі викладав у численних університетах за кордоном. Проте наукова робота в Україні була набагато ширшою і глибшою, порівняно з багатим досвідом, отриманим у минулому.

«Коли студенти зацікавлено слухають, жадібно ловлять кожне слово, ставлять багато питань – відчуваєш ту саму віддачу, заради якої працюєш, – ділиться роздумами науковець. – І ця взаємодія глибоко збагачує також і вчителя. Це живе спілкування, його нічим не заміниш!».

До речі, щодо роботи онлайн, сеньйор Альбанезі не нехтує і такою можливістю. У травні 2023 року професор провів два онлайн-уроки для студентів і викладачів Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з питань впливу права Європейського Союзу та Європейської конвенції з прав людини на національне конституційне право. Ясно, що поїхати до Харкова можливості не було.

У період з кінця травня до початку червня Енріко Альбанезі провів кілька очних занять в Ужгородському та Чернівецькому університетах.

 

Катерина Колесник. Італія з нами. Європейський шлях України. Професор Енріко Альбанезі — поїздка до України.

На світлині: в центрі — професор Енріко Альбанезі.

 

У червні його прийняли шість суддів Конституційного Суду України в Києві, де він обговорив з ними конституційні та законодавчі реформи, що їх вимагають від України Венеціанська комісія та Європейська комісія. Зокрема, 12 червня відбулася така доленосна зустріч. Сторони обговорили ключові аспекти конституційного судочинства обох країн, з-поміж іншого, функції конституційних судів у гарантуванні конституційних прав і свобод громадян. Співрозмовники також обмінялися думками та практичним досвідом щодо діяльності органів конституційного контролю своїх держав.

Однією з головних тем обговорення були перспективи проведення спільної наукової діяльності суддів Конституційного Суду України та італійського правознавця для поглиблення позасудової діяльності суддів. Учасники зустрічі висловили зацікавленість у створенні платформи для взаємного обміну науковими дослідженнями, публікаціями та семінарами з питань конституційного права.

Для українських колег, студентів і викладачів це дало можливість не почуватися самотніми у важкому сьогоденні, отримати методології навчання та дослідження, які були для них частково інноваційними, а також подивитися на поточні реформи через критичну перспективу європейського конституціоналізму.

На кожну зустріч сеньйор Енріко приносив у подарунок прапор Європейського Союзу як символ надії на шляху євроінтеграції, яким іде Україна.

Свої наробітки професор Альбанезі відобразив у статті про процедуру призначення та обрання суддів Конституційного Суду порівняно в Італії та в Україні, тим самим зробивши важливий внесок у поточний процес українських реформ. Статтю буде опубліковано в юридичному журналі «Право України».

Після роботи в Києві, правознавець планує відвідати інші українські міста. Зокрема, наступного тижня прочитає лекцію у Львівському університеті. А 22 червня він візьме участь в онлайн-конференції на тему «Національна безпека як конституційна цінність», яку організовують Чернівецький університет, Харківський національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Львівський університет.

Взагалі, для сеньйора Енріко це був надзвичайний людський, культурний та академічний досвід — поїздка до України.

 

Катерина Колесник. Італія з нами. Європейський шлях України. Поїздка до України професора Енріко Альбанезі — надзвичайний людський, культурний та академічний досвід.

 

Катерина Колесник. Італія з нами. Європейський шлях України. Поїздка до України професора Енріко Альбанезі — надзвичайний людський, культурний та академічний досвід.

Поїздка до України професора Енріко Альбанезі — надзвичайний людський, культурний та академічний досвід.

 

«Я мав можливість відвідати Україну, пізнати силу та мужність українського народу, коли він все ще перебуває у стані війни, і мати можливість обмінятися ідеями з колегами у конструктивній дискусії щодо процесів конституційної та законодавчої реформи, які проводить Україна, - наголосив Енріко Альбанезі. – Я отримав дуже цінний досвід і незабутні враження! Крім того, я побачив вашу чудову країну, яка дійсно заслуговує на процвітання. І я всією душею бажаю Україні найшвидшої перемоги!»

Катерина Колесник, журналістка, м.Київ

 

 

Читаймо також на "Малій Сторінці":

Катерина Колесник, журналістка (Київ)Цікаві статті про актуальні події в Україні та світі від киянки, журналістки з багаторічним стажем Катерини Колесник читаймо у її авторському блозі.


Останні коментарі до сторінки
«Катерина Колесник. «Італія з нами!»»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми