Карина Гусельникова. «Моя Полтава» (начерк)


 

Полтавський Хрестовоздвиженський монастир.  Малюнок Тараса Шевченка.

Полтавський Хрестовоздвиженський монастир.
Малюнок Тараса Шевченка.


 

Карина Гусельникова

МОЯ ПОЛТАВА

(начерк)

Полтава — місто в самому центрі України, місто найдорожче серцю для кожного полтавця. Неможливо словами описати всі свої почуття та любов до рідного краю. Про Полтаву можна писати вічно, чого вартує тільки славнозвісні полтавські галушки.

Полтавщина прославилась саме завдяки літературі, завдяки Івану Котляревському, Миколі Гоголю. Мало хто знає, що їжа і література тісно пов'язані між собою в історії Полтавського краю.

Іван Котляревський у своїй “Енеїді” неодноразово згадує галушки.Ось він пише “без галушок як помирали, колись як був голодний год”, потім “п’ять казанів стояло юшки, а в чотирьох були галушки”. Він у своїй “Енеїді” згадує майже 160 назв українських страв. У Полтаві на честь галушки звели пам'ятник, частування нею обов' язковий елемент будь-якої туристичної програми.

Микола Гоголь прославив рідний край твором "Вечори на хуторі поблизу Диканьки". Оскільки він народився у Великих Сорочинцях і любив свій край, ним була написана повість "Сорочинський ярмарок". Твори Гоголя багаторазово екранізувалися.

Микола Гоголь цікавився українською народною творчістю, був етнографом та збирачем українського фольклору.

На славнозвісний Сорочинський ярмарок кожного року приїзжали тисячі туристів з усієї України й світу. Полтавці впевнені, що після війни зможуть знову зустрічати туристів. Полтава - це місто найдобріших людей, місто в якому закохуються, ствоюють сім'ї та цінують українське. Місто, в якому пахне хлібом і батьківським теплом, місто, в яке хочеться повертатися знову і знову. 

 

Будинок Котляревського в Полтаві.  Малюнок Тараса Шевченка.

Будинок Котляревського в Полтаві.
Малюнок Тараса Шевченка.

Матеріали надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

     

Читаймо також на "Малій Сторінці":

Карина ГусельниковаМолода поетка Карина Гусельникова народилася в селі Байрак, що на Полтавщині. Цей квітучий край дарує авторці натхнення писати вірші віддавна... Але коли розпочалася війна почала писати, для того, щоб "заспокоїтися"... Читаймо, співпереживаймо, молімося за нашу перемогу.

 

 

 


Останні коментарі до сторінки
«Карина Гусельникова. «Моя Полтава» (начерк)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми