Більше...

Казки Миколи Магери для дітей


Микола Магера, казки для дітейМикола Магера – співець природи, співець дитячої душі. Вони – природа і діти – головні герої більшості творів відомого письменника. Микола Магера – майстер дитячої казки. Герої цих книг шанують рідну мову, оберігають все живе, дбають про птахів і звірів, насаджують плодові дерева і квіти, слухаються батьків і вчителів, поважають старих, люблять рідний край." (Віктор Кривошия)

 

Микола Магера, Казка про Хоробрих з Найхоробріших, малюнки Михайла Андрійчука У "Казці про Хоробрих з Найхоробріших" український письменник Микола Никанорович Магера засуджує загарбницькі війни, поневолення народів, зрадників і різних перевертнів, які цураються свого роду, рідної мови і культури.

Микола Магера. Добра дівчинка. Казка з ілюстраціями. Художник Лариса Гармиза"В одному селі хтозна відколи жив дід. Старий-престарий, сивий-пресивий. Узимку на печі, а влітку на сонці вигрівався. На господарстві була в нього біла коза, зозуляста курка і гребенястий півень. Якось почалапав дід на город і забрів у капусту. Коли чує — дитячий голосочок: "Дідусю, дідусю, візьміть мене з собою". Оглянувся — нема нікого..." (Микола Магера)

Микола Магера, Чубчик, ілюстрована казка, малюнки Лариси Гармизи"Жили собі шпаки. Батько і мати маленьким їстонь-ки-питоньки носили, співати по-шпачиному навчали. Злагода і мир панували у шпаківні. Шпачата одне одного поважали, одне одному допомагали. Якось шпачиха придивилася до своїх діточок і помітила у найменшенького невеликий чубчик. Дуже здивувалися цьому пташки, бо чубаті шпаки — то дивина. Тож і назвали його Чубчиком..." (Микола Магера)

Микола Магера, Як цар вовк їжаками не наївся, ілюстрована казка, малюнки Лариси Гармизи"Колись у пралісі царював сірий Вовк. Все живе перед ним тремтіло. Десятою дорогою звірі обминали його палац. Вже поз'їдав він у своїх володіннях чи не всіх зайців, косуль, диких свиней, оленів. Тож часто сидів голодний, клацав зубами і по ночах завивав на місяць. Та голод — не пан. Вирішив Вовк скликати на раду царів із сусідніх лісів. Сів Вовк, худющий-прехудющий, на широкий пеньок, а навколо полягали руда, з довгенькою мордочкою, Лисиця, довга зелена Гадюка і старий смердючий Тхір..." (Микола Магера)


Останні коментарі до сторінки
«Казки Миколи Магери для дітей»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
На сайті