Галина Римар. «Казка про мале солов'ятко» — читати та слухати, відео


 

 

На відео: Галина Римар. "Казка про мале солов'ятко".

 

 

 

 Галина Римар. Казка про мале солов'ятко

 

 

"Даю тобі руку свою, дитино.
Ходім зі мною по стежинці доброти!"

 

 

Галина Римар

ПРО МАЛЕ СОЛОВ'ЯТКО

(казка)

 

Мале солов'ятко мало двох братиків-близнюків, жвавих і непосидючих. Вони вже вчилися літати.

А воно було не таким. Одна його ніжка чомусь ніяк не хотіла розгинатись. І від того маля не могло підстрибнути, аби відштовхнутися для першого польоту. Його сердечко було сповнене смутку, бо воно було не таким, як його брати й сусідські пташата...

Ніхто з нього не насміхався. Ні! Навпаки, дорослі й малюки приносили йому смачні личинки, жуків, навіть пелюсточку, що впала з чарівної квітки, як розповідали, з казкової галявини, принесли.

Воно мріяло будь-що потрапити на ту галявину, побачити власними очима ті незвичайні квіти, вдихнути їх аромат і від тієї радості заспівати наймилішу, найніжнішу в світі пісню-гімн красі природи...

Воно любило життя, любило слухати про все, хто що бачив і відчував у польоті. Братики вже пробували й співати, воно ж іще ні разу не заспівало.

Але солов’ятко не здавалося. Щоразу, коли лишалося саме, пробувало неголосно брати ноти — спочатку нижчі, а потім — вищі.

А при комусь співати чомусь соромилося, — боялося, що в нього вийде не так. А ще робило вправи, лягаючи спинкою на м’який і чистий пушок килимка в гніздечку.

Якось на казкову галявину завітала дівчинка з хутора. Вона замилувалася квітами. Потім заговорила до пташок, запитала, як їм живеться. І чи всі здорові з солов’їв, що повернулися з далекої Західної Африки, і як їхні діточки. І пташки розповіли їй про мале солов’ятко.

Кілька днів поспіль сонце ховали хмари, періщив дощ, хоч і не дуже холодний, але мама весь час приносила сину великі листки з липи, аби він не змок, і гріла його теплом свого тіла.

Старші братики вже були майже самостійними: самі шукали їжу і гралися в гурті з іншими безтурботними пташками-дітьми.

Нарешті дощ ущух, і на четвертий день вийшло сонечко.

Всі ці дні, незважаючи на негоду, дівчинка ходила до озер, річок і шукала цілюще зіллячко, про яке розпитала у бабусі-травознайки.

І цього дня на світанку вона знайшла і принесла солов’ятку ту траву чудодійну.

Пташеня приклало корінчика живокосту до ніжки — і вона слухняно зігнулася! Маля відштовхнулося, затріпотіло крильцями і... злетіло!

— Ой, я можу літати! — закричало воно. — Я літаю! — сповістило солов’ятко про свою радість усьому білому світові.

І разом з іншими солов’ятами полетіло на казкову галявину. І побачило нарешті ті чарівні квіти. І, захоплене їх красою, і від усього того щастя, що мало в сердечку, заспівало!

Ні, ніхто ще не чув такого співу! Навіть найстаріші, найславетніші солов’ї-співаки замовкли, зачудувалися цими ніжними переливами. Дивом дивним був цей спів.

Солов’ятко й досі прилітає до хатини дівчинки, розмовляє з нею і милує слух ніжними мелодіями, сидячи в саду між зелен листу.

 

 Галина Римар. Казка про мале солов'ятко

Казка люб'язно надіслана автором особисто спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

 

              Читайте також на "Малій Сторінці":

                                               Галина Римар. Твори для дітей та дорослих
Галина Римар. Казки для усієї родиниЧитаючи чудові твори Галини Римар, ми бачимо, що авторка добре знає світ дитячих фантазій, любить дітей, знайома з дитячими мріями. Злет душі пані Галини знайшов своє місце у її творчості, оповіданнях, казках, поезії, музиці, натхненній співпраці з талановитими людьми.

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

Казки різних країн світу для дітей

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Галина Римар. «Казка про мале солов’ятко» — читати та слухати, відео»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми