Віктор Васильчук. "Гостини" (казка)


Віктор Васильчук. Гостини  (казка про осінь та про зиму)

Віктор Васильчук. Гостини  (казка про осінь та про зиму)

 

Віктор Васильчук

Гостини

(казка)

Це сталося давним-давно. У далекій і незвичній країні Ладії, де жили в мирі й злагоді чарівні чотири Пори Року, якось несподівано посварилися золотава Осінь і білосніжна Зима. І так, що навіть перестали спілкуватися між собою. А все через онуку бабусі Зими Снігуроньку. Змалку мала вона досить гарну звичку гостювати у своїх родичів. Та чомусь найбільше їй подобалося відвідувати тітоньку Осінь.
Одного разу вона зовсім забула, що настав час повертатися до Снігового краю. Місяць подорожувала вона вересовими стежками, радіючи різнобарв`ю квітів у краях Вересня. Місяць милувалася жовто-багряними садами Жовтня. А в Листопада Снігуронька раптом прихворіла. Примчала на льодових санях Зима до нього.
«Так і знала, – сердито заявила вона. – Завжди з цим Листопадом морока». Проте, як не настоювала Зима, мудрий і поважний старший син Осені не відпускав онучку. «Хай спочатку запашним медком підкріпиться».
Повернулася ні з чим бабуся Зима додому. Нічого не змогла відповісти мамі Снігуроньки, доньці Віхолі, яка, розсердившись, стрімголов помчала у володіння Осені. І так розгулялася, що й не вгледіла, як засипала по самі віконця оселю Жовтня.
«Усі мої жовто-багряні дерева обморозила, – обурився він, – краще б веселилася на подвір`ї брата Листопада, де вже й не березах немає листочків».
Ху-у-га!.. Продовжувала розбишакувати Віхола. Довідався зрештою про витівки Віхоли тамтешній принц Новий Рік. Він був добрим і мав гарну традицію: в один і той же день запрошувати на святковий бал у свої сріблясто-льодові хороми увесь люд Ладії. Сюди залюбки збиралися далекі й близькі родичі, друзі, гості з інших країн. А ще повелося, що розпочинали той бал сини Зими та Мороза: Грудень, Січень і Лютий. Вони завжди прикрашали святкову залу дивними узорами, химерними льодовими фігурами, а чарівна внучка Зими й Мороза – Снігуронька – мережила все довкола фантастичними сніжинками.
…Зрозумів принц Новий Рік, що бал може й не відбутися і наказав негайно доставити Снігуроньку. Але ніхто не зміг цього зробити. Тоді взявся за це сам Дід Мороз. Посперечавшись трохи з Листопадом, всадовив Снігуроньку в свої сани та й привіз її на бал. Засяяли тоді святковими вогнями хороми Нового Року, замережило все довкола сріблясто-дивацькими сніжинками. На радощах Дід Мороз, одягнув нову червону шапку і вдарив сріблястим посохом об льодову підлогу, а потім, взявши Снігуроньку за руку, заходився роздавати всім усілякі подарунки. З того часу така новація назавжди прижилася в тій чудернацькій країні.
Були на тому святі також Зима та Осінь зі своїми синами Вереснем, Жовтнем і Листопадом. Правда, й до сьогодні Віхола все ж іноді стиха вкриває біленьким сніжком подвір`я Жовтня, а на обійсті Листопада завжди відбувається щось дивне: відвідують його по черзі і Сонце, і Дощ, і Віхола та Мороз. Проте Зима так і не змогла пробачити Осінь. Ще й досі, буває, сперечаються вони між собою на тому Листопадовому обійсті…

 

Віктор Васильчук. Гостини  (казка про осінь та про зиму)

Віктор Васильчук. Гостини  (казка про осінь та про зиму)

 

Джерело: https://www.facebook.com/victor.vasilchuk/ 

Картинки взято з instagram-сторінки ozerovitacom​

 

 

Більше творів Віктора Васильчука на нашому сайті:

Віктор Васильчук, казки для дітей. Малюнок Світлани Бялас
"Чому нічка посварилася з ранком", "Як у Гавчика з'явився куцик", "Як їжачок врятував ялинку", "Як квіти подорожували до Віолії", "Чому кульбабки посивіли", "Як джмелі конюшину врятували", "Про папугу Гошу - справжнього професора", "Гошина історія, почута від бабусі", "Про хом'ячка Бориса", "Чому дерева плачуть", "Розповідь старої сосни", "Підсніжники", "Як барвінок прокидався від сну", "Як листопад зиму знайшов" - казки Віктора Васильчука з різних збірок.

 

Читайте також на "Малій Сторінці":

Зимові казки для дітей

Зимові казки для дітей
Казочки про зиму, Новий рік та Різдво, представленні на "Малій Сторінці", написали для діточок відомі українські та зарубіжні автори: Ганс Крістіан Андерсен, брати Грімм, Василь Сухомлинський, Катерина Перелісна, Леся Храплива-Щур, Ірина Мацко, Наталя Забіла, Оксана Іваненко, Ірина Жиленко, Микола Білкун, Яків Гончарук, Марія Пономаренко, Василь Струтинський, Валентина Вздульська, Юля Смаль, Василь Мельник, Юлія Хандожинська, Тетяна Винник.
 

Зимові оповідання для дітей

Зимові оповідання для дітей, оповідання про зиму, оповідання про новий рік, оповідання про різдвоУ цьому розділі пропонуємо почитати гарні оповідання для діточок про зиму, про свято Нового року та Різдвяні свята від наших сучасних авторів та класиків української літератури: Василя Сухомлинського, Олени Пчілки, Івана Багмута, Ярослава Стельмаха, Віктора Близнеця, Пилипа Бабанського, Остапа Вишні, Петра Короля, Галини Демченко, Олександра Копиленка, Олега Буценя, Андрія Бондарчука, Віктора Васильчука, Анатолія Давидова, Наталі Забіли, Івана Сенченка, Василя Струтинського, Василя Скуратівського, Івана Малковича, Олени Цегельської. 

 

 

Більше казок на нашому сайті:

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

Казки різних країн світу для дітей

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Віктор Васильчук. "Гостини" (казка)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми