Володимир Даник. "Свято - ... у бібліотеці!"


Володимир Даник. Свято у бібліотеці. Вірш про бібліотеку

 

 

Володимир Даник

СВЯТО – …У БІБЛІОТЕЦІ!     

Кожен письменник насамперед – уважний читач… Отож і бібліотеки йому – не обминути! Бо є книги, які читаєш, а є такі, що і перечитуєш. Бібліотека – це і нові книги, це і зустрічі з читачами, це і ті, ще не освоєні можливості, про які раніше ми і не мали уявлення.
Отож заходжу до черкаської центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки. І заходжу з подвійною метою. 
З одного боку, щоб здати прочитану книгу і, можливо, узяти щось новеньке. Прочитана книга – детектив, створений одним зі справжніх майстрів цього жанру. Є у мене думка (відкрию невеликий секрет…) колись спробувати написати щось подібне, щось гостросюжетне. Бо і сюжети наших непростих днів загалом не без гостроти.  
З іншого боку метою мого візиту було – подарувати бібліотеці свою нову книгу «Українонько, доле моя…» (Черкаси, «Інтроліга ТОР», 2018 рік), що побачила світ цього літа. 
У стінах цієї бібліотеки не раз проходили мої творчі зустрічі з читачами, отож і «свіжоспечену» книгу сприйняли з інтересом. І навіть запросили на щорічну бібліотечну «тусівку»: 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Але святкувати цю подію збиралися у четвер, 27 вересня. Бо саме тоді у міських бібліотеках – санітарний день. А ось 30 вересня, у неділю, міські бібліотеки працюватимуть, так би мовити, на повну потужність, щоб вдовольнити найвибагливіші смаки черкаських шанувальників книги. 
Тоді і в мене виникла думка, що була моїми співрозмовниками схвалена – то це ж можна узяти з собою гітару і привітати винуватців торжества піснею.
Бо є у мене пісня, яку я завжди виконую під гітару, коли творча письменницька акція відбувається не десь, а саме в бібліотеці. Вірш, що послужив основою для пісні був надрукований у моїй книзі «Шумахери стовпів не лічать» (Черкаси, «Інтроліга ТОР», 2012 рік). Книга ця гумористична і є в ній цілий розділ «Жартівливі пісні». Отож і вищезгадана пісня написана з легками іронічними нотками, бо іронія хоч трохи рятує від кусючих стріл такої нелегкої навколишньої дійсності. Але крім ледь помітних іронічних ноток у пісні фігурують і серйозні мотиви. Це і увага, і повага до книги і до бібліотеки. Про що свідчить і сама назва пісенного вірша.

 

 

ДО БІБЛІОТЕКИ

А коли занадто злі
Днів твоїх принади,
Є ще щастя на Землі –
Це… книжки читати!

Хто від міста – до села,
Хто з варяг – у греки!
Ти ж біжиш – такі діла! –
До бібліотеки…

Літо це чи… шал зими,
Ураган чи тиша,
А усе ж від книги ми –
Трішечки мудріші!

І тоді кажеш одне,
Всі зібравши сили:
– Ні, обставини мене…
Ще не додавили!

Хто від міста – до села,
Хто з варяг – у греки!
Ти ж біжиш – такі діла! –
До бібліотеки…

 

 
Cвяткування Всеукраїнського дня бібліотек пройшло – ніби на одному подиху. У дуже теплій і затишній атмосфері. Та і самі черкаські бібліотекарі проявили себе, як люди вельми креативні і співучі. Вони і згадану вище пісню сприйняли з щирим інтересом і хвилюванням.

Ось таке святкове зібрання було у бібліотекарів Черкас і їх друзів, активних читачів.

 

Володимир Даник. Свято у бібліотеці. Вірш про бібліотеку

Фото - з архіву черкаської центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки.

Стаття надіслана автором особисто спеціально для "Малої Сторінки".

 

 

Читайте також на нашому сайті:

 

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника
 
Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 р.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України.

Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. "Свято - ... у бібліотеці!"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми