Володимир Даник. "Пісня! Про корисний овоч…"


 

 

Блог письменника Володимира Даника.

 

 

Володимир Даник

ПІСНЯ! ПРО КОРИСНИЙ ОВОЧ…

Усе тече… усе змінюється… Нещодавно було хвилююче літо, а це вже… трепетна осінь. А ще трохи – і зима майже поруч! А хоч і коронавірус, а ніхто ж не ізолюватиметься остаточно. Бо і в магазин треба піти. Ну, хоч би і хліба придбати. Та і не тільки хліба.
Отож заходиш до маркета, а там… А там кабачки – такі молодесенькі… такі гарнесенькі… А вже що – листопад… Ну, кабачки бувають і взимку! Але ж ціна така, що і сам не захочеш брати. Отож і думати особливо не треба – береш кілька кабачечків… ну, щоб на кілограм набралося. 
І тут раптом над вухом у тебе звучить:
– То що… на кабачечки потягло?!
Озираюся… Побратим з літературної ниви – бард… поет… і ще багато чого… на його творчій совісті! І легка іронічна посмішка на обличчі. Ну, де б ми ще зустрілися!
Звичайно ж, відповідаю:
– Так, на кабачечки потягло… Суворо і невідворотно!
Колега по перу собі кабачечків не взяв, але загострена літературна інтуїція мені підказала – та це теж такий, як і я, любитель кабачків… Тільки, може, трохи кабачків переїв і… робить перерву. Або з якоїсь причини… шифрується!

 

 

На відео: Володимир Радько та Ганна Григорович на Молодіжних бібліосутінках в ОБЮ (02.10.2020 р.).


 

Але ж самими кабачками справа не обмежилася. Придбав я і кілограм синіх баклажанів. А потім, трохи роздивившись – і цвітної капусти… Бо  вищезгадана капуста усе літо продавалася у нас за вельми розгонистою ціною. А тут, коли осінь, ціна на цей овоч стала… ну, демократичнішою. Чим автор цих рядків і миттєво скористався.
А вже вийшовши з маркету і роздумуючи про те, яким же смачним буде майбутнє рагу, коли туди – і кабачки, і сині баклажани, і цвітна капуста, і багато чого іншого, прийшов і до такого запитання. Творчий побратим цікавиться кабачками, а він про цей чудовий і корисний овоч – хоч рядочок написав?!
У автора цих рядків чогось про кабачки теж нема. А ось про баклажани – є! І тут, коли крокував додому від магазину, написався ще один вірш. І теж там фігурує – не кабачок, а баклажан!
Ну, ви ж самі розумієте, що природа літературного натхнення ще добре не досліджена та і… взагалі непередбачувана! А написаний вірш – перед вами. Вірш, що міг би стати і піснею. 
Отож і суто побутові речі можуть викликати певну творчу активність. Та це і зрозуміло... Осінь уже нібито пізня. А до кабачків і синеньких баклажанів наступного літа – ще крокувати і крокувати!

 

 

 

 

ПІСЕНЬКА ПРО БАКЛАЖАН

Як події гостріш
Та і настрій – ні в дугу!
Не хвилюйся і їж –
Із синесеньких рагу.

І розквітне душа
Після всіх тривожних ран –
Баклажа... баклажа...
Бакла-бакла-баклажан!

Та яка ковбаса?
Бо пора упертих криз...
Та для чого м’яса?!
За синесенькі берись!

Хоч усе ж стільки змін
В нас буває де-не-де,
Баклажан – вітамін,
Що тебе не підведе!

І розквітне душа
Після всіх тривожних ран –
Баклажа... баклажа...
Бакла-бакла-баклажан!
(4.11.20р.)

 

 

 

А творчого побратима при наступній зустрічі я ще запитаю, чи писав усе ж він щось про вищезгаданий овоч. Бо вже коли став мережити листок паперу римованими рядками і рвати струни, виконуючи авторську пісню, то хай же щось і напише.

Матеріали надіслано автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника

Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, двічі лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 р. та 2019 р.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України.

Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. "Пісня! Про корисний овоч…"»:
Мирослава , 2020-11-16 19:57:55, #
Ірина , 2020-11-18 22:46:04, #
Сергій , 2020-11-19 18:07:21, #
Микола , 2020-11-20 11:11:20, #
Катерина , 2020-11-20 16:23:28, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 6     + Додати коментар
Топ-теми