Володимир Даник. "Згадуючи лозунги..."


Володимир Даник. Згадуючи лозунги. Роздуми про сьогодення.

 

Володимир Даник

ЗГАДУЮЧИ ЛОЗУНГИ

Коли піар-кампанія ефективна, то і її лозунги – частенько згадуються! Ну, скажімо, на бігборді одне-однісіньке слово – думай… А ти дивишся і дивуєшся! Та ніби ж і так постійно думаємо – як жити і як вижити. А виявилося – лозунг правильний! Бо не встигли відшуміти вибори… і ще минуло трохи часу… як дехто почав думати так, що й голова заболіла. 
Або інший лозунг – кінець... епохи жадібності! І лозунг такий актуальний, що, можливо, і для інших виборів згодився б. І навіть для іншої політичної сили.
Отож люди, що займаються політичним піаром, даремно хліб свій не їдять. Ну, мабуть, хліб з маслом... Бо хто ж лише за хліб такою гидотою... ой, вибачте, не те слово вихопилося... такою напруженою розумовою роботою займатися буде! Бо і лозунги складають замашні. Бо ці лозунги – легко згадуються. І навіть можуть підштовхнути до спроб чогось навіршувати. Не віриться?! А вірш перед вами.  

 

 

    ДО РЕЧІ – ПРО ЕПОХУ...

Може, ці слова усе ж бо всує,
Бо комусь дорога навпростець:
Так завзято, блін… менед… жирує,
Що вже ледь не лусне гаманець!

Дехто коментує неодмінно –
Сон казковий… той, що наяву:
Як хтось любить неньку-Україну!
Ну, не менше, ніж… круту грошву.

Ні, не про народу злі досади!
Знають добре – швидше їм чого…
Може, і не файні результати,
А усе ж зарплата – ого-го!

Бо життя… ну, дуже соковите…
Ніби щедрість виноградних грон.
Хтось укотре… копійки лічити,
А комусь зарплатонька – мільйон!

Бо зарплата – аж ніяк не хиба…
Ну, коли вона – не має меж!
А епоха жадібності ніби…
Мала завершитися усе ж.

Жадібність… гай-гай… не пригасає
У літа стривожені оці.  
Як там щодо скромності – не знаю,
А щодо зарплати – молодці!
(10.02.2020 р.)

 

 


 Володимир Даник. Згадуючи лозунги. Роздуми про сьогодення.
 

Але виникають у автора цих рядків і сумніви. А раптом при створенні оцих віршованих роздумів усе ж… загнув кудись не туди. Бо кожен міркує, виходячи зі своєї точки зору. А треба ж враховувати і точку зору інших. Ну, ось хоча б така ситуація. Ви керуєте поштою, а зарплата у вас приблизно… ну, як у семидесяти поштарок! 
Хтось може і заволати – та як це так! Та де ж соціальна справедливість?! А вам подібні закиди могли б здатися і… образливими! Бо, може, ви докладаєте стільки зусиль, що їх треба було б порівнювати з діяльністю не семидесяти, а ста семидесяти поштарок! А то і двохсот семидесяти… Бо, може, ви такий трудоголік, що ні в Нью-Йорку, ні в Парижі не знайти! Ні за які гроші…
Тому і тема, погодьтесь, неоднозначна і суперечлива. І тут думати і думати. Тому і передвиборний лозунг «Думай…» і нині є украй актуальним.
Отож, вельмишановні… Треба нам, виборцям, збирати усе ж передовий досвід. Ну, щодо виборів… Бо на те і передовий досвід – аби його усе ж комусь… передавати! Отож коли… вже на виборах наступних… буде лозунг «Кінець епохи жадібності» – голосуйте за! А якщо буде лозунг «Продовження епохи жадібності» – ну, тоді… ні в якому разі.

 

Володимир Даник. Згадуючи лозунги. Роздуми про сьогодення. Роздуми і у прозі, і у вірші про деякі теперішні реалії. А вони, ці реалії, і дуже різні, і вельми суперечливі.

Статтю надіслано автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника
 

Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, двічі лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 р. та 2019 р.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України.


Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. "Згадуючи лозунги..."»:
Ольга , 2020-02-16 20:05:49, #
Ірина , 2020-02-17 21:24:46, #
Наталя , 2020-02-18 17:38:37, #
Сергій , 2020-02-19 10:52:15, #
Надія , 2020-02-19 15:53:01, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 8     + Додати коментар
Топ-теми