Володимир Даник. Есе "Звернути увагу"


Володимир Даник
ЗВЕРНУТИ УВАГУ
 
Ми вдивляємося у світ. Ми дивимося на людей, що нас оточують. І щось нас і у світі, і у людях дивує... Спочатку. А потім до усього звикаємо і думаємо – та і чому тут дивуватися! Але ми все ж знаходимо, чому дивуватися. Бурхливе розмаїття нашого життя просто змушує нас до цього.
 
 
Володимир Даник. Звернути увагу.
         
 
                 Володимир Даник. Звернути увагу.    Нещодавно заходжу до супермаркета, щоб придбати щось їстівне. Вибравши до пластмасової корзини необхідні товари, підходжу до каси. А біля каси – листочки з рекламою. На листочку помітний чолов’яга, елегантно одягнений. Зачіска у дядька така, що над нею, мабуть, довгенько морочився хтось з перукарів.
Виявляється, це відомий у Європі кухар. А зображений він з цілком конкретного приводу. Можна придбати гарно видану книгу його рецептів. Книга дорогуща, але і щодо цього є вихід. Якщо ви робите покупки у цьому супермаркеті, то вам вручають фішки і, зібравши їх певну кількість, можна придбати книгу за прийнятною ціною.
Мене подібна ідея чомусь не зацікавила, а ось думка при цьому виникла дещо іронічна. Якщо у дядька така витончена зачіска, то, мабуть, він у своєму ресторані коли пече млинці, то скоріше всього їх... не допікає. Бо коли ж йому ті бідолашні млинці допікати, якщо він стільки часу витрачає на зачіску!
Володимир Даник. Звернути увагу.Через кілька днів заходжу до того ж супермаркету. А там уже інша рекламка. Але на ту ж тему. Видатний кухар на фото у футболці. І сфотографований так, що добре помітно, які у нього потужні м’язи.
Отож мимоволі і виникла думка:
– Молодець! Кухар... а такий спортивний чоловік!
Навіть виникли сумніви. А, може, таки зважитися? Назбирати необхідну кількість фішок і книгу рецептів... таки придбати?!
Хоча усе ж висновок, до якого я прийшов потім, був таким же, як і раніше. Мабуть, дядько млинці таки не допікає. Бо коли ж йому їх допікати, як він зі спортивного залу не вилазить!
А тепер давайте замислимося. Яка з фотографій викликала – інтерес більший?! Друга... А чому? Бо вона значно розширила наше бачення відомої особистості. Не тільки видатний кухар (а ми це і так знали!), але і дуже спортивна людина.
Чи був такий підхід справою випадку, чи це така у фахівців-рекламників стратегія, але думку можна було б і розвинути.
Ось, наприклад, відома співачка. Фото, де вона фігурує на сцені, стали уже... ну, ніби звичними. Фото, де співачка десь на курорті, на пляжі – теж ніби не дивують.  А якщо уявити – фото... так, на пляжі... але з книгою. Ну, наприклад, з підручником вищої математики... або з солідним фоліантом, що має, наприклад, назву «Найновіші тенденції сучасної філософії»...  Хіба ж це не новий поворот сюжету!
 
Володимир Даник. Звернути увагу.

Або, скажімо, видатний спортсмен. Боксер. До його фотографій на рингу ми вже звикли. А як вам така фотографія – спортсмен у себе на кухні. Пече млинці. Не для когось. Для себе чи для близької людини. І на відміну від видатного кухаря млинці... таки допікає! Бо хто ж, скажіть, буде їсти недопечені млинці – ну, правда ж?!

Та і мода – вона ж постійно змінюється! Отже, людство у своєму невпинному розвитку намагається одягатися вже інакше. А отже, інакше і дивитися на себе.
Ми іронізуємо над модою, над чиїмось бажанням бути надто оригінальним чи навіть і екстравагантним. Але ж це засіб якось оновити і себе, і світ навколо. А без цього ж і не обійтися.
А завершити хотілося б віршем на цю тему. Віршем написаним, так би мовити, іронічним пером. Але ж і в кожній іронії є дещиця серйозності.
 
 

 

БОЖЕ, ПОМОЖИ…
        (Іронічне)   
            
Тема є «ульотна»
В ці тривожні дні:
Модним бути – модно!
А немодним – ні...
Хоч журлива нота
В серці запече,
Все ж підкреслить мода –
Погляд і плече!
 
Та у слів завзятих
Дуже кисла суть:
Де ж грошви узяти –
Аби модним буть!
Хоч, бува, і круто
Моди віражі,
Модними нам бути –
Боже, поможи...
 

 

 
Володимир Даник. Звернути увагу.
 
Стаття надіслана автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".
 
 
 

Читайте також на нашому сайті:

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника
Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 р. та 2019 р.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України.

Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. Есе "Звернути увагу"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми