Великдень. Як святкують Пасху за кордоном?


Великдень«Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» — чуємо ми звідусіль у ці прекрасні весняні дні вже більше 2000 років. Гарно прибраний дім, паска на столі та звичайно ж крашанки і писанки — саме так виглядає українська оселя у це чудове свято. За кордоном можна побачити різні традиції і звичаї. Ми поцікавились трохи, які саме...

 

 

Польща


За святковим столом у Польщі збирається вся родина. Трапеза починається з молитви. Великодній сніданок складається зосвяченої паски, яєць, хріну, м'яса та ковбаси.
За пасхальною неділею настає Мокрий понеділок. Поляки щедро поливають один одного водою. Та ніхто й не думає ображатися, адже вважається, що вода неодмінно принесе здоров'я, успіхи та прибутки в господарстві.

 

Великдень. Польща

 

 

* * *

 

 

Велика Британія


У Великій Британії Пасха для багатьох - більше свято, аніж Різдво. Школи закриваються на два тижні. Багато британців йдуть на Пасхальну службу, після якої вітають один одного з закінченням посту і початком нового життя. Церкви на Великдень прикрашають гілками дерев, нарцисами та розписаними яйцями.

 

Великдень. Велика Британія

 

 

* * *

 

 

Франція


До Великодня французи прикрашають свої будинки червоними стрічками і кольоровими гірляндами. А головний символ Пасхи — дзвіночок, що символізує продовження життя і веселощів.
У Франції Пасха — сімейне свято. В пасхальну неділю діти шукають у своїх кімнатах шоколадні яйця, сховані батьками напередодні. Це дуже древня і весела традиція, що передається з покоління в покоління.

 

Великдень. Франція

 

 

* * *

 

 

Італія


Тисячі італійців на Великдень збираються на головній площі Риму, аби почути привітання Папи. Вдома ж на столі кожного з них чекає коломба — щось на зразок нашої паски, але з вираженим лимонним ароматом.

 

Великдень. Італія

 

 

* * *

 

 

Німеччина


Суботнього вечора перед Пасхою німці традиційно влаштовують велике Пасхальне вогнище — символ закінчення зими і згоряння всіх негативних почуттів.
Ранок німецьких дітей починається з радісних пошуків корзинки з пасхальними яйцями, яку батьки надійно сховали напередодні. «Пасхальний кролик сховав від вас корзинки, ви маєте їх знайти,» — говорять вони своїм дітям, а ті з задоволенням перевертають дім у пошуках солодощів.

 

Великдень. Німеччина

 

 

* * *

 

 

Болгарія


Болгари традиційно викладають навколо паски багато фарбованих яєць. Як і українці, вони полюбляють «цокатися» пасхальними яйцями, доки на одному з них не з’явиться тріщина. При цьому болгари бажають одне одному щастя та удачі. Найщасливішим вважається той, чиє яйце найдовше залишатиметься неушкодженим.

 

Великдень. Болгарія

 

 

* * *

 

 

Швеція


У шведів існує чудова традиція прикрашати свої будинки квітниками — жовтого, білого та зеленого кольорів. Пасхальні яйця шведи виготовляють з картону, всередину якого неодмінно кладуть цукерочку.

 

Великдень. Швеція

 

 

* * *

 

 

Америка


В Америці існує дуже цікава традиція-гра: катання яєць по похилому газону. Діти обожнюють змагатися, хто далі всіх не зупиняючись зможе прокотити яйце. Найбільше змагання проходить пасхальної неділі під стінами Білого Дому у Вашингтоні. Діти з корзинками, наповненими яскравими яйцями, котять їх вниз по газону неподалік президентського палацу.

 

Великдень. США

За матеріалами:  http://pustunchik.ua/

 

 

 Дивіться також на "Малій Сторінці":

Великдень. Святкування, народні звичаї

Великдень — одне з найсвітліших та найбільших християнських свят, яке з нетерпінням чекають люди по всьому світові...

Вірші про Великдень

Великодня пригода. Казка Лесі Храпливої-Щур

Загублена писанка. Великодня казка від Ірини Мацко

Писанки Оксанки. Казка Лесі Храпливої зі збірки "Писанка українським дітям"

Великодні ігри з крашанками


Останні коментарі до сторінки
«Великдень. Як святкують Пасху за кордоном?»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми