ЖАРТІВЛИВІ КОЛОМИЙКИ Ой смійтеся, дівчаточка, та й ви, молодиш, На причіпку молотив, у запічку віяв, Ой Іван-подолян ходив з посторонком, Тримав став на печі, черпав воду саком, Як ся став запалив, риби погоріли, Сидить сова на купині, чіпці виплітає, Ой скрипочки із липочки, струни з прядевниці, Ой кувала зозулечка, кувала зозулька, Ой Юрику молоденький, щось в коморі шкребче, Ой мала я миленького, ой мала я, мала, Ой мала я хлопця, ой хлопця Андруха, У зеленій полонині паса баран чорний, Роботящий леґінище, нема що казати: Егей, файна дівка, файна, шкода, що лінива: Когут піє, когут піе, а курка кокоче, Є у мене файний леґінь, ім'я йому Митер, Такий у ня, мамко, любко, що вміє гуляти, Ой Олена прибілена красно ся вбувала, Та чотири легїники сіно обертали, Ой скажіте, добрі люди, чим Андрій хворіє: Коломийки заспіваймо, хай почують всюди, Ой всі коні попутані, лиш один без пута, Ой що ж тото за зіллячко, що ся не засіє? Ой дівчино, дівчинонько, яка ти, яка ти, Ой дівчино, дівчинонько, вмієш ся лишити, — Ой ти, білява білявино, чого така біла? Ой пішов я до дівчини — в хаті, як у хаті, Ой ішов я з вечорниць та попід городи, Як зачали старі баби кочергами гнати, Утікав я од Параски через перелазки, А я кричу: — Ґвалту, люди, чого біда хоче? — Як ішов я через село, курка мене вздріла, Закувала зозулиця та й сіла на ґанок, Я гадала, що то сито, а то обичайка, Ой скрипочка би не фала, якби не той смичок, Та журюся, хлоп молодий, що ми жона схудне: Ой нікому так не добре, як мені самому: А я війду на царину та там собі стану — А я книші коло душі, а сметану вип'ю — А я дримбу купувала та ходила боса, А я дримбу купувала, шшє боса ходила, А я мала леґіників двадцять і чотири, Ой маю я срібний перстень, по столу покочу, Мене мати породила у сінях на бочці Мене мати породила, няньо рубав дрова, Мене мати породила та й коло потоку Мене мати породила й намастила лоєм, А я пішов на ярмарок на свято Варвари, Ой лавчини та й немиті, хата неметена, Алижечки у полиці скисли кисилицев, Ой чия то дівчинонька козацького гербу, Шешори, Прокурєва — невеликі гори, У п'ятницю наробили, в суботу наклали, А хоть же я невеличка, але я весела, |
За матеріалами: "В'язанка коломийок". Пісенник. Упорядник Клід І.О. Художник - В. Басалига. Тернопіль, Видавництво "Навчальна книга - Богдан", 2010, стор. 53 - 58.
Більше коломийок на "Малій Сторінці":
Коломийка - це коротка, найчастіше дворядкова пісня, кожний рядок якої складаеться з 14 складів, з цезурою після восьмоrо складу, з жіночою римою. Виконується вона на мелодію усталеноrо типу. Може виступати як приспівка до танцю або існувати незалежно від нього.
Більше пісень на нашому сайті:
Пісенна творчість українського народу багата й різноманітна. З глибокої давнини супроводжує вона життя народу. Жоден із фольклорних жанрів не може порівнятися з піснею широтою охоплення життєвих явищ, відображення народного світосприймання, моралі, естетичних уподобань. Створена в незапам'ятні віки, вона хвилює й сьогодні правдивістю, свіжістю і щирістю почуттів, чарує поетичністю, художньою красою. До розділу увійшли: пісні літературного походження, весільні пісні, родинно-побутові пісні, історичні пісні, стрілецькі пісні, коломийки, календарно-обрядові пісні (пісні зимового циклу: колядки та щедрівки, жниварські пісні, петрівки, русальні пісні, купальські, веснянки та гаївки), суспільно-побутові пісні (Заробітчанські, наймитські, строкарські та робітничі пісні, бурлацькі пісні, рекрутські та солдатські пісні, кріпацькі пісні, чумацькі пісні, козацькі пісні).