Термін "балада" у сучасній науці про народну творчість вживається на означення своєрідного жанру епічних у своїй основі пісенних творів розгорненої гостро-драматичної і трагічної сюжетики, в яких реалістично (хоч деколи - з використанням елементів фантастики та міфічності) відображаються винятково напружені конфлікти чи фатальні збіги обставин - в особистій, сімейній та громадській сферах народного життя. При цьому освітлення й дидактична оцінка зображуваного ведеться з позицій усталених етичних принципів народної моралі. Іншими словами, соціальна дійсність, співпричетність до історії бачаться тут крізь призму особистих драм і трагедій. Органічна єдність цих прикметних ознак і надає баладам суверенності жанру. (Олексій Дей)
За матеріалами: Балади / Упоряд. О. Дея та А. Ясенчук. Серія: "Бібліотека української усної народної творчості", Київ, "Дніпро", 1987 р.
"Ой, летіла стріла
З-за синього моря.
Ой, де ж вона впала?
На вдовинім полі..."(балада)
"У містечку Богуславі сидить дівок купка
А між ними Бондарівна як сива голубка.Прийшов до їх пан Каньовський тай шапочку ізняв
Обійняв він Бондарівну та й поцілував..."(Українська народна балада)
"Ой на горі вогонь горить,
А в долині козак лежить.Порубаний, постреляний,
Китайкою покриваний..."(Українська народна балада)
"Козака несуть і коня ведуть.
Кінь головоньку клонить.А за ним, за ним його дівчина
Білі рученьки ломить..."(Українська народна балада)
Дякую за матеріали.
де ноти, де музика до народних пісень! це знущання над українською народною піснею! в пісні музика рівноважлива з текстом. діти просто заучують тексти пісень.. це ж ганьба…
Взагалі то ноти та повний текст баладу є просто потрібно натиснути на на сині рядки що над баладою. Тож Марино будьте уважні та допитливі і тоді ви все знайдете.А сайт чудовий та зручний дякую автору цього сайту всього найкращого.