УКРАЇНСЬКА МУЗИКА, ЯКА ВАРТА ВАШОЇ УВАГИ, - У ДОБІРЦІ ПІСЕНЬ УКРАЇНСЬКИХ ГУРТІВ ТА ВИКОНАВЦІВ
Vivienne Mort
На відео: Vivienne Mort – «Іній»
Vivienne Mort - "Іній" (текст)
Невже такі безжальні небеса?
Невже зовсім вони не відчувають болю
Людського?
Мій поводир, сумна моя зоря,
Я перший звір, який ступив на твоє світло й вірив,
Не роздумував.
Приспiв:
Мій білий день, мій ніжний іній на губах,
На чорних пелюстках, на ворона крилах,
Пухкий, ти танув, як вода.
І я розпалася на тисячі зірок.
Собою освітила
Кожен закуток
Земного тіла.
Сказав: якщо я не належала тобі,
Для чого ж я приходила у сни?
Не знаю. Хто знає,
Може то була не я.
А от послухай: завдяки йому
Я полюбила свою музику сумну.
Мене він
За один раз.
Приспiв:
Мій білий день, мій ніжний іній на губах,
На чорних пелюстках, на ворона крилах,
Пухкий, ти танув, як вода.
І я розпалася на тисячі зірок.
Собою освітила
Кожен закуток
Земного тіла.
Перші спроби створення гурту були ще у 2007 році, саме тоді вокалістка і автор пісень Даніела Заюшкіна створює перші композиції та збирає музикантів. За допомогою сесійних музикантів у 2008 році зроблено запис двох пісень на студії звукозапису «Гніздо» — «Лети» і «День, коли святі…».
Увесь 2009 рік гурт проводить у пошуках музикантів, епізодично даючи концерти з тимчасовими учасниками. І, нарешті, у 2010 році записує свій дебютний міні-альбом «Єсєнтукі LOVE», що здобуває звання найкращого міні-альбому 2010 року за версією порталу ФаДієз (7000 опитаних).
У 2013 році на студії звукозапису «Revet Sound» гурт записує перший повноцінний альбом «Театр Pipinó» і вирушає у всеукраїнський тур на підтримку диска. Знято відеокліп на пісню «Сліди маленьких рук». Кліп потрапляє на телебачення та активно поширюється в Мережі. https://youtu.be/EQcA_2pcU3U
А вже у 2014 році виходить другий міні-альбом гурту під назвою «Готика». Тур на підтримку альбому збирає повні зали. Концерти відбуваються у супроводі концептуального відеоряду. Прості та мирні маніфести, такі як «Будь близьким, не вдягай масок», «Все живе – хай живе» проходять крізь всю творчість гурту та знаходять своїх прихильників. З’являється концертне відео з програмою «Готика» та відеокліп на пісню «Риба».
2015 рік гурт розпочав з акустичного туру «Filin Tour», що стартував 13 лютого в Івано-Франківську. Цей тур є найдовшим у історії гурту. А вже 1 березня випускають третій міні-альбом «Filin».
Невдовзі гурт презентує новий сингл - «Ти забув про мене». Разом з синглом з’являється відеокліп - чарівна лірична історія, наповнена метафорами та простими фундаментальними символами. Режисер - Олег Борщевський, відомий за співпрацею з «Бумбокс», «Nikita», Арсеном Мірзояном та іншими відомими вітчизняними виконавцями.
2016 року гурт випустив четвертий міні-альбом «ROSA», який вийшов 15 березня. 2 квітня стартував тур з презентацією нового альбому, який почався у Польщі і закінчився концертом у Києві.
Також гурт випустив свій четвертий кліп на пісню з нового альбому, який знімався у Індії, у Мумбаї, де пробула Даніела Заюшкіна з 1 по 15 березня.
Восени 2016 гурт вирушив у тур «Твоя Vivienne Mort». Було зіграно 13 концертів у містах України. Також в рамках туру відбулися виступи у трьох містах Польщі: Любліні, Вроцлаві та Варшаві.
16 листопада виходить кліп на пісню — «Пам'ятаєш», презентовану ще в 2014 році.
2017 рік. 16 січня, стало відомо, що гурт увійшов до півфіналу національного відбору на Євробачення 2017.
1-го лютого, після доволі довгого затишшя виходить новий студійний трек "Іній", записаний на студії Revet Sound. За обкладинку до офіційного треку відповідав Sasha Podolsky. Саме з цією піснею, 18 лютого, гурт виступив у третьому півфіналі українського національного відбору на Євробачення 2017 року.
Також цього року гурт дає виступи на багатьох фестивалях в Україні та за межами країни. Дана разом з компанією Pepsi Ukraine дає нове електронне звучання Morphom пісні “Зустріч”. Це експеримент артистів.
Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/
* * *
С.К.А.Й. – "Мовчи" (вірші Олени Журливої)
МОВЧИ
(Слова: Олени Журливої)
Am C
Мовчи, мовчи не треба слів старих одноманітних.
Am C
Злякаеш перший срібний спів бажань моіх розквітлих.
Dm G C Am
Підстав лице своє вітрам на любощі розкущі,
Dm G C A
Поглянь на небо - зорі там весною прехороші.
Dm G C Am
Мовчи, не треба слів старих одноманітних.
Dm G C A
Мовчи, кажу тобі, все так давно помітно.
Dm G C Am
Мовчи, не треба слів старих одноманітних.
Dm G C A
Мовчи, кажу тобі, все й так давно помітно.
Am C
Не треба слів, душа звучить і просить ласки знову.
Am C
Не треба, мила, говорить в весняну ніч чудову.
Dm G C Am
Мовчи, не треба слів старих одноманітних.
Dm G C A
Мовчи, кажу тобі, все так давно помітно.
Dm G C Am
Мовчи, не треба слів старих одноманітних.
Фронтмен гурту С.К.А.Й. Олег Собчук народився 17 жовтня 1980 р. у Тернополі. Дитинство Олега було "класним та веселим", одним словом, щасливим. Змалку він підспівував пісні Мадонни та Roxette, які легко запам'ятовувались (хоча пісні були на англійській мові, якої Олег тоді ще не розумів, однак точно співав слова і відтворював мелодію). Сім'я багато подорожувала, адже батько Олега моряк (бували і у Вентспілсі, що у Прибалтиці, а пісня "Лист додому" – своєрідне присвячення батьку)... У десять років захопився музикою (у брата була гітара на якій Олег вчився грати, спершу "Кузнєчіка", потім - "Катюшу" та ламбаду, згодом - пісні Бутусова, Розенбаума...Однак і досі не вміє грати на гітарі професійно, швидше – все робить на слух). У дитинстві кумиром вважав Д'Артаньяна, а з казок найбільше любив "Пригоди Гулівера". У школі був супербешкетником: постійно втікав від чергових у школі, а у класі ставив кнопки на стільці та розмальовував їх крейдою... Вчився посередньо: були і двійки, і п'ятірки. Особливо класні оцінки були з улюблених предметів - англійської, української літератури, з географії, фізкультури та трудового навчання. Олег занадто захоплювався спортом і пізнанням навколишнього світу, любив кататися на велосипеді, потім – на мопеді. Тому точним наукам приділяв мало уваги, так як вважав їх менш цікавими і навіть нудними (як результат – трійки з математики). Після закінчення школи рік навчався у Галицькому коледжі за спеціальністю шофер-автослюсар, потім - у тернопільському педуніверситеті, де здобув спеціальність "практичний психолог та соціальний педагог у закладах освіти". У 2003 р. працював торговим представником ТМ "Мівіна", де заробив свої "перші" 300 гривень. А якщо зовсім коротко, то Олег не має музичної освіти й жодного разу не був у репетитора, любить музику Estetic Education, з повагою ставиться до ОЕ, взірцем вважає Beatles, не палить, хоче знятися в кіно, хотів би поїхати в Індію, в армії не служив, не любить реп, дуже любить кататися на лижах, із задоволенням плаває, бігає, катається на ковзанах і грає у футбол, обожнює подорожувати і ходити по карпатських горах. Вже кілька років живе у Києві, втім, досі вважає себе тернополянином, прагне забрати до Києва дружину Марію та доньку Тетянку.
Гурт С.К.А.Й. створений на початку 2001 р. в Тернополі. А вже 14 лютого 2001 р. відбувся перший виступ гурту в ПК ім. Довженка. З тих пір хлопці написали багато пісень, активно погастролювали Україною, взяли участь у багатьох фестивалях ("Червона Рута", "Перлини сезону", "Таврійські ігри"...) Після живого виступу гурту в проекті "Свіжа кров" на М1 генеральний директор лейблу Lavina Music Едуард Клім зайнявся продюсуванням гурту.
Першим музичним вибухом, що привернув до гурту увагу "широкого загалу", став трек "Тебе це може вбити". У 2006 р. виходить дебютний альбом гурту "Те, що треба". У 2007 р. з'явились відеокліпи на композиції "Як мене звати" та "Best друг", в яких гурт звертає увагу суспільства на критичну ситуацію поширення СНІДу в Україні та розкриває проблему ВІЧ-позитивних людей. 31 жовтня 2007 р. гурт презентує свій другий альбом "Планета С.К.А.Й." (який показує бачення гурту справжньої музики про речі, які є справді цінними в житті). Навесні 2008 р. гурт отримує премію "НеПопса" засновану радіостанцією "Джем ФМ". Олег Собчук стає переможцем у номінації "Кращий вокаліст", альбом "Планета С.К.А.Й." перемагає у номінації "Кращий альбом року", а "Best Друг" - золота пісня року. Згідно Ukrainian Music Awards С.К.А.Й. - кращий рок-гурт України за травні 2008 р. гурт записує композицію "Подаруй світло". У цьому ж році С.К.А.Й. вирушає у концертний тур в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Русі по країнах слов'янської співдружності (Україна, Росія, Білорусія...). Також у 2008 р. С.К.А.Й. стає хедлайнером західного напрямку всеукраїнського туру "Djuice Music Drive 2008". У 2009 р. радіостанція "Джем FM" знову нагороджує С.К.А.Й. Цього ж року за досягнення музикантів у галузі рок музики гурт отримує одразу дві статуетки "НеПопса". Відеоробота С.К.А.Й "Подаруй світло" перемагає у номінації "Кращий кліп року", а концертний тур спільно з ДДТ та Братами Карамазовими відзначено як "Кращий тур року". Найбільшою нагородою для С.К.А.Й. є народне визнання і повага, оплески та блиск в очах людей, котрі прийшли на концерт. Відчувають справжній кайф, коли їх пісні співають десь під під'їздом, у переходах, або просто на вулиці. - Ось це для них круто і жоден хіт-парад модного каналу з цим не зрівняється.
С.К.А.Й.:
Собчук Олег – вокал, гітара, тексти
Грищук Олександр (Папа) – соло-гітара, бек-вокал
Рудницький Юрій – бас-гітара
Недашковський Сергій – ударні
Мозіль Юрій – клавішні
За матеріалами: http://www.pisni.org.ua/
* * * * * * *
Група "Очеретяний кіт"
На відео: Пісня "Зійшла зоря ізвечора" у виконанні гурту "Очеретяний Кіт" і Тоні Матвієнко та цікава добірка інших пісень цього гурту.
Заснований гурт у 1995 році. Назва походить від однойменної тварини, яка живе при болоті в очереті, де є все, що їй потрібно для існування, вміє плавати. Учасники гурту дуже люблять мандрувати, але принципово хочуть жити у рідній Вінниці, де можуть спокійно займатись творчими експериментами.
Гурт — учасник всеукраїнського фестивалю «Червона рута» 1995, 1997, 1999, 2001, 2009; фестивалів «Тарас Бульба» 2002 (м. Дубно), «Мазепа-фест» 2004 (м. Полтава), «Шешори» 2004,2005, 2006,2007, «Країна мрій» 2005, «Рок-екзистенція» 2005, «Ростоки-2005» (м. Івано-Франківськ), «ДрайвомірЪ» 2004, 2005 (м. Чернівці), «Етно-еволюція» 2006, «АртПоле» 2009. До «Мандрівки у Косаківку» (платівка вийшла 19 травня 2006 року на лейблі UKRmusic) гурт офіційно випустив три платівки — «Бурса» (1998), «Манія» (1999), «Коломийки» (2002), "Мандрівка в Косаківку" (2006), "Демидівський альбом" (2010), "Двадцять кроків" (2016).
Назва гурту з’явилася 1995 року, коли (за легендою) Костянтин Бушинський (Буш) побачив цю нашу тотемну істоту у київському зоопарку, і зрозумів, що це воно є.
Зараз «О.К.» живе у Вінниці. І тут йому добре. Південний Буг-поруч, в ньому завжди є риба, а на берегах-вдосталь того, що дарує і радість, і печаль. Але час від часу «О.К» вирушає на пошуки «чогось такого» в інші кутки і закутки Національного парку Україна. Коли врозсип, коли вкупі. «… Повертатися в рідні очерети з далеких гір і степів не менш приємно, ніж вирушати в мандрівки. Бо важкі торби здобутих вражень бентежать так само, як і легкі повітряні кулі мрій-сподівань. Самі розумієте, що настає потім: торби розв’язуються, здобич витягається і починається-що? Скажімо так,- експерименти… …Наші перші експерименти з трофейним, не подільським, фольклором пов’язані з, очевидно, найдрайвовішим музичним українським краєм-Карпатами. Старий музика з села Лімни дід Юра цей драйв називав „грати з азартом“…
… Горянські коломийки у нас якось підозріло спліталися з рок-н-рольними рифами. Але ми освячували ці гібриди вірою в те, що в сучасному музичному небі України, з його боїнго-кукурудзяниками, дуже не вистачає добрячого рок-фольклорного змія-дракону…»
… Якось, завдяки придбаній у від’їжджаючої єврейської родини збірці чумацьких пісень, ми відкрили новий для себе світ-світ пронизливого і водночас спокійного мелосу, досить зневажливого ставлення до себе і, навпаки, крайньої поваги до трудяг-воликів. Тож запрягли і ми собі віртуальних круторогих і попливли в степи, туди, де небо велике і вдень, і вночі, туди, де віє сухий вітерець, а до Полтави чи Решетилівки все ще далеко…
… Подорожі у просторі і у часі інколи змінюються подорожами вглиб. Цей вимір руху надають нам пісні Анатолія Секретарьова, математика, історика, поета, нашого «заочеретяного» товариша. Світ його пісень-це той Крим і Рим, куди ми вирушаємо чи то по сіль, чи то по досвід." Втім, нехай він сам скаже: «…Моє знайомство з „котами“ почалося давно, 93-року. Щоправда, тоді тільки з одним-з Романом Крілем. Потім потроху усі перезнайомились. Вони кажуть, що я їх вчитель. Втім, я сам у них також вчуся, та ще й вболіваю за них. Оце десь рік минув, як вони, на мій погляд, „перелізли через паркан“. До цього до Саду вони тільки підбиралися. Якщо все буде добре, незабаром, в наступному альбомі, побільшає їхніх самостійних мандрівок. Поки що їх хоч і небагато, але вони вдалі. Тож - гайда у Косаківку!..»
Склад гурту:
Роман Кріль (вокал, гітара),
Володимир Войчишин (бас, контрабас, перкусія, гітара),
Олена Шевченко (скрипка),
Микола Доляк (флейта),
Андрій Войтюк (барабани).
Oчepeтяний блoг: http://ocheret.blogspot.com
* * *
Сергій Бабкин & Дмитро Шуров "Pianoбой"
"Fragile", Sting
(українська версія)
Коли проллється кров і стане тілом сталь.
І жоден колір не вгамує тінь.
Раптовий дощ змиває жаль.
І залишає час на самоті.
Далі й далі дощ іде,
Як сльози зірок, сльози зірок.
Далі й далі дощ іде,
Як сльози зірок, сльози зірок.
Зітхає день і тліють сторінки,
Прозорішим стає брудний сюжет.
Всі по місцях.
Лише лунають, як дзвінки,
Крихкі уламки стомлених сердець.
Далі й далі дощ іде,
Як сльози зірок, сльози зірок.
Далі й далі дощ іде,
Як сльози зірок, сльози зірок.
Джерело: https://www.youtube.com/
* * *
Джамала, Андрій Хливнюк
Злива
("Лий, зливо, лий!")
Слова: Андрій Хливнюк
Музика: Дмитро Шуров
Bm Bm/G#
З неба знову вода,
Всі ми з нею один на один,
Хтось благає: до мене йди,
А комусь вже підмило тин.
Dm# Dm#/D
З неба знову вода, вода,
Dm#/C# Dm#/C
Дощ її нам на двох налив,
Bm
Щойно була весна, а вже осінь руда,
Рік пройшов, мов водою всіх нас вмив...
Що змінилось, лишилось що,
Чи заради цього так мерзли всі?
Є рука у моїй руці,
Є мета, щоб були разом руки ці.
Скільки нас, тих хто прагне див?..
Кожен третій, чи може всі?
Після зливи на ранок один на всіх
Може матиме те, що не мали досі.
Приспів:
Bm
Лий, зливо, лий!
Bm/C Bm/C#
Відмивай нас всіх від бруду,
Dm#
Літній дощ...
Gm-5 F7 F
Ми втомились як ніколи від зими,
Лий, зливо, лий
Я навряд чи буду тим, ким я була,
Одного прошу травневих злив:
Най би дощ пішов
І зиму змив, і зиму змив...
З неба знову вода, вода,
Всі ми з нею один на один,
Скляноокий брехливий звір
Розколов мільйон родин,
Що змінилось, лишилось що?..
Від новин підірвало дах,
Брат на брата - найбільший жах,
Ті брати тепер - я і ти,
Не існує ніяких "Їх",
Ця земля нами зорана,
Хочеш крові моє – на!
В нас червона обох вона,
Тож не несіть нам у дім біди
Всі в воду йдем і вийшли з води,
Але не змити з пам'яті ні один із тих,
Хто буде молодим тепер назавжди.
Приспів.
А я раніше дощ, дощ не любив - лий!
Мокрий і бридкий, гострий такий - лий!
Малим не був байдужо до калюж,
А так терпів, чекав аби скоріше пройшов,
І сонце знов, і дах сухий.
Але сьогодні дощ не такий, чи я не такий,
То лий, лий, лий, лий!
Як червоніє бачили сніг - лий!
Як люди пригортають людей моїх,
Я так пишаюсь вами і так боюсь,
Що знов побачу, як нацькують
Розкажуть, що комусь вороги - лий!
І той повірить у ці жахи, жахи -
Лий, лий!..
Приспів. (2)
Лий, зливо, лий...
Лий, зливо, лий..
За матеріалами: http://www.pisni.org.ua/