День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися у 2003 році.
Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об'єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.
Дивіться також на нашому сайті:
Китайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу.
Пишемо в цьому розділі про суто українські свята, як-то: День Соборності України, День Конституції, День Захисника України, День вишиванки і таке інше.
У цьому розділі збираємо інформацію про міжнародні та всесвітні свята.
Про найважливіші релігійні свята розповідатимемо в цьому розділі.
В цьому розділі збираємо відомості про дні, коли вшановуємо пам'ять героїв чи згадуємо дати визначних подій.
В літературному календарі розповідаємо про видатних поетів та письменників за датами їх народження.