Пам'ятні дати


Пам'ятні дати, календар подій В цьому розділі збираємо відомості про дні, коли вшановуємо пам'ять героїв чи згадуємо дати визначних подій.


29 січня - бій під Крутами. Сергій Осока. Бій під Крутами: перемога – не завжди звитяга, поразка – не конче ганьбаІсторія людства – багато в чому історія кривавих баталій. Переділ державних кордонів, бучні королівські шлюби та найбільші зради часто прописані в ній не людською мовою, а бряжчанням зброї: від найдавніших стріл та гаківниць до найсучасніших «Градів» та «Буків». Військова історія найчастіше ділить учасників битв на переможців і переможених – така, здавалося б, проста й безхитрісна діалектика: комусь – лавровий вінок, а комусь – вороння. Проте вінок далеко не завжди означає звитягу, а чорний ворон – неславу й забуття. Хід битви вирішується безпосередньо на полі, а от історична оцінка – справа набагато складніша. Тут уже право голосу мають і совість, і честь, і пам’ять – фактори вже не так військові, не так історичні, як суто цивілізаційні, суто людські. Ось чому 300 спартанців царя Леоніда овіяні світовою славою. Ось чому подвиг кількасот «крутян» досі надихає українців.

8 травня – День пам’яті та примирення, 9 травня – День ПеремогиУкраїна спільно з іншими демократичними державами відзначає  річницю перемоги над нацизмом у Європі: 8 травня – День пам’яті та примирення, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій, 2 вересня 2019 року – 74-ту річницю завершення Другої світової війни. 

26 квітня - Міжнародний день пам'яті ЧорнобиляВибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історі. Аварія розцінюється як найбільша за всю історію ядерної енергетики як за кількістю постраждалих від її наслідків, так і за економічною шкодою. Вона сталася на території СРСР, але з розпадом Союзу це стало проблемою України.


Останні коментарі до сторінки
«Пам’ятні дати»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми