На сайті
укр рус Дошка оголошень Додати оголошення

18 травня - Міжнародний День музеїв


18 травня - Міжнародний День музеїв

 

Міжнародний День музеїв заснований Міжнародною Радою музеїв ( ICOM) в 1977 році з метою підвищення інформованості людей про роль музеїв у розвитку суспільства. З цього часу інтерес до проведення Міжнародного Дня музеїв не згасає. Сьогодні це свято відзначають у 150 країнах світу. Там щороку влаштовуються заходи для підвищення культурної свідомості суспільства, невід'ємною частиною якої є відвідування музейних установ. 

 

Календар подій. 18 травня - Міжнародний День музеїв. Музеї і суперечлива історія. Розповідаючи про замовчуване

 

У 2017 році Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» (Museums and contested histories: Saying the unspeakable in museums)». В контексті подій останніх років ця тема набуває особливого значення для музеїв України: бурхливі обговорення процесу декомунізації та політики пам’яті, створення нових музеїв та експозицій, присвячених Майдану і АТО унаочнюють гостру потребу суспільства у переосмисленні історичного досвіду та інструментах роботи з досвідом сьогодення. Історія завжди суперечлива і саме музей, як інституція, що працює задля розвитку суспільства, може і має брати активну участь в суспільних процесах, говорячи про замовчуване і створюючи безпечний відкритий простір для дискусії та рефлексії.

Військові дії, що тривають сьогодні в Україні, піднімають численні «незручні» для суспільства теми. Створений мистецтвом загальний образ війни, з його відображенням фронту, тилу й окупації, героїзацією своїх і демонізацією ворогів, розсипається під натиском реального досвіду. На першому плані знову опиняється людина з її помноженими в рази щоденними, зрозумілими кожному побутовими проблемами і природною потребою вижити. І ми знову переосмислюємо, здавалося би, прозорі концепти героїзму, зради, любові до Батьківщини, відданості ідеї, колабораціонізму тощо.

Заходи до Міжнародного дня музеїв можуть проводитися як 18 травня, так і на вихідних або протягом тижня. Кількість учасників Міжнародного дня музеїв зростає: у 2016 році тематичні події та заходи провели понад 35000 музеїв у 145 країнах.

Джерело: http://icom.in.ua/

 

На відео: короткий ролик про Міжнародний день музеїв

 

* * *

 

На відео: "Новини культури" - про День музеїв в Україні у 2017 році.


Останні коментарі до сторінки
«18 травня - Міжнародний День музеїв»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар