18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.
Цього року Міжнародна Рада музеїв ІСОМ запропонувала тему: «Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі»// «Hyperconnected museums: New approaches, new publics».
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».
Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
Кілька цікавих фактів про музеї: Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв в світі, почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур; музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році; Британський музей (British Museum) вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.
За матеріалами: https://www.dilovamova.com/
На відео: короткий ролик про Міжнародний день музеїв
* * *
18 травня вхід майже до всіх музеїв Києва – безкоштовний.
Для того, щоб вільно потрапити на екскурсію, потрібно заздалегідь зателефонувати до музею та уточнити графік безкоштовного відвідування.
У деяких музеях потрібно записатися на безкоштовний вхід 18 травня завчасно, тому подзвонити ніколи не буде зайвим.
Уточнити про безкоштовний вхід можна і на сайтах київських музеїв. Хоча іноді в інтернеті цієї інформації може не бути, а на афішах біля музею навпаки, буде розклад.
Список музеїв Києва з безкоштовним входом 18 травня:
Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Адреса: Київ, Терещенівська, 17, телефон: 044 288 14 50; 044 235 32 90;
Зоологічний музей. Адреса: Київ, Богдана Хмельницького, 15, телефон: 044 235 01 85;
Національний музей історії України. Адреса: Київ, вул. Володимирська, 2, телефон: 044 278 48 64;
Музей Михайла Булгакова. Адреса: Київ, Андріївський спуск, 18, телефон: 044 425 52 54;
Музей телебачення. Адреса: Київ, Мельникова, 42, телефон: 044 481 51 61;
Музей історії туалету. Адреса: Київ, Рибальська, 22, телефон: 044 499 31 61;
Національний музей Тараса Шевченка. Адреса: Бульвар Шевченко, 12, телефон: 044 234 25 56.
І це далеко не повний список. Зазвичай, майже усі музеї Києва цього дня охоче зустрінуть відвідувачів без оплачених квитків.
За матеріалами: https://fakty.ictv.ua/ua/
* * *
Міжнародний день музеїв у Львові
Понад 25 музеїв міста з 18 по 31 травня підготували спеціалізовану програму, яка представить нові способи роботи з відвідувачами, використовуючи в тому числі новітні технології та мережу Інтернет.
У програмі: інтерактивні заходи, квести з використанням QR-кодів, он-лайн вікторини на сторінках музеїв у соціальних мережах, представлення нових мобільних додатків, а також спеціалізовані екскурсії, майстер-класи, лекції, пленери.
Програма передбачена для дорослих, дітей та молоді.
Протягом 18 - 31 травня є можливість відвідати музеї за доступними цінами або стати учасником безкоштовних заходів.
Щоб стати учасником заходів слід попередньо зареєструватись за телефоном музею, також є події, які не потребують попередньої реєстрації. Впродовж тривалості проекту активні учасники квестів та інших заходів отримають подарунки від наших партнерів. Серед призів: квитки на екскурсії по місту, у розважальні центри та майстер-класи. Активним відвідувачам надаватимуться подарунки. Серед призів будуть розігруватись: квитки на екскурсії по місту, на театральні вистави, у розважальні центри, концерти та майстер-класи. Організатори проекту у Львові: управління туризму, управління культури та відділ промоції Львівської міської ради спільно із музеями Львова.
Завантажуйте детальну програму заходів у Львові (у програмі можливі зміни).
За матеріалами: http://lviv.travel/
Дивіться також на нашому сайті:
Китайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу.
Пишемо в цьому розділі про суто українські свята, як-то: День Соборності України, День Конституції, День Захисника України, День вишиванки і таке інше.
У цьому розділі збираємо інформацію про міжнародні та всесвітні свята.
Про найважливіші релігійні свята розповідатимемо в цьому розділі.
В цьому розділі збираємо відомості про дні, коли вшановуємо пам'ять героїв чи згадуємо дати визначних подій.
В літературному календарі розповідаємо про видатних поетів та письменників за датами їх народження.