Блог видавництва "Ранок". Як створюються аудіокниги для дітлахів у проєкті "Слухати серцем"


 

Блог видавництва Ранок. Як створюються аудіокниги для дітлахів у проєкті Слухати серцем.

 

 

ЯК СТВОРЮЮТЬСЯ АУДІОКНИГИ ДЛЯ ДІТЛАХІВ У ПРОЄКТІ "СЛУХАТИ СЕРЦЕМ"

 

У листопаді 2020 року, за підтримки Українського культурного фонду стартував творчий проєкт "Слухати серцем", створений для дітей – у першу чергу малечі з вадами зору. Команда проєкту вирішила з душею підійти до втілення ідеї та допомогти діткам поринути у фантастичний книжковий світ, з його талановитими та сміливими героями, неймовірними пригодами, закрученими сюжетами та повчальними історіями. У проєкті будуть створені аудіокнижки, записані за творами сучасних українських дитячих письменників, які вийдуть із друку у  видавництві дитячої літератури "Ранок" до кінця року. Врешті, усі охочі слухатимуть голоси книжок та отримають вільний доступ до творчої добірки у вигляді аудіобібліотеки, представленої 11 новими виданнями. Добірка книжок розподілена за віковими групами та орієнтована на читачів від дошкільного до старшого шкільного віку.

"Насамперед аудиторія нашого проєкту це діти, які не мають можливості читати книжки самостійно, адже мають проблеми з зором. Саме для них ми створюємо бібліотечку "Голоси книжок", яка сприятиме гармонічному розвитку дітей та знайомству з новинками української літератури. Підбираючи матеріал для озвучування, ми намагалися акцентувати увагу на творах, у яких йдеться про сучасний світ, комунікацію, та головні людські цінності", – зауважує керівниця проєкту письменниця Мар'яна Гончарова-Горянська.

Бібліотека матиме назву "Голоси книжок" та буде передана вихованцям 12 шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей з різних міст України. Аудіобібліотеки, записані на електронні носії (CDrom), разом із зчитувальними пристроями будуть відправлені за адресами шкіл-інтернатів. Аудіокнижки отримають діти дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку. Також, усі вони будуть розміщені у вільному доступі на сайті видавництва «Ранок» та в онлайн бібліотеці для людей із вадами зору «Лихтар».

Дитяча аудиторія дуже важлива для команди проєкту, тому до озвучування аудіокнижок були запрошені професійні диктори, які володіють літературною українською мовою та зацікавлені у створенні соціально важливих проєктів. Над проєктом вже працюють теле- та радіо ведучі, актори театру і кіно, відомі українці. Прекрасно й те, що до ідеї доєднався директор видавництва "Ранок" Віктор Круглов, який погодився стати партнером "Слухати серцем" та безкоштовно передав рукописи нових книг дитячих письменників до потреб проєкту. Крім того, "Ранок" обіцяв докласти зусиль щодо безкоштовного поширення створеного в рамках проєкту продукту на сайті видавництва та шляхом розміщення QR-кодів на друкованих виданнях.

"Як тільки мені запропонували ідею озвучування творів сучасних українських літераторів для дітей, в мене не було сумніву щодо важливості задуму. В Україні, на жаль, взагалі сучасні дитячі твори в аудіоформаті відсутні. Є лише підручники, посібники, класика та казки. Проблема, я думаю, у дороговизні процесу, колізіях в авторському праві та піратстві. Наш книжковий ринок ще не готовий до сучасних видавничих трендів. А дітям аудіокнижки дуже потрібні. Тому з цих 11 творів ми тільки починаємо важливу справу", – зазначив Віктор Круглов

Серед тих, хто начитує аудіокниги – відомі голоси українського культурного бомонду Заслужений артист України, актор В'ячеслав Гіндін; Лауреат кінофестивалю «Харківський бузок» (2009), актор, режисер Михайло Озеров; провідна актриса театру ляльок ім. В. Афанасьєва Тетяна Тумасянц; співак, музикант і актор Павло Савєльєв та інші.

«Це неймовірна ідея! Із радістю її підтримала. Щиро вдячна Українському культурному фонду за підтримку. Ще влітку ми з командою "Слухати серцем" говорили про важливість аудіокнижок для дітлахів та мріяли як гарно буде якісно записати твори та подарувати людям насолоду "читання". Я завжди мріяла створити щось подібне та була щаслива знайти однодумців", – ділиться враженнями Тетяна Тумасянц.

"Мені приємно зустрічатися з колегами в студії запису аудіокнижок та дарувати частинку свого тепла дітям. Уявляю, як вони зрадіють, коли отримають на новорічні свята добірку дитячих творів в бібліотечці. І так добре, що кожен малюк - вихованець дитячих інтернатів для дітей з вадами зору матиме свій особистий подарунок під ялинку", – додає В'ячеслав Гіндін.

"Я був вражений, що нарешті знайшов однодумців та матиму можливість поповнити бібліотеку для людей з вадами зору "Ліхтар" новими дитячими виданнями. Ми робимо важливу, спільну справу, допомагаємо соціалізації дітей, поширюємо українську культуру та мову серед найуразливішої аудиторії. Я хочу, щоб наша бібліотека поповнювалася знову та знову та докладатиму зусиль, щоб про неї знало якомога більше людей, які прагнуть читати книжки та не мають на це можливості. Хто б там що собі не думав, але люди з вадами зору, як і всі інші читачі, активно цікавляться літературою, хоча проблеми з очима, зрозумілим чином, і створюють цьому серйозні перешкоди. У такій ситуації можуть допомогти аудіокнижки, яких, на жаль, в Україні з’являється дуже мало", – підкреслює засновник "Ліхтаря" Віталій Репета.

"Вірю, що найменші читачі – слухачі аудіокнижок будуть вдячні нашій команді за такий подарунок", – розподіляє думку учасників проєкту Мар'яна Гончарова-Горянська.

Юлія Валова, журналістка

 

 

Більше цікавого знайдете у блозі видавництва на нашому сайті:

Блог видавництва Ранок. Юлія Валова, журналістка. Усе, що ви хотіли знати про аудиокниги. Як #Слухатисерцем. Чому читати вухами приємно та користно?"Нещодавно народився на світ новий проєкт "Слухати серцем", створений для дітей, у першу чергу малечі з вадами зору, яка прагне читати книжки, але не має для цього можливостей. Чому така назва? Бо ініціатори проєкту вирішили з душею підійти до розв'язання проблеми та допомогти діткам поринути у фантастичний книжковий світ, з його талановитими та сміливими героями, неймовірними пригодами, закрученими сюжетами та повчальними історіями. Маються на увазі аудіокнижки, записані за творами сучасних українських дитячих письменників, які вже готуються до друку у видавництві дитячої літератури "Ранок" та найближчим часом будуть озвучені професійними журналістами, акторами, теле- та радіо ведучими. А далі, усі охочі слухатимуть голоси книжок та отримають вільний доступ до творчої добірки у вигляді аудіобібліотеки, представленої 11 новими виданнями." (Юлія Валова)

 

Блог видавництва Ранок - найцікавіше та найактуальніше.Друзі, вас вітає численна команда видавництва «Ранок»! Ми раді запропонувати високоякісну навчальну та дитячу літературу, створену провідними фахівцями своєї справи. Крім друкованої продукції, видавництво «Ранок» випускає книги і в електронному вигляді. Ми пишаємося співпрацею з відомими видавництвами Європи і Америки, а партнерство з голлівудськими студіями The Walt Disney Company і Pixar Animation Studios — приємний бонус у вигляді прекрасних дитячих ігор та книг. Педагоги України вважають наші книги найкращими, а багато бібліотек мають у своєму арсеналі весь асортимент дитячої літератури та навчально-методичних посібників для учнів та вчителів. Як лідер серед вітчизняних видавців, «Ранок» увійшов до Європейської асоціації видавців навчальної літератури і є наразі єдиним представником України! Ми пишаємось, що протягом багатьох років видавництво отримує безліч нагород і премій. «Ранок» — це величезний простір для розумних і талановитих людей, одним словом, для всіх вас! Тож, єднаймося, друзі!

Останні коментарі до сторінки
«Блог видавництва "Ранок". Як створюються аудіокниги для дітлахів у проєкті "Слухати серцем"»:
Олена , 2020-12-19 20:42:25, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми