Юлія Хандожинська. "Вітер-вій" (казка для дітей)


Юлія Хандожинська. Вітер–вій. Казка для дітей.

 

Юлія Хандожинська

Вітер–вій 

Там, де високі гори сплелися у довжелезний потяг, заховався і тихо спить вітер-вій. Гори одягнуті в пишні зелені дерева: ялиці, сосни, кедри, бамбуки. Під спів вітру дерева слухняно виконують різні вправи, ніби встають на ранкову зарядку. 
Потім п'ють холодну гірську воду, щоб зміцнити своє коріння. Листочки дерев полюбляють між собою шепотіти, розмовляти, приховувати якісь таємниці. Дерева такі високі, що на своїх плечах тримають небо. В таких лісах водиться багато звірів і повзунів.
Одного спекотного дня до лісу забіг веселий дощик і почав вмивати дерева. Листочки підставляли свої долоньки і раділи. Але це не дуже сподобалося вітрові. Він почав літати над лісом, метушитися, в різні сторони нахиляти дерева. 
Усе затріщало з такою силою, що, здавалося, увесь ліс просто покотиться на землю. Ось таким дужим міг бути вітер. Коли він сердився, з легкістю міг викорчувати навіть найстаріше дерево, образити навіть найвищу сосну і вже наступного дня з легкістю про те забути.
Багато дерев були дуже старими, тож вони усіма своїми гілочками почали жалітися дощикові на таку несправедливість. Веселому дощикові стало шкода їх, і вирішив він розлитися щедрішим дощем, щоб наповнити увесь ліс цілющою водою та зміцнити навіть найсухіші корені. Тоді б вони могли вистояти навіть при найсильнішому вітрові.
А вітер все вирував і сердився, дув, як ніби великий вітряк, та жодне дерево навіть не схилилося перед його старанням. Дуби, сосни і навіть найменший граб - усі зміцніли після життєдайного дощу. 
Побачивши своє безсилля, вітер пішов із поклоном до дощу. З того часу вони стали великими друзями. І не раз можна спостерігати, що після того, як прогуляється вітер, приходить дощ - великий або маленький. Наче вірний друг, він слідує за бешкетником-вітром.


Казку люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

Використано картину Марії Грім "Дощ в горах" (серія «Ворохта», 2016 р. – папір, акварель).

 

 

Більше творів Юлії Хандожинської на "Малій Сторінці":

Юлія Хандожинська. Вірші для дітей. Пісні для дітей

Протягом всього свого життєвого шляху, з дитинства й до тепер, Юлія Хандожинська пронесла свою любов до слова. Перші її рядки побачили світ ще під час роботи у дитячому садочку. Там поряд з дітьми і відкрився той дивній і загадковий світ у серці Юлії. Більш серйозніше Юлія Миколаївна почала писати вже у квітучій Сквирі. Перша збірка "Мрії у вогні не згорають"побачила світ у 2014 році. Далі вийшли друком такі збірки: "Я пелюстками серця обійму цілий світ", "Бентежить душу батьківська земля", "У сяйві слова", "Мелодия чувств","Перлини моїх снів", "Намальовані душі". Юлія Хандожинська також є активним громадським діячем, має немало досягнень, завжди активно приймає участь у творчих конкурсах і фестивалях.
 

Юлія Хандожинська. Казки для малят

Юлія Хандожинська. Казки для найменьшеньких"Казка про іжачків ", "Хмаринки", "У бібліотеці", "Подаруй книгу бібліотеці" - такі казочки подарувала маленьким читачам "Малої Сторінки" письменниця Юлія Хандожинська.


Останні коментарі до сторінки
«Юлія Хандожинська. "Вітер-вій" (казка для дітей) »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми